Загрузка. Пожалуйста, подождите...
Вход
  Реєстрація

Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/9858_image002.jpg9 листопада цього року в комунальній газеті «Нове місто» було опубліковано заяву про екологічні наслідки та заяву про наміри щодо надання дозволу на розробку Ладижинського родовища гранітоїдів. Протягом одного місяця громадськості було гарантовано надання можливості для ознайомлення з проектом та Оцінкою впливу на навколишнє середовище в селищі Губник в приміщенні контори відокремленого підрозділу «Ладижинський кар’єр».

Після звернення громадської організації «Ладижинська громадська рада» до керівництва кар’єру з приводу надання проекту та матеріалів ОВНС було отримано відмову на тій підставі, що ці документи ще в стадії виготовлення.

Беручи до уваги те, що пропозиції громадськість мала подавати в Ладижинську міську раду, було адресовано відповідне звернення на ім’я міського голови Валерія Коломєйцева на що отримано відповідь, що в міську раду не надходило документів щодо отримання дозволу на розробку Ладижинського родовища гранітів.

Виникає питання: Чи можна проводити громадське обговорення розміщення кар’єру за умови, що ні матеріалів ОВНС ні проекту немає, а громаду в особі Ладижинської міської ради навіть не було поставлено до відома?

Ще одне дуже суттєве питання, - це можливість забудови поля за вулицею Механізаторів, де існує вже затверджена Схема планування,а земельні ділянки надані учасникам АТО під житлову забудову враховуючи те, що кар’єр буде розташовано впритул до житлової забудови?

Ладижинська міська рада вважає, що погодження надання гірничого відводу кар’єру враховуючи цю обставину є недоцільним.

У зв’язку цим, ГО «Ладижинська громадська рада» вважає, що проведення громадського обговорення за таких умов є неможливим, оскільки ПАТ «Українська залізниця» не вважає навіть за потрібне погоджувати з кимось погодження гірничого відводу.

За умови надання проекту та ОВНС громада міста Ладижин має вирішити чи потрібен їй Ладижинський кар’єр? І тут мають враховуватись всі обставини, наприклад: забудова поля за вулицею Механізаторів, де має бути житлова забудова; розміщення кар’єру на території природного ядра національного значення; вплив на рівень ґрунтових вод; вплив вибухів на житлову забудову; втрата робочих місць і податків; зняття Українською залізницею потягів з Ладижинської залізничної станції; відсутність можливості населенню та місцевим підприємствам отримати продукцію Ладижинського кар’єру та інші питання.

Наша громадська організація поки що не закликає ні до чого, - ні до надання дозволу ні до його продовження, адже рішення має приймати громада міста врахувавши всі обставини, і позитивні і негативні. В свій час ми добились заборони на розширення гірничого відводу кар’єру. Але ми вимагаємо від Української залізниці та його відокремленого підрозділу надання обіцяних в заяві про наміри та заяві про екологічні наслідки документів. В іншому випадку таке громадське обговорення буде неправомочним і жодних правових наслідків не буде мати.
9084_risunok_11.jpg (290.12 Kb)4419_risunok_12.jpg (81.27 Kb)9437_risunok_13.jpg (437.82 Kb)6891_risunok_14.jpg (353.42 Kb)

9084_risunok_11.jpg (290.12 Kb)4419_risunok_12.jpg (81.27 Kb)9437_risunok_13.jpg (437.82 Kb)6891_risunok_14.jpg (353.42 Kb)
24.11.2017
Автор: admin

Обновлено 24.11.2017 - 14:18