блоги Ладижина

Блоги Ладижина
Скакодуб Андрій 30 октября 2017

Доки не пізно... втратити місто…

31 жовтня починаючи з 2014 року в світі відзначають Всесвітній день міст. Цей день було встановлено задля привернення уваги до проблеми урбанізації. В Україні в світлі політики винищення села ця проблема ще так гостро не відчувається, але пройде зовсім трохи часу, і ми відчуємо існуючу проблематику на всі 100 %.

Збільшенню частки міського населення та розширення промислових агломерацій і відповідно зменшенню частки сільського населення буде сприяти реформа децентралізації за відсутності економічної основи такої реформи та відсутності орієнтованої на село державної політики. Урбанізація - це одночасно і розвиток і величезні проблеми. Але розвиток світу в парадигмі 17 цілей сталого розвитку ООН дозволить зробити міста інклюзивними, безпечними, сталими і головним чином надати можливість забезпечити кращі умови проживання людей.

Ладижин, як фактичний центр промислової агломерації, що тільки розвивається, але за відсутності бажання місцевої влади розглядати Ладижин, як територію з об’єднання громад , а не як моно-місто з 1-2-ма підприємствами, поступово перетворюється на економічний, адміністративний, демографічний, соціально-культурний придаток сусідніх районів. Який це буде мати наслідок для ладижинців? Безперечно негативний.

Так сталось, що Ладижин має бути лідером регіону, має демонструвати економічно-агресивну політику, показувати кращі стандарти якості та безпеки життя. Натомість Ладижин перетворився на політично-адміністративного лузера з яким ніхто не рахується, внаслідок чого це прямим чином впливає та буде впливати на якість життя ладижинців.

Ладижин, як об’єднана громада, - це інвестиції, соціально-економічна інтеграція та соціально-побутова рівність, нові можливості для розвитку в контексті 17 цілей сталого розвитку і головним чином Ладижин, - це зручне та сучасне місце для проживання та розвитку.

Натомість Ладижин за недолугої політики місцевої влади за зовнішнього лоску та якоїсь необгрунтовано-завищеної пихи і снобізму буде скочуватись в рівні розвитку і попри економічні показники і попри запас інфраструктури, який ще має певний запас міцності. Це і проблеми мономіста і проблема відсутності адміністративно-територіальних амбіцій.

Для прикладу можна взяти документ, який називається «Стратегія розвитку міста Ладижин до 2025 року. Головна теза стратегії, Ладижин, - це місто-енергетик на південному Бузі в 2025-му році. За тієї умови, що ери нафти і газу пройшла, а весь світ переходить на відновлювані джерела енергії Ладижин через 8-10 років робить ставку на вугільну енергетику, яка має всі перспективи бути згорнутою найближчим часом. А це всі наслідки типового шахтарського містечка, - бюджетний та економічний колапс, падіння рівня життя, збільшення рівня злочинності, безробіття, збільшення соціальної напруги, низький рівень доходів населення, екологічне навантаження, скорочення населення і т.д. Зрозуміло, що це програшна стратегія. І це на тлі того, що інженерно-транспортна інфраструктура на межі зносу і потребує мільйонних капіталовкладень.

За такої стратегії Ладижин, –це місто з якого прагнуть виїхати, і не являється містом, де бажають жити. Шлях, який обрав Валерій Коломєйцев та його команда, який давав вже сформованому фінансовому клану без проблем утримувати владу останніх 17 років, - це шлях в нікуди.

В Ладижині на сьогодні є стратегія, яка не буде працювати в кращому випадку або буде працювати на деградацію міста, трохи згодом буде статут, який не буде фундаментом місцевого самоврядування в місті, а буде шматком паперу. Чи можна взагалі говорити про будь-який розвиток та брендінг Ладижина в Україні та на інвестиційному ринку за таких умов?

В місті на сьогодні стоять десятки проектів по різним напрямкам, - в культурі і адмініструванні, економіці та бізнесу, енергетиці, транспорту і в інших сферах суспільного життя саме завдяки місцевій владі. Натомість поступово Ладижин втрачає свою незалежність та рівень життя. Вже незабаром ми можемо втратити лікарню, трохи згодом може статись опалювальний чи бюджетний колапс. Але вже буде пізно, щось міняти…    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

Коментарі

Троянда і Дубрава продовжують зливати каналізаційні стоки.
23.06.2020 EugeniaBaphy: Еженедельная газета «Пражский телеграф», ежемесячн...
Троянда і Дубрава продовжують зливати каналізаційні стоки.
18.06.2020 EugeniaBaphy: Еженедельная газета «Пражский телеграф», ежемесячн...
Спасемо село -спасемо Україну
21.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Як ми шукали Апетит
20.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Характер впливає на долю людини
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
Опитування "Новини Ладижина": Візитна карта міста Ладижин
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...
До керівників м Ладижин всіх рівнів
19.05.2020 Timothypam: +7 938 407 30 84 Бесплатная консультация
Антикризи...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори