Головна сторінка, Статті У Четвертинівці відсвяткували 360-ту річницю битви під Батогом

У Четвертинівці відсвяткували 360-ту річницю битви під Батогом

Знаменну дату – 360-ту річницю Батозької битви – відзначили у с.Четвертинівка Тростянецького району. В урочистих заходах взяли участь голова обласної ради Сергій Татусяк, заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, голова райдержадміністрації Сергій Скіць та голова районної ради Леонід Лобань, отаман Вінницького полку І. Богуна В.Воловодюк, отаман Вінницького реєстрового козацтва М. Крижанівський. На свято прибуло 25 делегацій козацьких організацій із різних куточків України, зокрема зі Львіщини, Харківщини, Чернівців, Житомирщини, Черкащини, Одещини, Київщини, Вінниччини.
http//www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/7c5fe6cc4acf8b00c2256e9e00365a4a/d0deaf547f3fac87c22a1b002a5534/Body/17.7766!OpenElementFieldElemFormat=jpg

Розпочалося дійство біля Кургану Слави із театралізованого прологу, під звуки губернаторського оркестру та спів Вінницького колективу «Поділля». Керівництво області, району та представники козацьких організацій у своїх виступах відзначили велике значення перемоги козаків у битві під Батогом для становлення української державності, виховання патріотизму та любові до своєї неньки України. Подякували козацьким організаціям та жителям Четвертинівки за збереження національної пам'яті та козацьких традицій. На вшанування пам'яті загиблих у битві , до Кургану Слави присутніми було покладено корзини квітів та гірлянди та дано залпи з козацьких гармат, зброї.
Урочистою колоною на чолі з губернаторським оркестром, дитячими козацькими організаціями, керівництвом області, району, козацькими організаціями всією громадою рушили до центру села.
На площі села, перед місцевим Будинком культури відбулись презентації робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва Тростянеччини; виставка фондів обласного краєзнавчого музею, зброї; книжково-ілюстративна тематична виставка.
Учасники святкування мали змогу ознайомитись із козацькими традиціями та побутом у місцевому народному краєзнавчому музеї, де постійно проводились екскурсії, на «Козацькій леваді», де розмістилось козацьке наметове містечко із театралізованими козацькими куренями територіальних громад Тростянецького району, біля яких всіх частували козацькою кашею, випічкою та узваром.
В центральній частині стадіону проходили козацькі забави за участю козачат Тульчинського клубу «Сталкер » та м.Гнівань. Періодично лунали показові постріли козацьких гармат.
На урочистому відкритті обласного свята «Ми славу козацьку несемо в віки» учасників заходу привітали голова обласної ради Сергій Татусяк , заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова, голови райдержадміністрації та районної ради Сергій Скіць та Леонід Лобань.
В обласному конкурсі козацької пісні взяли участь 18 колективів районів області. Володарем гран-прі конкурсу став народний аматорський фольклорний гурт «Подільські музики» Вінницького РБК. По завершенню конкурсної програми, перед присутніми виступили кращі творчі колективи Тростянеччини та гості свята – народний аматорський колектив «Московчанка» із Одещини.
Обласне свято відзначення 360-ї річниці Батозької битви у Тростянецькому районі пройшло на високому творчому рівні. Всі його учасники щиро дякували обласній державній адміністрації та обласній раді, райдержадміністрації та районній раді, всім козацьким організаціям, територіальній громаді села та її керівнику Макуху О.І., керівнику місцевого господарства Ровишину С.О., всім керівникам територіальних громад Тростянецького району та спонсорам за теплий та гостинний прийом .

11.06.2012 | Джерело: Управління у справах преси та інформації

Автор:Arhip Разміщено:23 серпня 2013 Переглядів:663 Коментарів:0
_

Додати коментар