блоги Ладижина

Блоги Ладижина
Четвертинівська громадська рада 24 апреля 2016

Відкрите колективне звернення до Президента України

Президенту України, як гаранту Конституційних прав і свобод людини, Порошенку Петру Олексійовичу
01220, г. Киев, ул. Банковая, 11

Копії для відома: 1. Голові Вінницької обласної державної адміністрації Коровію Валерію Вікторовичу
-------------------------------------------------------------------
21050, Вінниця, вул. Соборна, 70

2. Голові Тростянецької районної державної адміністрації Лобаню Л.І.
-------------------------------------------------------------------
24300 Вінницька область, смт. Тростянець, вул. Леніна 37


Відправник колективного звернення: Сухопара Володимир Вікторович
24327, Вінницька область, Тростянецький район, с. Четвертинівка, вул. Жукова, 20
засоби зв’язку: 0685076187.

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Петро Олексійович!

Ми, жителі Тростянецького району Вінницької області змушені звернутись до Вас за захистом від внутрішнього агресора – олігарха Юрія Косюка. Ви є нашою останньою надією на захист у цивілізований спосіб від екологічної катастрофи у нашому районі, яку нам готує олігарх Юрій Косюк.

Підписані Україною міжнародні конвенції та закони України зобов’язують місцеві органи влади інформувати громадян з питань екологічної безпеки виробничих об’єктів. Так, передбачено, що у випадку, коли будується великі тваринницькі комплекси (скажімо, свинокомплекси на 40 тисяч голів, птахофабрики) повинні однозначно проводитися громадські слухання. Тобто, якщо влада, вітаючи ініціативи інвестора, розміщує в населеному пункті таке підприємство, вона не може нехтувати думкою громадськості.

Однак, голова Тростянецької РДА Лобань Л.І. відверто лобіює інтереси олігарха Юрія Косюка, нехтує правами жителів району навіть на інформацію. Нам не надається детальний план забудови об’єктів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» на території Тростянецького району. Нам не надаються результати екологічної експертизи щодо виробництва, яке плануються в районі. Нас не інформують про способи утилізації відходів птахівництва (мор курей, послід). Нам тільки кажуть – це робочі місця.

Олігарх Юрій Косюк вирішив за допомогою корумпованих чиновників обійти вимоги закону про проведення громадських слухань. Голова Тростянецької РДА Лобань Л.І. разом з посадовими особами ПАТ «Миронівський хлібопродукт» привозять в села невідомих нам осіб та організовують в клубах сіл «збіговиська», на які «тітушки» Юрія Косюка не допускають жителів сіл, які проти будівництва курників. Дані «зібрання» фотографують, а інформацію розміщують на сайті РДА та в комунальній газеті «Тростянецькі Вісті». І у такий спосіб голова РДА Лобань Л.І. має намір видати дані зібрання невідомих для нас людей за громадські обговорення та затвердження проекту містобудівної документації екологічно-небезпечних об’єктів.

Цей, організований головою Тростянецької РДА Лобанем Л.І., цинічний інформаційний обман відбувається не зважаючи на те, що голові Тростянецької районної ради від жителів кожного села, де «Наша Ряба» має намір будувати свої об’єкти, подано звернення за підписами 80% дорослого населення з повідомленням про НЕ надання згоди на будівництво екологічно-небезпечних об’єктів «Нашої Ряби».

Статтею 2 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначено основним завданнями місцевих державних адміністрацій, у тому числі виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян.

Порушення наших екологічних прав і свобод чиновником, який відповідно до конституції та Законів України є слугою нараду, ми не допустимо. Ми знайдемо собі іншого слугу, який буде дбати про жителів району.

МИ КАТЕГОРИЧНО ПРОТИ БУДІВНИЦТВА КУРНИКІВ для збагачення олігарха Юрія Косюка за рахунок нашого здоров’я та здоров’я наших дітей!

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) гній, послід і стічні води тваринницьких і птахівничих підприємств, які є основними сировинними компонентами для виробництва органічних добрив, можуть бути фактором передачі понад 100 збудників інфекційних та інвазійних хвороб, у тому числі зоонозів. До того ж, самі органічні відходи можуть служити сприятливим середовищем для розвитку та тривалої виживаності патогенної мікрофлори, містити підвищені кількості важких металів, пестицидів, медикаментозних препаратів, радіоактивних речовин, насіння бур'янів та інших забруднень.
Практика роботи багатьох птахівницьких господарств свідчить, що послід з пташників контамінований збудниками інфекційних хвороб, в тому числі небезпечних для людини. У 1,0 мл. посліду міститься до 103 мікробних клітин, збудників колі-паратифозних інфекцій та інших патогенних бактерій, вірусів та грибів. Патогенна мікрофлора тривалий час здатна зберігати життєздатність, особливо в органічних відходах птахофабрик. Так, наприклад, збудники сальмонельозу і колібактеріозу зберігають життєздатність в посліді протягом 12 місяців, збудників туберкульозу - 18 місяців.
Тому при розробках високоефективних технологій з утилізації відходів птахофабрик особливе значення надається виконанню таких вимог як: створення умов щодо виконання ветеринарно-санітарних вимог; отримання високоякісної та екологічно безпечної побічної продукції, забезпечення надійного захисту навколишнього природного середовища від забруднення побічними продуктами переробки відходів.

Масштабне забруднення навколишнього середовища діяльністю «Нашої Ряби» в селах Тростянецького району цілком природно викликало не сприйняття такого «інвестора» жителями району.

Якщо голова РДА Лобань Л.І. вважає, що ми дозволимо будівництво другої черги курників «Нашої Ряби» на території Тростянецького району, а через п’ять років почнемо покидати свої домівки із-за того, що у нас в криницях зникне вода, а наші діти почнуть хворіти із-за мільйонів тон курячого посліду, розкиданого по всьому районі, то він глибоко помиляється. ВІН ПІДЕ З ПОСАДИ! А МИ ЗАЛИШИМОСЬ НА БОГОМ ДАНІЙ НАМ ЗЕМЛІ! І якщо для цього потрібно буде винести його зі свого кабінету – винесемо разом з кріслом!

Відповідно до ст. 102 Конституції України, -

ПРОСИМО:

1. Невідкладно вжити всіх можливих заходів по недопущенню незаконного будівництва на територію Тростянецького району та прилеглої території виробничих потужностей ТОВ «Вінницька птахофабрика» ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (факт початку незаконного будівництва в с. Четвертинівка є загальновідомим).

2. Невідкладно вжити всіх можливих заходів для припинення організації та проведення «фейкових» громадських слухань в селах Тростянецького району з «тітушками» олігарха Юрія Косюка та легітимізацію цих «громадських слухань» присутністю на них голови Тростянецької РДА Лобаня Л.І. .

3. Невідкладно вжити заходів для припинення головою Тростянецької РДА Лобанем Л.І. розміщення на офіційному сайті Тростянецької РДА неправдивої інформації про проведення громадських слухань та надання громадами сіл дозволу на будівництво на їх території екологічно-небезпечних об’єктів «Нашої Ряби».

4. Невідкладно вжити заходів для звільнення Лобаня Леоніда Івановича з посади голови Тростянецької районної державної адміністрації, як особу яка всупереч інтересам жителів району лобіює інтереси олігарха Юрія Косюка.

5. Невідкладно вжити заходів для приведення вже існуючого виробництва (вирощування) курчат-бройлерів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» в Тростянецькому районі до міжнародних екологічних стандартів.

P.S.
Якщо і дане звернення не дасть результатів по припиненню незаконного будівництва екологічно-небезпечних об’єктів ПАТ «Миронівський хлібопродукт» в Тростянецькому районі, а також нечуваного тиску (залякування, погрози) голови Тростянецької РДА Лобаня Л.І. та «тіушок» олігарха Юрія Косюка на жителів сіл нашого району, ми змушені будемо самі боронити своє право на чисте повітря, право на безпечне для життя і здоров'я довкілля, право жити та народжувати дітей в тій місцевості, де ми народилися та виросли.

Жителі сіл Четвертинівка, Оляниця, Велика Стратіївка. Тростянчик, всього 1878 підписів.

    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

Коментарі

Отруєння...
22.10.2018 Diwainmek: Противовирусный препарат Даклатасвир, механизм дей...
НА ВСЯКИЙ СЛУЧАЙ!
11.10.2018 WhiteBrother: Вася, ти знову тут гавкаєш? Ану у буду бігом! І вн...
ЯК ОСКАРЖИТИ РІШЕННЯ ОРГАНІВ ДОСУДОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ, ПРОКУРАТУРИ ТА СУДУ?
29.06.2018 Анастасія: Хочу залишити скаргу на те що слідчий ладижинськог...
Курс правового всеобучу від Ладижинського міського суду
02.05.2018 revus: Нехай наш всезнаючий суд дасть опреділення п...
Які головні проблеми міста Ладижин (рейтингове опитування)
30.04.2018 revus: Якщо можно; в мене питання:
"ДАМО ПЕВНУ ОЦ ...
Хто винен? Невістка. Про медичну реформу по-ладижинськи.
19.03.2018 nina: Вась, ти в відрізнянні від мене НЕ ДУРАК. Просто в...
Хто винен? Невістка. Про медичну реформу по-ладижинськи.
19.03.2018 revus: Дура ти, НінА!
Безмозгла і тупа, якщо н...

вологість:

тиск:

вітер:

вологість:

тиск:

вітер:


Автори