Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вход
  Реєстрація

Більшість пропозицій Ладижинської громадської ради по реконструкції золошлаковідвалу було враховано

1339_3797_img_0059.jpg (72.08 Kb)15 березня в актовій залі Тульчинської РДА було проведено останній етап громадського обговорення щодо звіту з оцінки впливу на довкілля планової діяльності: «Реконструкція золошлаковідвалу. Нарощування ІІІ-го ярусу секцій №1 та №2».

До цього передувала процедура внесення пропозицій від громадськості та обговорення ОВД реконструкції золошлаковідвалу Ладижинської ТЕС.

Громадська організація «Ладижинська громадська рада» єдина внесла у встановлений строк ще в грудні місяці 2018 року свої зауваження та пропозиції до проекту реконструкції золошлаковідвалу. Слід зауважити, що всі технологічні зауваження та пропозиції були враховані в Звіт з оцінки впливу на довкілля, який в свою чергу було винесено на громадське обговорення. Мова іде про технічні рішення, які б дозволили зменшити вплив на довкілля, наприклад, було запропоновано: мережу пульпопроводів прокласти по периметру дамби для створення розсередженого намиву золошлаків, забезпечити періодичне змочування сухих зольних пляжів, розмістити на дамбах стаціонарні дощувальні установки, закріпити рослинним покривом зовнішні укоси дамби, здійснити посадку пилозахисних смуг з листяних дерев, здійснювати моніторинг ґрунтових вод, ґрунтів та можливої деформації дамби, рівня захворюваності жителів навколишніх населених пунктів та можливого впливу золошлаковідвалу на стан захворюваності тощо.

Відмовлено було у включенні в Звіт з ОВД пропозицій, які стосувались вирішення соціально-економічних питань, оскільки вони знаходяться за межами Звіту з ОВД. Мова іде про будівництво технологічної дороги золошлаковідвалу, яка по суті стала єдиним транспортним шляхом для сполучення села Білоусівки та Заозерного. Під час громадських слухань директор Ладижинської ТЕС пан Снєгін пообіцяв вирішити це питання в загальному порядку.

Також було відмовлено у питанні оформлення земельної ділянки площею 182 га під золошлаковідвалом на умовах оренди та створенні еко-індустріального парку. Відвод земельної ділянки має вирішуватись в іншому порядку за межами проведеного громадського обговорення, а еко-індустріальний парк можна створити на думку Мінекології тільки після консервації золошлаковідвалу.

Під час громадського обговорення громади сіл Білоусівки та Зозерне цікавились соціально-економічні питання, зокрема, мова йшла про участь ДТЕК Ладижинська ТЕС у вирішенні соціальних питань цих громад.

Ладижинська міська рада фактично попри те, що золошлаковідвал є головною екологічною проблемою міста останні 18 років, як це випливає з щорічних програм соціально-економічного розвитку, не внесла жодних пропозицій і на питання про створення еко-індстріального парку заступник міського голови не дав жодної відповіді.

«Ми частково задоволені результатами громадського обговорення реконструкції золошлаковідвалу Ладижинської ТЕС, оскільки наші технічні пропозиції майже всі були враховані і після реконструкції екологічний моніторинг золошлаковідвалу істотно покращиться, а сам екологічно небезпечний об’єкт за умови виконання всіх вимог ОВД, буде менше впливати на екологію. З іншої сторони, наявність золошлаковідвалу не тягне на себе взагалі жодних соціальних зобов’язань зі сторони ДТЕК Ладижинська ТЕС та в принципі відсутня сформована соціальна політика з навколишніми громадами цього підприємства. Краща ситуація в Заозерному, яке отримує екологічні кошти. Істотно гірша ситуація в селі Білоусівка, яка взагалі нічого не отримує,
хоча при цьому зазнає не меншого екологічного впливу. Потребує вирішення також питання отримання в оренду земельної ділянки під золошлаковідвалом, оскільки бюджети не доотримують величезні кошти внаслідок цього, - зазначив голова ради управління ГО «Ладижинська громадська рада»,
- Андрій Скакодуб, - Немає підтримки і власне розуміння і у питанні створення еко-індустріального парку, як зі сторони самої ТЕС, так і зі сторони громад Білоусівки, Заозерного та Ладижина.
Хоча ми вважаємо, що пропозиції міжнародної організації ЮНІДО щодо створення такого еко-індустріального парку слід розглянути, оскільки це реально може не тільки вирішити екологічні проблеми, а і створити можливості для залучення величезних коштів в розвиток навколишніх територіальних громад».


Нагадаємо, що в квітні 2018 року місто Ладижин відвідала з візитом делегація міжнародної організації ЮНІДО на предмет розгляду можливості створення еко-індустріального парку в місті Ладижин. Одним із проектів розглядався золошлаковідвал Ладижинської ТЕС.

3797_img_0059.jpg (160.88 Kb)3307_img_0053.jpg (187.61 Kb)9083_img_0055.jpg (164.2 Kb)4040_img_0051.jpg (153.02 Kb)5440_img_00.jpg (143.87 Kb)2360_img_0050.jpg (139.53 Kb)
17.03.2019
Автор: admin

Обновлено 17.03.2019 - 18:35