Літературно-мистецьке об*єднання Стожари
29 марта 2017
Творчість Юрія Клена та Віталія Івашенка
Андрій Скакодуб підготував невеликий реферат про Юрія Клена, його творчий та життєвий шлях, прочитав добірку його поезій.
Юрій Клен ладижинцям вже відомий, адже про нього писав інтернет-ресурс «Новини Ладижина». Як відомо, Юрій Клен народився на Поділлі і певний період часу проживав в Ладижині і навіть в одній із поезій згадує наше місто.
СПОГАД ПРО 1941
Ще спогади такі чіткі і свіжі:
Повитий кур'явою шлях,
Над Бугом сонний і брудний Ладижин,
Ясні заграви по ночах.
Походи дальні, тоскна позолота
В багрець одягнених лісів;
Тумани осени й гливке болото,
І часті струмені дощів.
А там жорстокі і дзвінкі морози,
Забута Богом Лозова,
Якісь загублені в степах колхози
І вкриті снігом дерева...
Все відійшло... Все, мов мара минуло:
Розриви бомб, пожарів чад,
Лагідні вечори й розмова чула
Ледви знайомих нам дівчат.
Як місяць над просторами рівнини,
Спливає в спогадах отих
Смутне-смутне обличчя України
З ланів пожовкло — золотих.
І тихе світло ллє на ті дороги,
Які лягли у далину
І нас везуть крізь радощі й тривоги
У не довершену весну.
Мюнхен, 11. XI. 1946.
Тетяна Макаревич в свою чергу прочитала поезія та розказала про відомого поета з Поділля Віталія Івашенка.
Віталій Іващенко, український поет, театральний діяч, науковець, винахідник, кандидат технічних наук, родом з Поділля. За життя видав 17 збірок поезій.
- Додав: stojari
- 29 марта 2017
- Обновлено: 29.03.2017 - 23:48
- Переглядів: 757
- Коментарі: 1
Коментарі:


Автори
до цього поета.
По перше; слова неоковирні. Якщо взяти до уваги рядки:
"Ще спогади такі чіткі і свіжі:
Повитий кур'явою шлях,
Над Бугом сонний і брудний Ладижин,
Ясні заграви по ночах."
Я не знаю, може кому із інтелектуалів це подобається, мені - ні!
Та й немає в цих рядках ну ніякого розумного виразу.
Що таке: "кур'явою шлях?" Це взагалі нонсенс! Звичайно, слово: "курява" є в українській мові,
але "Кур'ява". це щось таке, що не піддається обчисленню.
А дальніші рядки, це просто приниження нас, приниження України, її просторів, її звичаїв
і тому подібного.
Що хорошого в рядках:
"А там жорстокі і дзвінкі морози,
Забута Богом Лозова,
Якісь загублені в степах колхози
І вкриті снігом дерева..."
Забута Богом... та якісь загублені в степах колхози".
Люди добрі! Та не колхози, а - колгоспи!!!
Що ви, добродії пропагуєте нашим людям? Чи у вас у самих немає кебети?
У мене 13-ти річний онук пише краще!
Давайте, запросіть мене із онуком на ваше літературне об'єднане мистецтво і ми прочитаємо вам наші, українські твори про "НЕДОВЕРШЕНУ ВЕСНУ!"
P.S. Т. Макаревич! Вірші Іващенка дуже хороші, хоча без клякси не обійшлось:
В віршах є слова: " НЕ МУДРИЙ ГЛАЗ!"
А може:" НЕ МУДРЕ ОКО?" Ось і порушується українське слово!
АНГЕЛЫ!
НЕ сомневаюсь,- много искренних!
Не сомневаюсь, - много правильных!
Правду в сомнениях ищущих,
В сомнениях веря лукавым.
Не сомневаюсь, - много обманутых!
Не сомневаюсь, - очнутся многие!
Не сомневаюсь, что с этих многих
Есть настоящие Ангелы!