Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вход
  Реєстрація

Відтворюємо історичний простір міста Ладижин

0045_img_0111.jpg (299.5 Kb)Як відомо громадською організацією «Ладижинська громадська рада» було запущено проект «Поділля: ойкумена-інкогніта. В пошуках минулого», який має на меті історико-краєзнавчу роботу навколо вивчення історії Поділля, захисту та охорони об*єктів культурної спадщини, формування національної культури, підготовку публікацій, видань на історико-краєзнавчу тематику.

В рамках проекту розпочалось вивчення історичного простору міста Ладижин. А саме, учасників проекту цікавить, яким був Ладижин 50, 100, 150, 200, 300, 500 років тому. Першим об’єктом, який згадали учасники проекту, став цегляний завод, який розташовувався з правої сторони при в’їзді в місто Ладижин, де на сьогодні є кілька житлових будинків.

« В 1968-1970 роках тут знаходився невеликий цегляний завод . І коли я навчався в першій школі сюди була організована екскурсія, щоб ознайомитись з виробництвом і викладачі, які організовували сюди екскурсію, розповідали, що цей цегляний завод знаходиться на місці старовинного поселення, яке може нараховувати кілька тисяч років і відноситься до першого поселення міста Ладижин. Цей цегляний завод було розміщено саме на тому місці, де перші люди, які організували це поселення, - жили, займались виплавкою метала та виробництвом глиняного посуду. Виробництво було дуже невелике, примітивне, але воно давало розуміння, як виробляється цегла, як організований процес, - зазначив учасник проекту Юрій Васільєв.

Громадська організація просить тих, у кого збереглися фото цегляного заводу, який розташовувався при в’їзді в місто Ладижин, надати їх для проекту. Телефонувати можна до координатора проекту "Поділля: ойкумена-інкогніта. В пошуках минулого" Петра Павловича Войта: ( тел. 0963114926).


19.08.2017
Автор: admin

Обновлено 19.08.2017 - 16:37