Історія

В липні 2009 року громадськими активістами міста Ладижин було створено громадську організацію «Ладижинська громадська рада» метою якої було вирішення проблем громади міста Ладижин в різних сферах суспільного життя через побудову громадянського суспільства. Одним із головних напрямків роботи цієї організації була екологія.
Вже за рік в червні 2010 року громадською організацією «Ладижинська громадська рада» було запущено окремий екологічний проект, - громадську організацію «Народний центр екологічного контролю» , яку було легалізовано шляхом повідомлення про заснування без статусу юридичної особи. Необхідність створення цієї організації була зумовлена тим, що на місто Ладижин припадає до 80% викидів всієї області, то ж екологічні проблеми є головною проблемою в місті Ладижин. Додатковим фактором стало будівництво найбільшої птахофабрики в Європі в Ладижині, то ж навантаження на екосистему ще більше мало рости, що потребувало роботи в окремому екологічному проекті.
Головою цієї організації було обрано Володимира Миколайовича Катеринича, який очолює цю організацію з червня 2010 року і по даний час.
За 7 років роботи в громадському секторі Народний центр екологічного контролю не отримуючи жодного фінансування спільно з ГО «Ладижинська громадська рада» провів десятки екологічних рейдів за результатами яких порушники притягались до кримінальної відповідальності. Було опубліковано безліч публікацій на екологічну тематику, видавалась екологічна просвітницька література, а серед населення міста Ладижин та навколишнього регіону проводилась просвітницька робота. Крім того, велась досить серйозна антикорупційна робота. Команда Народного центру екологічного контролю повернула державі до 100 гектарів вкраденої землі, в тому числі на берегах Південного Бугу, а деяких чиновників, які були замішані в цьому, було звільнено з роботи та ініційовано відкриття кримінальних справ проти них.
Свою діяльність Народний центр екологічного контролю здійснює на території міста Ладижин, Гайсинського, Теплицького, Бершадського, Тростянецького, Тульчинського районів.


Авторизация Зарегистрироваться