Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Влада, Топ 3 В обласній Раді обговорили пропозиції щодо вирішення екологічних проблем в місті Ладижині

В обласній Раді обговорили пропозиції щодо вирішення екологічних проблем в місті Ладижині

9632_1_3.jpg (158.17 Kb)7 липня заступник голови обласної Ради Наталія Солейко провела нараду, під час якої були обговорені питання на тему: «Проблеми екологічної небезпеки в місті Ладижині», про що повідомляє офіційний сайт Вінницької обласної ради.

У засіданні взяли участь Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев, директор Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик, керівник департаменту з екологічної безпеки Дирекції з генерації електроенергії ДТЕК Ірина Вербицька; керівництво департаменту екології і природних ресурсів ОДА та управління Держсанепідслужби у Вінницькій області; представники Громадської ради при обласній Раді; науковці та фахівці природоохоронної й екологічної галузей області.

Як поінформувала Наталія Солейко, обговорення зазначеної теми ініційоване на виконання резолюції голови обласної Ради Сергія Свитка щодо розгляду питань, порушених у зверненні громадської організації «Ладижинська громадська рада».

Зокрема, автори листа просять очільника обласної Ради звернути увагу на екологічну проблему міста Ладижина і навколишніх прилеглих територій, а також вжити відповідних адміністративних заходів щодо покращення екології у цих населених пунктах. (Улучшение уличного освещения с использованием уличных светильников)

Як акцентовано у зверненні, забруднення атмосфери й погіршення стану здоров’я населення спричинене тим, що на місто Ладижин припадає 80 % всіх викидів Вінницької області. Найбільшою екологічною проблемою є викиди в атмосферу Ладижинської ТЕС, ДП «Екстра», ТОВ «Вінницька птахофабрика». Також зазначається, що у місті Ладижині немає жодної екологічної служби, протягом останніх років не проводяться заходи щодо вирішення екологічних проблем, не виконується екологічна програма, затверджена Ладижинською міською радою.

На думку авторів, погіршення ситуації відбувається в зв’язку з тим, що у 2015 році накладено заборону на перевірку суб’єктів господарської діяльності, що не сприяє вирішенню екологічних проблем.

– Зважаючи на таку кількість проблемних питань, порушених у зверненні, обласна Рада, керуючись чинним законодавством, не може вийти за межі своїх повноважень і перевіряти хід виконання програми, прийнятої Ладижинською міською радою, чи вживати окремі адміністративні заходи впливу щодо покращення екологічної безпеки, – зазначила Наталія Солейко.

– Проте, аналізуючи окремі матеріали, зауважу, що проблемні питання, зокрема, щодо шкідливих викидів Ладижинської ТЕС, існують. І полягають вони в тому, що, згідно статистичних даних, 70,9% всіх забруднюючих речовин в атмосферу припадають на місто Ладижин. Тому наше завдання – з’ясувати стан проблем, які є на сьогодні, та визначити, як їх вирішити. І якщо окремі питання потрібно буде вирішувати на рівні області, чи держави, ми ініціюватимемо їхній розгляд на пленарному засіданні обласної Ради, або ж підготуємо відповідне клопотання щодо розгляду окремих питань Кабінетом Міністрів України чи Верховною Радою України, – наголосила заступник голови обласної Ради.

Підсумувавши всі озвучені під час засідання пропозиції, більшість присутніх зійшлись на думці, що вирішення зазначених питань стосується переважно компетенції та повноважень державних органів влади.

За результатами обговорення, було вирішено провести виїзне засідання «круглого столу» в місті Ладижині, а також в найкоротший термін всім учасникам наради надати письмові пропозиції щодо підготовки проекту рішення для внесення порушених питань на розгляд чергової сесії обласної Ради та підготовки звернення до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України.

Цього ж дня з заступником голови обласної ради Наталією Солейко зустрівся голова громадської організації "Ладижинська громадська рада" Андрій Скакодуб, де окремо обговорювалось питання організації круглого столу в Ладижині.

0003_img_3183.jpg (155.52 Kb)4245_img_3197.jpg (105.42 Kb)0812_img_3186.jpg (124.27 Kb)8664_img_3227.jpg (167.2 Kb)
9 липня 2015 | | Автор:Arhip | Переглядів: 764 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль