Головна сторінка, Статті Господарська діяльність загрожує Музею Батозької битви

Господарська діяльність загрожує Музею Батозької битви

8165_1-1.jpg (261.03 Kb)
Територіальна громада села Четвертинівка Тростянецького району скерувала колективне звернення за підписами 779-ти громадян на ім’я голови Вінницької обласної Ради Сергія Свитка щодо недопущення будівництва на землях Четвертинівської сільської ради об'єктів ТОВ «Вінницька птахофабрика», зокрема, майданчиків для зберігання курячого посліду, очисних споруд, будівель для вирощування курчат-бройлерів тощо.

Мешканці територіальної громади с. Четвертинівка вважають, що це будівництво загрожує екологічною катастрофою для їхнього села, територія поблизу якого є одним із визначних історичних місць всеукраїнського значення та погрожують акціями протесту у випадку, якщо їхньої думки не буде враховано.

Нагадаємо, що саме під Четвертинівкою у 1652 році відбулась славетна Батозька битва між українськими козацькими військами на чолі з Богданом Хмельницьким та польсько-шляхетськими загарбниками, яка стала переможною для українського народу.

Допомагає захищати права мешканців громади у цьому питанні громадська організація «Ладижинська громадська рада», голова ради правління якої Андрій Скакодуб скерував відповідний лист голові обласної Ради Сергію Свитку, голові Вінницької ОДА Валерію Коровію, Голові правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Юрію Косюку та керівництву Тростянецької районної влади з проханням врахувати думку громади.

Так, в листі зазначається, що жителі села, які зібрали 779 підписів, виступають категорично проти будівництва пташників з вирощування курчат-бройлерів ТОВ «Вінницька птахофабрика» на землях їхньої громади. А у випадку, якщо волевиявлення селян не буде враховано і будівництво буде здійснюватись проти їхньої волі, то жителі села будуть вимушені реагувати акціями протесту, перекриттям шляхів сполучення тощо, як повідомляється у зверненні.

Слід зазначити, що жителі Четвертинівки та громадські активісти вважають, що “заплановане будівництво другої черги об’єктів ТОВ «Вінницька птахофабрика» ущільнює промислову концентрацію екологічно небезпечних об'єктів в межах Тростянецького та Тульчинського районів”. У серпні цього року на зборах громади села, жителі виступили категорично проти будівництва другої черги пташників на землях Четвертинівської сільської ради.

- “Четвертинівку планується перетворити на центр козацької слави Вінниччини. Передбачається, що сама Четвертинівка має зайняти достойне місце в туристичному сегменті області. Ці обставини абсолютно роблять неприйнятним будівництво курників другої черги на землях Четвертинівської сільської ради”, – йдеться у зверненні.

У свою чергу голова Вінницької обласної Ради Сергій Свитко направив відповідне звернення із копіями підписів 779-ти громадян голові Вінницької облдержадміністрації Валерію Коровію та голові правління ПАТ «Миронівський хлібопродукт» Юрію Косюку з проханням підтримати клопотання жителів громади щодо недопущення будівництва будь-яких об'єктів ТОВ «Вінницька птахофабрика» на землях Четвертинівської сільської ради.

Зазначаємо, що рішенням 39 чергової сесії Вінницької обласної Ради 6 скликання №927 від 14 липня 2015р. були внесені зміни до «Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження на 2013-2017 роки», які передбачають заходи зі створення філії Вінницького обласного краєзнавчого музею «Битва під Батогом» в с. Четвертинівка Тростянецького району, зокрема, підготовки проектно-технічної документації з метою збереження існуючих історичних пам’яток та популяризації культурної спадщини, розвитку туристичної привабливості регіону.

А 29 вересня цього року, рішенням чергової 41-ї сесії обласної Ради 6 скликання № 958, було прийнято у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області майно, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селища Тростянецького району та створено структурний підрозділ – філію Вінницького обласного краєзнавчого музею - «Битва під Батогом», який відтепер фінансуватиметься за рахунок коштів обласного бюджету.

В перспективі громадськість області, науковці, інтелігенція та жителі Тростянецького району домагаються створення Національного історико-культурного заповідника у с. Четвертинівці, присвяченого славетній битві під Батогом, що стане одним із центрів Козацької слави всеукраїнського рівня та місцем історико-туристичного паломництва.

Джерело
Автор:Arhip Разміщено:2 листопада 2015 Переглядів:917 Коментарів:0
_

Додати коментар