Незважаючи на конфлікт, Україна має намір забезпечити якісну освіту для всіх дітей

4333_unicef_hetman_20170126_03.jpg (171.58 Kb)
В ООН привітали ініціативу України щодо приєднання до Декларації про безпечних школах, покликаної забезпечити право на освіту в умовах збройного конфлікту. На цьому тижні в українській столиці це питання обговорювалося в ході круглого столу, який пройшов за участю представників Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

«Приблизно 200 тисяч дітей, молодих людей і педагогів з регіонів східної України, які постраждали від конфлікту, потребують школах та інших навчальних закладах, де вони могли б відчути себе в безпеці. Приєднання до Декларації продемонструє всьому світові готовність України забезпечувати всім українцям якісну освіту, яку вони зможуть отримати в безпечних умовах », - підкреслила представник ЮНІСЕФ в Києві Джованна Барберіс.

З початку конфлікту в 2014 році на сході України були пошкоджені будівлі понад 740 шкіл, що негативно позначилося на житті 648 тисяч учнів та вчителів. Діти і педагоги в Донецькій і Луганській областях потребують захисту, в тому числі психосоціальної допомоги.

«Міністерство освіти і науки підтримує всі базові цінності Декларації. Наші завдання в умовах збройного конфлікту полягають в тому, щоб відновити освітню інфраструктуру, забезпечити психологічну реабілітацію учнів, батьків і вчителів, сприяти проведенню занять з безпеки і охорони здоров'я і т.д. », - зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Декларації про безпечних школах була прийнята на міжнародній конференції, яка відбулася в Осло в травні 2015 року. На сьогоднішній день до неї приєдналися 60 держав.