Головна сторінка, Слайдер, Новини, Статті Національний історико-культурний заповідник «Батіг» має бути в Ладижині

Національний історико-культурний заповідник «Батіг» має бути в Ладижині

http//www.calendarium.com.ua/ua/im/358.pegЛадижин є промисловим центром Вінниччини і по праву займає достойне місце в економіці всієї області.
Після того, як в місто прийшов Миронівський хлібопродукт, Ладижин назавжди стане економічним лідером всієї області. Можна згадати тут і найвищий розмір середньої заробітної плати і інші соціально-економічні показники по яким Ладижин впевнено лідирує.

Зовсім інша ситуація в Ладижині в сфері культури та духовності. Храми в місті як московського так і київського патріархату не можуть побудуватись десятки років попри те, що місто лопає від грошей і потенційних меценатів є вдосталь. Краєзнавчий музей в місті не створений до цього часу, а експонати так і лежать в коробках на третьому поверсі всім відомого вибачте на слові «запісяного» гуртожитку. Поетів та митців в місті чомусь з якогось переляку віднесли до опозиції і на підтримку літературно-мистецького об’єднання міста за останні 7 років було витрачено нуль цілих і нуль десятих попри постійниq та хронічний профіцит місцевого бюджету, тобто мова іде про політичну волю, а не про відсутність коштів.
Минулого року літературно-мистецьким об’єднанням «Стожари» було організовано поїздку по шевченківським місцям на Черкащину, яка має не один історико-культурний заповідник національного значення. Завдяки цьому Черкащина займає одне з перших місць в туристичному сегменті всієї країни. Кожного дня Корсунь-Шевченківський, Канів, Шевченкове, Моринці відвідують десятки делегацій не тільки з України, але і з інших країн. Навколо цього обертається економіка цих територіальних громад, формується бренд цих міст, який є упізнаваним у всьому світі.
Ладижин має свою історію, сторінки якої мають дуже багато визначних подій. Натомість пам'ять про ці історичні віхи десь похована в головах наших чиновників, які не розуміють очевидних речей.
Чим пишається Ладижин сьогодні? Водосховищем. Ладижинською ТЕС. Самим великим курником в світі. Європейським обличчям в плані благоустрою.
Можливо в Ладижині сама висока церква в області? Чи в Ладижині є хоч один музей, в який можна було повести делегації? Нічого цього немає. А дарма, бо з Ладижином пов’язано дуже багато імен та історичних подій.
Хотілося б нагадати про головну з них.
Головна з них –це битва під Батогом, яка назавжди зайняла місце в історії України. Чому б Ладижину та всій Україні не пишатись цією датою. А пишатись потрібно створивши для цього всі умови. Мова іде про створення Національного історико-культурного заповідника «Батіг». Якщо Ладижинська міська рада підтримає, обласна адміністрація також, то спільними зусиллями за кілька років в Ладижині може бути реалізована ця ідея. Якщо б Ладижин мав би національний музей на зразок Шевченківського в Каневі, кількома залами, панорамою під відкритим небом, то до нас потягнулись би люди, а це як не дивно гроші, робочі місця, економіка та формування бренду Ладижина.
Для скептиків можна навести вагомий аргумент на користь музею. Національний музей створюється за кошти державного бюджету, тобто місцевий бюджет нічого не втрачає. Натомість місту це дасть потужний поштовх.
Найближчим часом громадськістю міста буде ініційоване це питання перед Ладижинською міською радою. Є сподівання, що місцева влада на чолі з міським головою тверезо та об’єктивно підійде до цього питання та не буде шукати тут ніяких провокацій та політики.
До речі, пам’ятний знак на місці розстрілу 2 тисяч ладижинців під час війни, який міська рада обіцяла встановити ще два роки тому, до цього часу так і не встановлений … Видно проблема з камінням в Ладижині…

Голова літературно-мистецького об’єднання «Стожари»

Андрій Скакодуб
Автор:Arhip Разміщено:20 серпня 2013 Переглядів:685 Коментарів:0
_

Додати коментар