Головна сторінка, Новини, Слайдер Музей Батозької битви буде передано обласній раді, а Четвертинівка стане центром Козацької слави

Музей Батозької битви буде передано обласній раді, а Четвертинівка стане центром Козацької слави

http//lad.vn.ua/batig/uploads/images/statti/1905_124.jpg
28 травня 2015 року відбулося засідання постійної комісії обласної Ради з питань культури, духовності та історичної спадщини. До порядку денного було внесено також питання щодо «Музею Батозькою битви».

В обговоренні питань крім членів комісії взяли також участь запрошені:

Копачевський Микола Анатолійович – начальник Департаменту фінансів обласної державної адміністрації;
Городинський Станіслав Станіславович – начальник управління культури і туризму обласної державної адміністрації;
Морозова Наталія Іванівна - заступник голови Громадської ради при Вінницькій обласній Раді;
Скакодуб Андрій Васильович – голова організаційного комітету по створенню Національного історико-культурного заповідника «Батіг» та учасник оргкомітету Васільєв Юрій Іванович.

Члени постійної комісії вирішили доручити управлінню культури і туризму облдержадміністрації підготувати проекти рішень щодо клопотання про надання згоди передачі у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Вінницької області комунального закладу «Музей «Батозька битва» с.Четвертинівка Тростянецького району».

Нагадаємо, що у селі Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області розпочав роботу “Музей Батозька битва”. Відповідне рішення було ухвалено Тростянецькою районною радою 26 грудня 2014 року у відповідь на неодноразові звернення громадськості області і українських патріотів щодо потреби створення у селі Четвертинівці історико-культурного заповідника “Батіг”.

Після того, як комунальний заклад «Музей Батозької битви» буде передано обласній раді в структурі Вінницького обласного краєзнавчого музею» почнеться наповнення музею, розширення його експозицій та буде збільшено істотно штат працівників.

Створити історико-культурний заповідник, як самостійну бюджетну установу, на сьогодні є неможливим внаслідок дії постанови Уряду щодо економії бюджетних коштів, якою забороняється без дозволу Кабміну створювати бюджетні установи, тому депутати вирішили обрати інший шлях створення заповідника, що дозволить згодом таки створити заповідник, коли Урядом буде знято заборону.

Як ми вже повідомляли, 28 травня часники науково-практичної конференції «Українські Канни – перемога козацького війська під Батогом» одноголосно ухвалили текст звернення до керівників області: голови обласної Ради Сергія Свитка і голови облдержадміністрації Валерія Коровія із пропозиціями. Так, науковці і громадськість області запропонували : підтримати ініціативу зі створення історико-культурного заповідника «Батіг» в с. Четвертинівка Тростянецького району та розглянути це питання на засіданні чергової сесії Вінницької обласної Ради; заборонити функціонування кар’єру у с. Четвертинівці на території історичних місць, зокрема поблизу гори Батіг; внести пропозиції щодо збереження історичних місць, пов’язаних із Батозькою битвою, розвитку цієї території до Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року; започаткувати на обласному рівні щорічне вшанування цієї перемоги під назвою “Дні Козацької Слави”; провести Всеукраїнську науково-практичну конференцію на базі Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського, присвячену вивченню історичної спадщини битви під Батогом; провести широку інформаційно-просвітницьку кампанію з популяризації ролі і значення битви під Батогом для українського народу і держави.
Автор:Arhip Разміщено:8 червня 2015 Переглядів:782 Коментарів:0
_

Додати коментар