Драбинка для равлика
Стрибаючи через калюжі, які залишились після шквальної зливи, я все-таки промочив ноги. Вітер розігнав хмари, й лише деінде пролітали дрібні краплини дощу. Підхожу до під’їзду й спостерігаю, як серйозний чотирьох- пятирічний чоловічок з іграшковим автоматом через плече, смикає довге стебло споришу. Воно деколи обривається - і
«боєць» сідає на попу, встає й знову смикає бур’янець. Мене зацікавила така наполеглива послідовність і я запитав:
– Що ти хочеш зробити, козаче?
– Хочу зробити драбинку для равлика.
– Для якого равлика? – запитав я.
– А он він на стіні висить, – сказав хлопчик.
– Але і навіщо ж йому драбинка?
– У нього немає ніжок, і він не може спуститись на землю, щоб іти додому.
– Зрозумів, – кажу я. – Тільки із споришу драбинки не вийде, бо стеблина довга й м’яка. Давай краще зробимо драбинку з оцього, – і зірвав
Притулив верхівкою до стіни, неподалік біля равлика, я звернувся до козака:
– Якщо у равлика немає ніжок, то й щаблі на драбинці не потрібні, а листочки зліва й справа, будуть йому місцем перепочинку. Коли равлик втомиться, пожує один листочок
– і полізе далі. Так буде добре? – запитав я...
– Так, – сказав хлопчик.
– А як же тебе звати, герою?
– Ігор я.
– І що ж ти, Ігоре, будеш далі робити?
– Чекатиму, поки равлик піде додому.
– Але ж він повільно ходить і чекати прийдеться довго.
– Я почекаю, – відповів хлопчик.
– Тоді давай посадимо равлика на драбинку, щоб він не витрачав сил на цю дорогу.
Він узяв равлика двома пальцями, посадив на верхівку драбинки й сказав:
– Тепер іди додому.
– Ну, Ігоре, ти проведи равлика, щоб він не заблукав, а я піду додому також, бо там чекають, коли я хліб на вечерю принесу.
Погладив хлопчика по вологому картузику й пішов додому. Пока сім’я вечеряла, я забув про Ігоря і його равлика. А коли виглянув через вікно, то хлопчика вже не було. Я навмисне вийшов на вулицю, щоб глянути на місце події.
Стебло молочаю, прихилене до стіни, так і сяяло, а равлика вже не було. Мабуть, також вдома вечеряє.
Коли показують кадри з війни на Донбасі, то дуже часто потрапляють на екран солдати, які ніжно тримають на руках кошенят, цуциків та іншу живність. Дивлячись на цих
хлопців з бойовими кулеметами й автоматами, які вимушені стріляти в інших людей, щоб захистити свою землю, я думаю: кожен з них, у перерві між стріляниною, може будувати драбинку для равлика. Таке військо ніхто не переможе, бо його солдати люблять світ навкруг себе, своїх рідних і… равликів на своїй землі.
«боєць» сідає на попу, встає й знову смикає бур’янець. Мене зацікавила така наполеглива послідовність і я запитав:
– Що ти хочеш зробити, козаче?
– Хочу зробити драбинку для равлика.
– Для якого равлика? – запитав я.
– А он він на стіні висить, – сказав хлопчик.
– Але і навіщо ж йому драбинка?
– У нього немає ніжок, і він не може спуститись на землю, щоб іти додому.
– Зрозумів, – кажу я. – Тільки із споришу драбинки не вийде, бо стеблина довга й м’яка. Давай краще зробимо драбинку з оцього, – і зірвав
Притулив верхівкою до стіни, неподалік біля равлика, я звернувся до козака:
– Якщо у равлика немає ніжок, то й щаблі на драбинці не потрібні, а листочки зліва й справа, будуть йому місцем перепочинку. Коли равлик втомиться, пожує один листочок
– і полізе далі. Так буде добре? – запитав я...
– Так, – сказав хлопчик.
– А як же тебе звати, герою?
– Ігор я.
– І що ж ти, Ігоре, будеш далі робити?
– Чекатиму, поки равлик піде додому.
– Але ж він повільно ходить і чекати прийдеться довго.
– Я почекаю, – відповів хлопчик.
– Тоді давай посадимо равлика на драбинку, щоб він не витрачав сил на цю дорогу.
Він узяв равлика двома пальцями, посадив на верхівку драбинки й сказав:
– Тепер іди додому.
– Ну, Ігоре, ти проведи равлика, щоб він не заблукав, а я піду додому також, бо там чекають, коли я хліб на вечерю принесу.
Погладив хлопчика по вологому картузику й пішов додому. Пока сім’я вечеряла, я забув про Ігоря і його равлика. А коли виглянув через вікно, то хлопчика вже не було. Я навмисне вийшов на вулицю, щоб глянути на місце події.
Стебло молочаю, прихилене до стіни, так і сяяло, а равлика вже не було. Мабуть, також вдома вечеряє.
Коли показують кадри з війни на Донбасі, то дуже часто потрапляють на екран солдати, які ніжно тримають на руках кошенят, цуциків та іншу живність. Дивлячись на цих
хлопців з бойовими кулеметами й автоматами, які вимушені стріляти в інших людей, щоб захистити свою землю, я думаю: кожен з них, у перерві між стріляниною, може будувати драбинку для равлика. Таке військо ніхто не переможе, бо його солдати люблять світ навкруг себе, своїх рідних і… равликів на своїй землі.
[TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG][TWIG]
[/TWIG]
Жито
Петро Войт
Після осінньої оранки на дачній ділянці вирішив засіяти житом межу від засміченого бур*янами сусіднього городу. Використав його як лісосмугу від вітрів. Після дощиків жито дружно зійшло, "...
15 03 2021
Витрішки
Петро Войт
Дочка попросила мене погуляти з моїм чотирирічним онуком. Був чудесний літній день, повний запахом липи й гудіння бджіл. Настрій був чудовий. Я взяв онука за рученятко й сказав, що підемо гуляти.– А к...
26 02 2020
Волошка
Петро Войт
З Василем ми були нерозлийвода, хоча він був на рік молодшим. Жили поряд, як кажуть, хата в хату. Один в одного бували в гостях разів по 20 на день. Часто матері годували нас, де застав обід. Літо про...
26 02 2020
Земля
Петро Войт
Перед самим світанком, з веселим переливчастим громом пройшов перший весняний дощ - раптовий, рясний, але нетривалий. Бульбашки, ніби перевернуті дзвоники, застрибали по новостворених калюжах, а потім...
26 02 2020
Золота куля
Петро Войт
Бути військовим- почесно: ти захисник Вітчизни.Бути військовим - відповідально: на тобі недоторканість кордонів своєї країни.Бути військовим - це страшно, тому що Батьквщина наділяє тебе правом убиват...
14 02 2020
Недодана вартість
Петро Войт
Прямо таки казковий сонячний ранок в цей суботній день. У Ладижині це базарний день. Скупивши продукти по списку, який мені заготовила дружина, я вже збирався йти додому, коли побачив чергу за помідо...
14 02 2020