Як ми шукали апетит
Сьогодні, на Покрову, бабуся зробила торт, щоб поздоровити козаків і захисників Вітчизни – мене і трьох онуків. Торт був смачний, тож від нього мало що залишилось.
Коли настала пора обідати, то найменьший трирічний козак категорично відмовлявся їсти суп чи борщ. Бабуся врешті відступилась від наміру напхати онука обідом. А мене попросила погуляти на вулиці, пока апетит не зявиться.
– Добре, – відповів я. – Забезпечу їм апетит.
Посадив двох онуків (трьох і дев’яти років) у машину й поїхали до лісу. Коли зайшли в ліс, то я сказав, що будемо апетит шукати.
–А сцо то таке? – запитав малий.
– То таке руде, товсте звірятко, яке завжди хоче їсти. І їсть усе підряд.
Біля першого ж куща ми «знайшли» сліди Сірого вовка, Лисички-Сестрички, Медведя Балу. Та апетит зустріти – ніяк не вдавалося. Ходити ж по густому підліску було складно – то Лісовичок смикне за курточку і звалить на траву, то Кікімора заплутала гілки, що ніяк не пройти.
А тут іще натрапили на сімейство рижиків і моховиків. Малий дуже старанно збирав грибочки, які ми зі старшим онуком йому показували. Складав у пластиковий кульок і радів, що принесе бабусі подарунок. Більше всього йому до душі прийшовся переспілий гриб – дощовик (порхавка), який пихкав рудим димком, коли на нього натискати.
Майже годину ми «полювали» на різних звірів, аж поки малий не заявив:
– Їсти хочу.
– Але ж ми ще не зустріли Апетит, – мовив я.
– Завтра будемо шукати Апетит. Я їсти хоцю.
Приїхали додому, малий ум’яв добру порцію борщу, запив молоко з млинцями і оченята стали закриватись прямо за столом. Бабуся поклала малого спати і він просопів дві-три години, не змінюючи пози, на одному бочку. Коли проснувся – знову попросив їсти.
– Мабуть, ти занадто вигуляв маля... , – сказала бабуся.
– Хіба ж їм догодиш?..
Зате тепер ми знаємо, де шукати – Апетит.
Коли настала пора обідати, то найменьший трирічний козак категорично відмовлявся їсти суп чи борщ. Бабуся врешті відступилась від наміру напхати онука обідом. А мене попросила погуляти на вулиці, пока апетит не зявиться.
– Добре, – відповів я. – Забезпечу їм апетит.
Посадив двох онуків (трьох і дев’яти років) у машину й поїхали до лісу. Коли зайшли в ліс, то я сказав, що будемо апетит шукати.
–А сцо то таке? – запитав малий.
– То таке руде, товсте звірятко, яке завжди хоче їсти. І їсть усе підряд.
Біля першого ж куща ми «знайшли» сліди Сірого вовка, Лисички-Сестрички, Медведя Балу. Та апетит зустріти – ніяк не вдавалося. Ходити ж по густому підліску було складно – то Лісовичок смикне за курточку і звалить на траву, то Кікімора заплутала гілки, що ніяк не пройти.
А тут іще натрапили на сімейство рижиків і моховиків. Малий дуже старанно збирав грибочки, які ми зі старшим онуком йому показували. Складав у пластиковий кульок і радів, що принесе бабусі подарунок. Більше всього йому до душі прийшовся переспілий гриб – дощовик (порхавка), який пихкав рудим димком, коли на нього натискати.
Майже годину ми «полювали» на різних звірів, аж поки малий не заявив:
– Їсти хочу.
– Але ж ми ще не зустріли Апетит, – мовив я.
– Завтра будемо шукати Апетит. Я їсти хоцю.
Приїхали додому, малий ум’яв добру порцію борщу, запив молоко з млинцями і оченята стали закриватись прямо за столом. Бабуся поклала малого спати і він просопів дві-три години, не змінюючи пози, на одному бочку. Коли проснувся – знову попросив їсти.
– Мабуть, ти занадто вигуляв маля... , – сказала бабуся.
– Хіба ж їм догодиш?..
Зате тепер ми знаємо, де шукати – Апетит.
[TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG]
Жито
Петро Войт
Після осінньої оранки на дачній ділянці вирішив засіяти житом межу від засміченого бур*янами сусіднього городу. Використав його як лісосмугу від вітрів. Після дощиків жито дружно зійшло, "...
15 03 2021
Витрішки
Петро Войт
Дочка попросила мене погуляти з моїм чотирирічним онуком. Був чудесний літній день, повний запахом липи й гудіння бджіл. Настрій був чудовий. Я взяв онука за рученятко й сказав, що підемо гуляти.– А к...
26 02 2020
Волошка
Петро Войт
З Василем ми були нерозлийвода, хоча він був на рік молодшим. Жили поряд, як кажуть, хата в хату. Один в одного бували в гостях разів по 20 на день. Часто матері годували нас, де застав обід. Літо про...
26 02 2020
Земля
Петро Войт
Перед самим світанком, з веселим переливчастим громом пройшов перший весняний дощ - раптовий, рясний, але нетривалий. Бульбашки, ніби перевернуті дзвоники, застрибали по новостворених калюжах, а потім...
26 02 2020
Золота куля
Петро Войт
Бути військовим- почесно: ти захисник Вітчизни.Бути військовим - відповідально: на тобі недоторканість кордонів своєї країни.Бути військовим - це страшно, тому що Батьквщина наділяє тебе правом убиват...
14 02 2020
Недодана вартість
Петро Войт
Прямо таки казковий сонячний ранок в цей суботній день. У Ладижині це базарний день. Скупивши продукти по списку, який мені заготовила дружина, я вже збирався йти додому, коли побачив чергу за помідо...
14 02 2020