Микола Шерник
8 декабря 2012
ПОБИТА КРАЇНА
Убогість народу до жалі –
Ослаблює міцність державі,
Піднесенню зріст не дає!
Гнилі, керівництва кружалі,
Що звадами талі,
всі моці здає!
Побита країна кволіє,
Чужий, її так, не жаліє,
Як сам в ній живущий нарід.
І мова державна вся тліє,
Чужинська жиріє –
псує родовід!
Напевне, так довго ще буде!
Народні обранці-облуди,
Країну зведуть на внівець!
Від кого підмога прибуде?
Живущих розбуде,
терплячих овець?
Живемо неначе прикуті,
Хоч вільна країна по суті –
А статку, в суспільстві, нема!
Закони слабенькі, надуті,
Безчинства розкуті
і челядь німа!
Слова де шукати добірні,
Що мають глибини ймовірні,
Котрі би збудили ягниць?
Щоб разом вставали нарівні
Усі – хто нерівні,
й не падали ниць!
Чужої не ждали підмоги,
Даремно не били пороги,
З такого – не хлине добро!
Допоки життя, як остроги,
Між нас перелоги –
то й бите ребро!
За що, Україно, бідуєш?
На Канів, чому не подуєш?
Отам, твоя правда уся!
Себе ти сьогодні не чуєш,
Недобрих годуєш –
вони ж порося!
Тому, Україно, ти бідна,
Буття, хоча іншого гідна,
Що власної правди нема!
Зловісним чужинцям потрібна,
Коритом подібна,
така ти німа!
_________
О, Боже, тебе, як дитина,
Ззиває побита країна –
Ти, Отче, її захисти!
...........
17.03-28.03.2011 р.
- Додав: shernik
- 8 декабря 2012
- Обновлено: 8.12.2012 - 21:48
- Переглядів: 1014
- Коментарі: 6
Коментарі:
9.12.2012 - 01:24
#1skakodub
Таких речей ніколи не надрукують ні в Новому місті, ні в Ладижинській газеті. Першим не можна, другим не дано зрозуміти...
11.12.2012 - 18:27
#2Петро
Мудрий український народ на такі стенання відповість: "моя хата скраю - фуй ти мною поманіпулюєш". Ляхи вбачають одного чужинця для України - Росію. Автор, схоже, теж.
17.01.2013 - 02:06
#3Алла
А чиї вірши?
Миколи Шерника
19.01.2013 - 16:19
#5Алла
Гарні і правдиві !
18.08.2014 - 17:22
#6Микола Ведмедеря
Доброго дня пане Миколо ! Запрошую до співпраці.Мій телефон 066 897 996 8


Автори