Свята Трійця Українця
Працює Петро на городі, аж чує крик несамовитого сусіди Василя:
-Петре, передали по радіо , що на нас летить атомна бомба,- спасайся.
- Василю, ти біжи додому і моїй Галині скажи, щоб хватала дітей і ховалась в погреб, а я докопаю грядку і до них прибіжу.
Праця на землі давала українцям їжу і тепло, віру в себе, залежного тільки від землі та своїй праці на ній.
Тільки на вільній , незалежній і щасливій землі могла народитись українська мова ,- багата і щедра, як земля , весела і незалежна як сам Українець. В цій землі наше щастя і наша біда.
Господь сказав, що щастя українців в цій землі,
Якою він обдарував країну,
То ж кожної весни,великі і малі,
Копають землі українці без упину.
Та ще ніхто не став багатієм
На цій землі,плитій потом і сльозами,
Хіба що товстоморді глитаї-
Збирають врожаї і насміхаються над нами.
Багатьох ваблять плодовиті черноземи України і майже 1000 років зайди хтять загарбати, щоб користуватись її багатствами. Та як показує історія, що тільки з українськими руками і любов'ю до неї, земля віддає свої щедрі дари. Загарбана чужинцями, позбавлена волі, земля проростає тільки бур'янами , бо не хоче годувати загарбників. Закодована, заворожена Українським словом і піснями, запальними танцями та обрядами врожаю , земля підкоряється святій Українській трійці: Земля - Воля - Мова .
Вони не можуть існувати одне без одного:
забрати Землю - пропаде Воля і Мова ,
забрати Волю -Українська Мова чужа на цій Землі ,
забереш Мову -зникне Воля і рідна Земля стане чужою.
Ось така у нас свя'щенна трійця України..
-Петре, передали по радіо , що на нас летить атомна бомба,- спасайся.
- Василю, ти біжи додому і моїй Галині скажи, щоб хватала дітей і ховалась в погреб, а я докопаю грядку і до них прибіжу.
Праця на землі давала українцям їжу і тепло, віру в себе, залежного тільки від землі та своїй праці на ній.
Тільки на вільній , незалежній і щасливій землі могла народитись українська мова ,- багата і щедра, як земля , весела і незалежна як сам Українець. В цій землі наше щастя і наша біда.
Господь сказав, що щастя українців в цій землі,
Якою він обдарував країну,
То ж кожної весни,великі і малі,
Копають землі українці без упину.
Та ще ніхто не став багатієм
На цій землі,плитій потом і сльозами,
Хіба що товстоморді глитаї-
Збирають врожаї і насміхаються над нами.
Багатьох ваблять плодовиті черноземи України і майже 1000 років зайди хтять загарбати, щоб користуватись її багатствами. Та як показує історія, що тільки з українськими руками і любов'ю до неї, земля віддає свої щедрі дари. Загарбана чужинцями, позбавлена волі, земля проростає тільки бур'янами , бо не хоче годувати загарбників. Закодована, заворожена Українським словом і піснями, запальними танцями та обрядами врожаю , земля підкоряється святій Українській трійці: Земля - Воля - Мова .
Вони не можуть існувати одне без одного:
забрати Землю - пропаде Воля і Мова ,
забрати Волю -Українська Мова чужа на цій Землі ,
забереш Мову -зникне Воля і рідна Земля стане чужою.
Ось така у нас свя'щенна трійця України..
[TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG]
Жито
Петро Войт
Після осінньої оранки на дачній ділянці вирішив засіяти житом межу від засміченого бур*янами сусіднього городу. Використав його як лісосмугу від вітрів. Після дощиків жито дружно зійшло, "...
15 03 2021
Витрішки
Петро Войт
Дочка попросила мене погуляти з моїм чотирирічним онуком. Був чудесний літній день, повний запахом липи й гудіння бджіл. Настрій був чудовий. Я взяв онука за рученятко й сказав, що підемо гуляти.– А к...
26 02 2020
Волошка
Петро Войт
З Василем ми були нерозлийвода, хоча він був на рік молодшим. Жили поряд, як кажуть, хата в хату. Один в одного бували в гостях разів по 20 на день. Часто матері годували нас, де застав обід. Літо про...
26 02 2020
Земля
Петро Войт
Перед самим світанком, з веселим переливчастим громом пройшов перший весняний дощ - раптовий, рясний, але нетривалий. Бульбашки, ніби перевернуті дзвоники, застрибали по новостворених калюжах, а потім...
26 02 2020
Золота куля
Петро Войт
Бути військовим- почесно: ти захисник Вітчизни.Бути військовим - відповідально: на тобі недоторканість кордонів своєї країни.Бути військовим - це страшно, тому що Батьквщина наділяє тебе правом убиват...
14 02 2020
Недодана вартість
Петро Войт
Прямо таки казковий сонячний ранок в цей суботній день. У Ладижині це базарний день. Скупивши продукти по списку, який мені заготовила дружина, я вже збирався йти додому, коли побачив чергу за помідо...
14 02 2020