психолог Олена Червончук
11 августа 2013
Про що люди розмовляють самі собою
Звертаємо ми на це увагу чи ні, ми постійно розмовляємо самі з собою. У нашій свідомості постійно відбувається внутрішній діалог, завдяки якому ми можемо говорити про себе і власне думати не заважаючи оточуючим. Така властивість людської психіки формується ще в дитинстві і є абсолютно нормальною.І хоч якби нам не було приємно поговорити з розумною людиною (тобто з самим собою), іноді корисно замислюватися над змістом цих розмов. Адже він формує наш внутрішній стан, впливає на настрій і сприйняття в цілому.
Всім відомий вислів - «покохати за багатий внутрішній світ». Чим саме вимірюється багатство внутрішнього світу, питання доволі філософське. Але існують люди з якими цікаво, до яких тягнуться оточуючі. Як правило, це люди що знаходяться в гармонії з самими собою.
Спілкуючись з різними людьми, займаючись трудовою або іншою діяльністю, ми привносимо в нашу психіку нові компоненти, які роблять наш внутрішній світ більш багатим, урізноманітнюють його.
Не варто забувати про один суттєвий недолік внутрішнього діалогу – він має здатність забирати багато енергії та часу, які могли бути використані для реалізації чогось дійсно потрібного. Часто люди дивляться на себе очима того, хто їх не любить, оцінює не в кращу сторону. Негативний внутрішній діалог може виливатися у внутрішній конфлікт що є причиною депресій, неврозів і навіть суїцидальних наслідків. І зовсім не випадково усі медитативні практики спрямовані саме на зупинку внутрішнього діалогу та зосередження на чомусь одному.
Вивід напрошується сам собою.
Прислухаючись до себе та до свої думок, налаштовуючи себе на позитивну хвилю - можна покращити свій внутрішній стан, а згодом і саме життя. Адже щастя – це стан душі.
- Додав: psiholog
- 11 августа 2013
- Обновлено: 11.08.2013 - 14:29
- Переглядів: 1482
- Коментарі: 1
Коментарі:
20.08.2015 - 15:14
#1Williamvex


Автори