Весела сімейка
У дядечка Санта Клауса і тітоньки Флори було 12 синів-місяців і чотири доньки.
Сама старша-Зима, пихатою, холодною, нікого не любила, крім себе. Сильними завірюхами і холодом заганяла все живе в будинки, печери і нірки, а інші забирались в лісові хащі, щоб хоч якось заховатись від лютих морозів і скажених вітрюганів.
Ніхто не любив Зиму крім самого Санта Клауса та його старших синів: Грудня, Січня і Лютого.
Грудень сковував першим морозом землю, тоненьким льодом ніби кришталем покривав ставки й невеликі ріки, під яким ніби в акваріумі можна спостерігати за рибками.
Потім приходив Січень із завірюхами і пишними снігопадами, накриваючи землю покривалом з лебединого пуху.
Коли приходив Лютий, земля була вже вкрита сніговою периною, так що морози їй не шкодили, хоча тваринам і деревам було не солодко.
Та лютуй не лютуй, а час відпущений Зимі минає і в свої права вступає сама менша сестрички-Весна.
Спочатку непомітно, кількома лисинками в глибокому снігу,краплинками води на льдяній бурульці, а потім веселими струмочками талої води.
Все менше ставало снігу , все більше припікало сонечко і за роботу брались три брати Весни.
Березень розчистив від снігу лісові галявини і з'явились білі зірочки підсніж-ників,позеленіли бруньки на березах.
Квітень щедро розсипав по степах і долинах сонечка кульбаби і розвісив на дере-вах блідо-зелені листочки.
Травень перетворив землю у квітучий сад,кипінь білих , рожевих, жовтих квітів і запахом меду.
Втомившись від веселих утіх, Весна віддавала уже нагріту землю старшій сестричці, яку звали Літа. Вона засівала землю злаками, випускала рої бджіл на квітучі дерева і луги, поливала теплим дощем рослини, поповнювала водою річки й озера.
Дуже дбайлива до землі і рослин Літа і її 3-є братів: червень, липень і серпень.
В Червні цвіли квіти,в Липні -пахучі медоносні липи,а в Серпні люди серпами жали жито.
Ось таку квітучу , пахучу і багату землю, Літа з поклоном передає в руки старшій сестричці Осені.
Осінь -поважна, дорідна господиня , сама багата із сестер. Хазяйновита і щедра господиня з повними коморами хліба, фруктів і овочів, якими щедро ділиться з людьми.
Її брати з задоволенням допомагали Осені.
Вересень збирав у засіки солодкі кавуни , жовто- гарячі гарбузи, засипав комори зерном.
Жовтень , з його тонкою натурою, розмальовував листя дерев неймовірними кольорами , запрошував до лісу по гриби і ягоди.
Коли Жовтень натішився кольоровою мозаїкою дерев , Листопад струшував листя на землю, прикриваючи ніби кожушком коріння дерев і трави, нірки звіряток, які там будуть зимувати.
Все завмирає спокої і віпочиває до слідуючої весни.
Сама старша-Зима, пихатою, холодною, нікого не любила, крім себе. Сильними завірюхами і холодом заганяла все живе в будинки, печери і нірки, а інші забирались в лісові хащі, щоб хоч якось заховатись від лютих морозів і скажених вітрюганів.
Ніхто не любив Зиму крім самого Санта Клауса та його старших синів: Грудня, Січня і Лютого.
Грудень сковував першим морозом землю, тоненьким льодом ніби кришталем покривав ставки й невеликі ріки, під яким ніби в акваріумі можна спостерігати за рибками.
Потім приходив Січень із завірюхами і пишними снігопадами, накриваючи землю покривалом з лебединого пуху.
Коли приходив Лютий, земля була вже вкрита сніговою периною, так що морози їй не шкодили, хоча тваринам і деревам було не солодко.
Та лютуй не лютуй, а час відпущений Зимі минає і в свої права вступає сама менша сестрички-Весна.
Спочатку непомітно, кількома лисинками в глибокому снігу,краплинками води на льдяній бурульці, а потім веселими струмочками талої води.
Все менше ставало снігу , все більше припікало сонечко і за роботу брались три брати Весни.
Березень розчистив від снігу лісові галявини і з'явились білі зірочки підсніж-ників,позеленіли бруньки на березах.
Квітень щедро розсипав по степах і долинах сонечка кульбаби і розвісив на дере-вах блідо-зелені листочки.
Травень перетворив землю у квітучий сад,кипінь білих , рожевих, жовтих квітів і запахом меду.
Втомившись від веселих утіх, Весна віддавала уже нагріту землю старшій сестричці, яку звали Літа. Вона засівала землю злаками, випускала рої бджіл на квітучі дерева і луги, поливала теплим дощем рослини, поповнювала водою річки й озера.
Дуже дбайлива до землі і рослин Літа і її 3-є братів: червень, липень і серпень.
В Червні цвіли квіти,в Липні -пахучі медоносні липи,а в Серпні люди серпами жали жито.
Ось таку квітучу , пахучу і багату землю, Літа з поклоном передає в руки старшій сестричці Осені.
Осінь -поважна, дорідна господиня , сама багата із сестер. Хазяйновита і щедра господиня з повними коморами хліба, фруктів і овочів, якими щедро ділиться з людьми.
Її брати з задоволенням допомагали Осені.
Вересень збирав у засіки солодкі кавуни , жовто- гарячі гарбузи, засипав комори зерном.
Жовтень , з його тонкою натурою, розмальовував листя дерев неймовірними кольорами , запрошував до лісу по гриби і ягоди.
Коли Жовтень натішився кольоровою мозаїкою дерев , Листопад струшував листя на землю, прикриваючи ніби кожушком коріння дерев і трави, нірки звіряток, які там будуть зимувати.
Все завмирає спокої і віпочиває до слідуючої весни.
[TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG]
Жито
Петро Войт
Після осінньої оранки на дачній ділянці вирішив засіяти житом межу від засміченого бур*янами сусіднього городу. Використав його як лісосмугу від вітрів. Після дощиків жито дружно зійшло, "...
15 03 2021
Витрішки
Петро Войт
Дочка попросила мене погуляти з моїм чотирирічним онуком. Був чудесний літній день, повний запахом липи й гудіння бджіл. Настрій був чудовий. Я взяв онука за рученятко й сказав, що підемо гуляти.– А к...
26 02 2020
Волошка
Петро Войт
З Василем ми були нерозлийвода, хоча він був на рік молодшим. Жили поряд, як кажуть, хата в хату. Один в одного бували в гостях разів по 20 на день. Часто матері годували нас, де застав обід. Літо про...
26 02 2020
Земля
Петро Войт
Перед самим світанком, з веселим переливчастим громом пройшов перший весняний дощ - раптовий, рясний, але нетривалий. Бульбашки, ніби перевернуті дзвоники, застрибали по новостворених калюжах, а потім...
26 02 2020
Золота куля
Петро Войт
Бути військовим- почесно: ти захисник Вітчизни.Бути військовим - відповідально: на тобі недоторканість кордонів своєї країни.Бути військовим - це страшно, тому що Батьквщина наділяє тебе правом убиват...
14 02 2020
Недодана вартість
Петро Войт
Прямо таки казковий сонячний ранок в цей суботній день. У Ладижині це базарний день. Скупивши продукти по списку, який мені заготовила дружина, я вже збирався йти додому, коли побачив чергу за помідо...
14 02 2020