Головна сторінка, Слайдер, Новини, Статті Процес створення Національного історико-культурного заповідника «Батіг» розпочато.

Процес створення Національного історико-культурного заповідника «Батіг» розпочато.

http//vernoe-kazachestvo.org.ua/!!!_PUBLISHED/History_Heroes/Bohdan_Khmelnitsky/bitva_Zhovti_Vody.gif1 серпня музей села Четвертинівка радо зустрів ініціативних та небайдужих українців, які вирішили розпочати процес створення Національного історико-культурного заповідника «Батіг» на Вінниччині.
Ініціатива створення Національного заповідника виникла зовсім нещодавно серед учасників літературно-мистецького об’єднання «Стожари» і відразу отримала схвалення та підтримку творчих людей та громадськості Тростянеччини та міста Ладижин.
Перша зустріч зібрала представників громадськості, творчої інтелігенції міста Ладижин, Тростянецького району. Зокрема, в роботі установчих зборів оргкомітету взяли участь керівники та учасники літературно-мистецьких об’єднань «Стожари», «Джерело», «Оберіг», громадських організацій «Нащадки», «Ладижинської громадської ради», Тростянецького районного товариства Українського реєстрового козацтва, журналісти, краєзнавці, голови місцевих осередків партії «Свобода» (м. Ладижин та Тростянецького району).
Свою згоду взяти участь в роботі оргкомітету також надали народний депутат України 1, 3, 4, 5, 6 скликань Анатолій Матвієнко, народні депутати України Андрій Мохник, Марія Матіос та Олександр Бригинець, народний артист України, співак, Анатолій Матвійчук¸ письменник, журналіст, громадський діяч і видавець Сергій Пантюк. Очікується також участь народного депутата України Володимира Яворівського.
Кожний учасник перших зборів оргкомітету висловився позитивно з приводу ініціативи створення на Вінниччині такого масштабного музейного комплексу, який повинен дати Вінниччині не тільки ще один туристичний маршрут, а і зробити наш край серйозним гравцем в туристичному сегменті всієї країни.
Також відкриття музейного комплексу на Вінниччині битви під Батогом буде сприяти патріотичному вихованню дітей та молоді, відродженню історії та пам’яті серед українців, гордості за свою націю.
Такі думки висловлювали учасники. Але були і побоювання від багатьох учасників, що може виникнути проблема з отриманням землі під об’єкти Національного заповідника, адже без землі нічого неможливо буде реалізувати та фінансуванням, позаяк держава сьогодні фінансує культуру по остаточному принципу. Але вирішили, що ці труднощі можна всім разом здолати, якщо і громадськість, і жителі села Четвертинівка і місцева влада об’єднаються навколо цього проекту. Якщо врахувати, що проект є Національним, очікується підтримка держави.
Вже під час першої зустрічі виникла ідея від Тростянецького районного товариства Українського реєстрового козацтва в рамках проекту реалізувати ще один, - це музей під відкритим небом в якому будуть зібрані скульптури всіх гетьманів України через проведення всеукраїнського пленеру скульпторів в селі Четвертинівка. Організацію такого заходу може взяти на себе Українське реєстрове козацтво, яке вже давно виношує таку ідею, але провідну роль тут буде відігравати саме створений оргкомітет.
На першій зустрічі було прийнято рішення про створення персонального сайту Національного заповідника, де можна буде розміщувати всю інформацію про хід його створення. На сьогодні вже розпочато роботу над цим питанням і є домовленість про створення такого сайту на безоплатній основі. Дякувати тут треба небайдужим вінничан, які відкликнулись на таку пропозицію та громадському міському сайту «Новини Ладижина».
Крім того, учасники оргкомітету найближчим часом проведуть зустрічі з місцевою владою села Четвертинівка, міста Ладижин та Тростянецького району, жителями села Четвертинівка та очкують на позитивне рішення всіх після чого через обласну владу будуть звертатись до Міністерства культури України. Верховної Ради України, Президента України про підтримку ініціативи.
Але крім організаційної роботи попереду серйозна робота над концепцією музею, адже сформувати «вигляд» музею потрібно на місці і запропонувати своє бачення того, як має виглядати Національний історико-культурний заповідник «Батіг» для схвалення на найвищому рівні.
Багато років тому українці здобули перемогу у такій важливій для України на той час битві. Сьогодні нащадки тих українців мають здобути іншу перемогу, перемогу над бюрократією, яка може стримати реалізацію проекту, тому попереду багато бюрократичної тяганини, але перемога має бути за нами.
Голова літературно-мистецького об’єднання «Стожари»,
координатор оргкомітету,
Андрій Скакодуб

Автор:Arhip Разміщено:20 серпня 2013 Переглядів:501 Коментарів:0
_

Додати коментар