Головна сторінка, Статті У Четвертинівці святкували 360-річчя знаменитої битви під Батогом

У Четвертинівці святкували 360-річчя знаменитої битви під Батогом

http//ladgazeta.org.ua/images/stories/sait2103.jpgАвтор: Єгор Волков, Ладижинська газета
9 червня у Четвертинівці святкували 360-річчя знаменитої битви під Батогом
Ця подія часів Богдана Хмельницького стала однією з найгероїчніших сторінок в історії України.
Навесні 1652 року загін Тимоша Хмельницького (сина українського гетьмана) вирушив до Молдови, щоб укласти династичний шлюб із Розандою, дочкою Василя Лупула, молдовського господаря. Богдану Хмельницькому тоді вкрай було необхідно заручитися підтримкою союзника у боротьбі з Польщею.
Польський уряд, дізнавшись про плани Хмельницького, наказав Мартину Калиновському розбити козаків. Битва відбулася на березі Південного Бугу в долині поруч з горою Батіг.

Богдан Хмельницький дізнався про польські наміри. Приспавши увагу польського командування повідомленням про похід у Молдавію начебто невеликого загону козаків, він зібрав військо, щоб завдати удару по поляках.
З польського боку у битві брали участь 20 тисяч вояків (разом з челяддю), з українського - 15 тисяч козаків та татарської кінноти. В ході битви Армія Речі Посполитої була розгромлена вщент, а сам Калиновський загинув. У бою полягло близько 8-10 тисяч жовнірів (майже вся піхота та половина всіх гусарів Речі Посполитої. Такого розгрому не зазнавала жодна польська армія протягом XVI-XVIII століть.
Тому й не забувають українці героїчних предків, які боронили свою землю від іноземних загарбників, захищали незалежну козацьку державу.
Для села Четвертинівки день відзначення річниці битви під Батогом стало справжнім святом. Село має свій музей, створений місцевими краєзнавцями-ентузіастами. Тут є що показати численним гостям.
А минулої суботи у селі їх побувало чимало. Хоча й організатори побоювалися, що через нечисельність відвідувачів свято не відбудеться. На щастя, такого не сталося, хоча варто було б приділити рекламі святкування річниці битви більшої уваги.
Святкування почалося екскурсійною програмою по полю Батозької битви. Потім на учасників свята чекали виставки робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва Тростянеччини, екскурсія до місцевого краєзнавчого музею, мітинг-реквієм, присвячений 360-й річниці битви під Батогом (який зараз має назву Кургана Слави), козацька левада.
Крім цього, було проведено обласний конкурс козацької пісні, а також присутні мали можливість почути виступи кращих творчих колективів Тростянеччини.
На святкуванні були присутні голова Вінницької обласної Ради Сергій Татусяк, заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації ЛюбовСпірідонова, голова Тростянецької районної державної адміністрації Сергій Скіць, Четвертинівський сільський голова Олександр Макух, отаман Вінницького козацького полку Івана Богуна Володимир Воловодюк, крайовий отаман Вінницького коша Українського реєстрового козацтва Микола Крижанівський та обласний отаман Вінницького коша Українського Козацтва Олександр Сегед.

Наостанок скажемо, що Четвертинівка могла б стати туристичною "меккою" для багатьох українців та іноземців, які цікавляться культурою та історією нашої країни. Такий фестиваль можна було б організовувати у червні щорічно. Читачі, певно, пам'ятають репортажі нашої газети, які ми робили після відвідування фестивалю "Шешори" у Немирівському районі. Отже прецедент проведення таких акцій є. І він досить вдалий. Чому б не організувати щось подібне і у Четвертинівці?

Фото Ладижинської газети:
http//ladgazeta.org.ua/images/stories/sait2104.jpg

http//ladgazeta.org.ua/images/stories/sait2105.jpg

http//ladgazeta.org.ua/images/stories/sait2106.jpg

http//ladgazeta.org.ua/images/stories/sait2107.jpg

http//ladgazeta.org.ua/images/stories/sait2108.jpg

http//ladgazeta.org.ua/images/stories/sait2109.jpg
Автор:Arhip Разміщено:26 серпня 2013 Переглядів:656 Коментарів:0
_

Додати коментар