Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вход
  Реєстрація

Громадська кампанія «Меморіал - Кривавий яр»

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/thumb/9281_ghetto-varsovia.jpg Нещодавно громадська організація «Ладижинська громадська рада» запустила новий проект «Пподілля: ойкумена-інкогніта. В пошуках минулого», який має на меті історико-краєзнавчу роботу навколо вивчення історії Поділля, захисту та охорони об*єктів культурної спадщини, формування національної культури, підготовку публікацій, видань на історико-краєзнавчу тематику.

В рамках проекту вже виникла ідея збору інформації щодо історії міста Ладижин та видавництва повноцінного видання за кілька років.

Але це не єдиний проект, який пропонують учасники проекту.

Як відомо, в Ладижині є місце, яке можна назвати Ладижинським Бабиним яром, адже під час другої світової війни на цьому місці було розстріляно дві, а по деяким джерелам інформації три тисячі чоловік переважно євреїв та циган. Розташовано це місце біля піщаного кар’єру заводу «Буддеталь», але точного місця з прив’язкою до місцевості встановити на сьогодні неможливо. Є окремі свідчення старожилів, що розстріли відбувались саме на цьому місці.

Громадська організація «Ладижинська громадська рада» вважає, що здійснювати господарську діяльність, використовувати ці землі для ведення селянського господарства або будівництва жодним чином не можна.

Більше того, на сьогодні ладижинці навіть не здогадуються, що відбулось багато років тому біля піщаного кар’єру, оскільки жодного пам’ятного знаку на сьогодні встановлено не було. Років 7 тому виконком Ладижинської міської ради розгялдаючи звернення спілки офіцерів навіть прийняв рішення про відмову у встановленні пам’ятного знаку на місці розстрілу ладижинців єврейської національності.

Саме тому громадська організація «Ладижинська громадська рада» розпочинає кампанію щодо розміщення на місці розстрілів під час Другої світової війни Меморіалу. Крім того, учасниками проекту збираються матеріали другої світової війни, які б надали більше інформації про конкретне місце розстрілів та пов’язані з цим події.

Бажаючі долучитись до грмоадської кампанії можуть це зробити зателефонувавши до координатора проекту "Поділля: ойкумена-інкогніта. В пошуках минулого" Петра Павловича Войта: ( тел. 0963114926).

19.08.2017
Автор: admin

Обновлено 19.08.2017 - 17:55