Шкільний дзвоник
Хто не пам'ятає свій перший дзвоник, який подає голос в твою честь? Із завмерлим серцем і заздрістю ти дивишся як височенний і сильний восьмикласник з першокласником на одній руці із дзвіночком у другій, обходить всі класи, вишикувані для
вітання першокласників. Дзвоник видає не зовсім мелодійний перервистий голос-бо все-таки важкуватий своїм мідним тілом для дитячої руки.
Потім буде багато перших, але уже чужих, та свій уже останній дзвоник, але до цього часу відчувається вилита в мідь радість, повага і смуток за шкільними роками.
Мабудь немає в селах і містечках іншого місця,так просякнутого радістю, щастям, сміхом і надіями, як школа. Кожне деревце,кожен камінчик біля школи, всмоктував енергію сотень самих щасливих створінь на Землі-дітей.
Такою енергією могла б позмагатись хіба що церква, яка стоїть неподалік від школи правда уже не діюча і без дзвонів.
Та навчали нас майже однаково-у школі по "Моральнний кодекс будівника комунізму", а в церкві по 10-и заповідях божих. Правда до церкви люди приносили свої горесті і просили прощення за свої гріхи, щоб отримати краще буття десь там на небі, а
в школі всі надії на "світле майбутнє", віра в свою силу і свою правоту.
В результаті школа є, а церкви немає.
Історичний казус в тім, що наша школа була в попівській хаті , а шкільним дзвоником був самий маленький дзвоник із закритої церкви.
Пройшли роки, відреставрували церкву, знову подав голос головний церковний дзвін та не вистачає голосу того шкільного дзвоника,який заставляв щасливо битись серця сотень дітлахів.
Тепер уже церква є, а школи немає , вірніше дітей в школі..
Мабудь місця, де була школа, не можна нічим займати, бо там живуть сотні дитячих голосів, перших дівочих сліз кохання і величезних надій в те саме "світле майбутнє".
PS.Може тому , що навчались ми під звуки церковного дзвіночка, ми не стали тупими атеїстами і ніхто уже не полізе скидати церковні дзвони.
Кажуть люди, що головний дзвін нашої церкви важив біля 360-и кілограмів.
Коли його скинули з дзвіниці-він тріснув і його кудись забрали, мабудь відливати з бронз наше"світле майбутнє", та мабудь із тріснутого цілого не збудуєш..
вітання першокласників. Дзвоник видає не зовсім мелодійний перервистий голос-бо все-таки важкуватий своїм мідним тілом для дитячої руки.
Потім буде багато перших, але уже чужих, та свій уже останній дзвоник, але до цього часу відчувається вилита в мідь радість, повага і смуток за шкільними роками.
Мабудь немає в селах і містечках іншого місця,так просякнутого радістю, щастям, сміхом і надіями, як школа. Кожне деревце,кожен камінчик біля школи, всмоктував енергію сотень самих щасливих створінь на Землі-дітей.
Такою енергією могла б позмагатись хіба що церква, яка стоїть неподалік від школи правда уже не діюча і без дзвонів.
Та навчали нас майже однаково-у школі по "Моральнний кодекс будівника комунізму", а в церкві по 10-и заповідях божих. Правда до церкви люди приносили свої горесті і просили прощення за свої гріхи, щоб отримати краще буття десь там на небі, а
в школі всі надії на "світле майбутнє", віра в свою силу і свою правоту.
В результаті школа є, а церкви немає.
Історичний казус в тім, що наша школа була в попівській хаті , а шкільним дзвоником був самий маленький дзвоник із закритої церкви.
Пройшли роки, відреставрували церкву, знову подав голос головний церковний дзвін та не вистачає голосу того шкільного дзвоника,який заставляв щасливо битись серця сотень дітлахів.
Тепер уже церква є, а школи немає , вірніше дітей в школі..
Мабудь місця, де була школа, не можна нічим займати, бо там живуть сотні дитячих голосів, перших дівочих сліз кохання і величезних надій в те саме "світле майбутнє".
PS.Може тому , що навчались ми під звуки церковного дзвіночка, ми не стали тупими атеїстами і ніхто уже не полізе скидати церковні дзвони.
Кажуть люди, що головний дзвін нашої церкви важив біля 360-и кілограмів.
Коли його скинули з дзвіниці-він тріснув і його кудись забрали, мабудь відливати з бронз наше"світле майбутнє", та мабудь із тріснутого цілого не збудуєш..
[TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG]
Жито
Петро Войт
Після осінньої оранки на дачній ділянці вирішив засіяти житом межу від засміченого бур*янами сусіднього городу. Використав його як лісосмугу від вітрів. Після дощиків жито дружно зійшло, "...
15 03 2021
Витрішки
Петро Войт
Дочка попросила мене погуляти з моїм чотирирічним онуком. Був чудесний літній день, повний запахом липи й гудіння бджіл. Настрій був чудовий. Я взяв онука за рученятко й сказав, що підемо гуляти.– А к...
26 02 2020
Волошка
Петро Войт
З Василем ми були нерозлийвода, хоча він був на рік молодшим. Жили поряд, як кажуть, хата в хату. Один в одного бували в гостях разів по 20 на день. Часто матері годували нас, де застав обід. Літо про...
26 02 2020
Земля
Петро Войт
Перед самим світанком, з веселим переливчастим громом пройшов перший весняний дощ - раптовий, рясний, але нетривалий. Бульбашки, ніби перевернуті дзвоники, застрибали по новостворених калюжах, а потім...
26 02 2020
Золота куля
Петро Войт
Бути військовим- почесно: ти захисник Вітчизни.Бути військовим - відповідально: на тобі недоторканість кордонів своєї країни.Бути військовим - це страшно, тому що Батьквщина наділяє тебе правом убиват...
14 02 2020
Недодана вартість
Петро Войт
Прямо таки казковий сонячний ранок в цей суботній день. У Ладижині це базарний день. Скупивши продукти по списку, який мені заготовила дружина, я вже збирався йти додому, коли побачив чергу за помідо...
14 02 2020