Головна сторінка, Новини, Слайдер, Статті У селі Четвертинівка розпочав роботу “Музей Батозька битва”

У селі Четвертинівка розпочав роботу “Музей Батозька битва”

http//www.trostrda.gov.ua/images/28.03.2012/P1040699.jpgУ селі Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області розпочав роботу “Музей Батозька битва”. Відповідне рішення було ухвалено Тростянецькою районною радою 26 грудня 2014 року у відповідь на неодноразові звернення громадськості області і українських патріотів щодо потреби створення у селі Четвертинівці історико-культурного заповідника “Батіг”, повідомляє Вінницька обласна рада.

Варто відзначити, що саме завдяки наполегливості громадських активістів, які усвідомлюють важливість збереження української історичної спадщини, вдалося домогтися того, щоб про історичну пам’ятку – Поле Батозької битви, заговорили не лише на обласному а й на загальноукраїнському рівні.

Національний історико-культурний заповідник «Батіг» став одним з кращих проектів ладижинського активіста голови літературно-мистецького об’єднання «Стожари» Андрія Скакодуба, відомого своїми націоналістичними поглядами та шанобливим ставленням до історії українського народу.

Після наради на виїзному засіданні організаційного комітету з вивчення питання про створення історико-культурного заповідника “Батіг”, яке відбулося 4 грудня у селі Четвертинівці, проект почали втілювати у життя. Зокрема, вирішили розпочати зі створення комунального закладу “Музей Батозька битва” у селі Четвертинівка.

Музей стане невід’ємною частиною майбутнього заповідника і розкриватиме значення битви під Батогом для української історії перед мешканцями та гостями краю.

35 сесія Тростянецької районної ради 6 скликання ухвалила рішення “Про перейменування комунального закладу “Четвертинівський народний краєзнавчий музей” у комунальний заклад “Музей Батозька битва” с. Четвертинівка.
На посаду директора закладу було затверджено Людмилу Яременко, яка до цього очолювала народний музей у селі Четвертинівка. Сесія також доручила директору закладу розробити нову редакцію Статуту музею з подальшим його затвердженням на сесії районної ради, ввела до штатного розпису 0,5 штатної одиниці наукового співробітника.

Крім того, голова Тростянецької районної ради Леонід Лобань звернувся із клопотанням до голови обласної Ради Сергія Свитка щодо необхідності створення історико-культурного заповідника обласного значення “Батіг” на території Четвертинівської сільської ради.

У клопотанні йдеться:
“Батозька битва – одна з найяскравіших сторінок історії України. На території села Четвертинівка споруджено обеліск Козацької Слави, який увіковічує пам'ять про героїчну битву козацького війська, функціонує Четвертинівський краєзнавчий музей, історичні місця – Богданова криниця, Кривавий Яр, Поле Батозької битви, гора Батіг. Всі ці об’єкти можуть увійти у комплекс історичного заповідника. Сьогодні Україна особливо потребує збереження історичної правди, національних традицій, патріотичного виховання молоді на фактах героїчного минулого нації”.

Голова Тростянецької районної ради Леонід Лобань підтвердив готовність районної влади здійснювати усі необхідні заходи задля втілення в життя цього проекту.

5992_b1.jpg (74.39 Kb)6369_b2.jpg (250.6 Kb)0782_b3.jpg (110.23 Kb)
Автор:Arhip Разміщено:4 січня 2015 Переглядів:1160 Коментарів:0
_

Додати коментар