Головна сторінка, Памятки Пам'ятка „Поле Батозької битви” .

Пам'ятка „Поле Батозької битви” .

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/battle.batig.foto4s.jpgСюди входять, крім поля битви, „ Кутів яр” та „Кривавий яр”, по яких козацько-татарські війська атакували поляків та криниця, з якої, по переказам, козаки брали воду. Нещодавно в архіві був знайдений план розташування редутів. Ймовірно, що на території пам'ятки будуть згодом знайдені їх залишки.
http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/9320_img-0272.jpg
Було це давно, коли сам Хмельницький вигонив загарбників з України. Після битви під Батогом гетьман разом із військом хотіли втамувати свою спрагу. Під горою Батог шаблями викопали криницю, щоб і самим напитися і напоїти коней. Від тих часів і донині у тій криниці б’є цілюще джерело. Випивши живої води, станеш сильним, відважним, як сам Богдан.
http//www.trostrda.gov.ua/images/28.03.2012/P1040699.jpg
Колись, розказували старі люди : після битви Богдана Хмельницького з поляками було крові стільки, що утворився ярок ( тепер його називають Кривавим Яром ),яким до старого Бугу ( по народному річка Бог ) текла кров рікою, і до нинішніх часів весною під час повені з Кривавого Яру чути людський стогін і топіт коней. А ще кажуть люди, що в повному місяці видно тіні, які літають над Кривавим яром. Це тіні загиблих козаків під час Кривавої битви під Батогом.

Автор:Arhip Разміщено:23 серпня 2013 Переглядів:782 Коментарів:0
_

Додати коментар