Головна сторінка, Новини, Слайдер, Статті Музей «Батозька битва» став переможцем в обласному конкурсі територіальних громад

Музей «Батозька битва» став переможцем в обласному конкурсі територіальних громад

http//lad.vn.ua/batig/uploads/images/statti/1905_124.jpg6 травня під головуванням очільника Вінницької обласної Ради Сергія Свитка відбулося засідання Конкурсної ради 12 обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад, на кому було розглянуто питання про визначення переможців дванадцятого обласного конкурсу.

Участь у засіданні взяли члени Конкурсної ради: заступник голови обласної Ради Наталія Солейко (заступник голови Конкурсної ради), директор Департаменту регіонального економічного розвитку ОДА Олександр Якубик (секретар Конкурсної ради), голова постійної комісії обласної Ради з питань соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів Ігор Вернигор, депутат обласної Ради Микола Андрусишин, директор Департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури ОДА Анатолій Вакар, заступник керівника виконавчого апарату обласної Ради – керуючий справами Степан Нешик та інші.

Голова обласної Ради та керівник Конкурсної ради Сергій Свитко поінформував присутніх про стан розгляду поданих на конкурс проектів територіальних громад з усієї області. Так, для участі у 12-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад було подано 251 проект, із яких до участі у конкурсному відборі допущено 245 проектів, оскільки 6 проектів не відповідали умовам конкурсу. Варто наголосити, що в 2015 році на фінансування проектів обласного конкурсу виділено рекордну суму коштів із обласного бюджету – 4 млн. грн. Для порівняння, це в 2 рази більше ніж в 2013 році та на 33% більше за показник 2014 року.

Виконавчий адміністратор конкурсу Надія Лисецька оголосила присутнім результати експертних оцінок щодо проектів. Зокрема, середній бал проектів становить 66,6 при 100 можливих балах. Члени Конкурсної ради у ході обговорення різних проектів намагалися підійти до питання визначення переможців максимально об’єктивно і збалансовано, з врахуванням інтересів жителів територіальних громад та пропозицій подавачів проектів. Переможців обирали за соціальною значимістю наданих проектів, відповідністю проектів умовам конкурсу та експертній оцінці. Так, перевагу надали проектам з покращення системи функціонування соціальних закладів, зокрема, ремонту та утеплення дитячих садочків, шкіл, медичних і культурних закладів, використання енергозберігаючих технологій, благоустрою територій громад, ремонту доріг, тощо.

Після обговорення проектів і розгляду усіх пропозицій Дирекції обласного конкурсу члени Конкурсної ради підбили підсумки: визначили 78 переможців дванадцятого обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад - це 31% від загальної кількості поданих на обласний конкурс проектів. Загальна сума фінансування проектів 12 обласного Конкурсу розвитку територіальних громад становить 3 млн. 955 тис. грн.

Музей «Батозька битва» - візитівка славного козацького минулого на Поділлі, став одним із переможців від територіальних громад Тростянецького району і отримає 60 тисяч гривень, які буде витрачено на встановлення електроконвекторів та вітрин.

То ж найближчим часом Музей «Батозька битва», який завдяки громадському організаційному комітету та підтримці Вінницької обласної ради набув статусу районного значення істотно поліпшить свою матеріальну базу і став пріоритетним в Тростянецькому районі.

Що стосується питання про надання музею обласного статусу, то в цьому напрямку ведуться роботи. На сьогоднішній день усі документи на розробку проектно-кошторисної документації музею підготовлені і будуть розглянуті на наступному тижні на засіданні депутатської комісії.

Після цього питання буде винесено на сесію Вінницької обласної ради «Про внесення змін до програми культури» в частині фінансування цих витрат. Останнім кроком буде підготовлено рішення і винесено на сесію обласної ради про створення заповідника.
Автор:Arhip Разміщено:9 травня 2015 Переглядів:1028 Коментарів:0
_

Додати коментар