Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Влада, Топ 3 В обласній Раді обговорили пропозиції щодо вирішення екологічних проблем в місті Ладижині

В обласній Раді обговорили пропозиції щодо вирішення екологічних проблем в місті Ладижині

9632_1_3.jpg (158.17 Kb)7 липня заступник голови обласної Ради Наталія Солейко провела нараду, під час якої були обговорені питання на тему: «Проблеми екологічної небезпеки в місті Ладижині», про що повідомляє офіційний сайт Вінницької обласної ради.

У засіданні взяли участь Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев, директор Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик, керівник департаменту з екологічної безпеки Дирекції з генерації електроенергії ДТЕК Ірина Вербицька; керівництво департаменту екології і природних ресурсів ОДА та управління Держсанепідслужби у Вінницькій області; представники Громадської ради при обласній Раді; науковці та фахівці природоохоронної й екологічної галузей області.

Як поінформувала Наталія Солейко, обговорення зазначеної теми ініційоване на виконання резолюції голови обласної Ради Сергія Свитка щодо розгляду питань, порушених у зверненні громадської організації «Ладижинська громадська рада».

Зокрема, автори листа просять очільника обласної Ради звернути увагу на екологічну проблему міста Ладижина і навколишніх прилеглих територій, а також вжити відповідних адміністративних заходів щодо покращення екології у цих населених пунктах. (Улучшение уличного освещения с использованием уличных светильников)

Як акцентовано у зверненні, забруднення атмосфери й погіршення стану здоров’я населення спричинене тим, що на місто Ладижин припадає 80 % всіх викидів Вінницької області. Найбільшою екологічною проблемою є викиди в атмосферу Ладижинської ТЕС, ДП «Екстра», ТОВ «Вінницька птахофабрика». Також зазначається, що у місті Ладижині немає жодної екологічної служби, протягом останніх років не проводяться заходи щодо вирішення екологічних проблем, не виконується екологічна програма, затверджена Ладижинською міською радою.

На думку авторів, погіршення ситуації відбувається в зв’язку з тим, що у 2015 році накладено заборону на перевірку суб’єктів господарської діяльності, що не сприяє вирішенню екологічних проблем.

– Зважаючи на таку кількість проблемних питань, порушених у зверненні, обласна Рада, керуючись чинним законодавством, не може вийти за межі своїх повноважень і перевіряти хід виконання програми, прийнятої Ладижинською міською радою, чи вживати окремі адміністративні заходи впливу щодо покращення екологічної безпеки, – зазначила Наталія Солейко.

– Проте, аналізуючи окремі матеріали, зауважу, що проблемні питання, зокрема, щодо шкідливих викидів Ладижинської ТЕС, існують. І полягають вони в тому, що, згідно статистичних даних, 70,9% всіх забруднюючих речовин в атмосферу припадають на місто Ладижин. Тому наше завдання – з’ясувати стан проблем, які є на сьогодні, та визначити, як їх вирішити. І якщо окремі питання потрібно буде вирішувати на рівні області, чи держави, ми ініціюватимемо їхній розгляд на пленарному засіданні обласної Ради, або ж підготуємо відповідне клопотання щодо розгляду окремих питань Кабінетом Міністрів України чи Верховною Радою України, – наголосила заступник голови обласної Ради.

Підсумувавши всі озвучені під час засідання пропозиції, більшість присутніх зійшлись на думці, що вирішення зазначених питань стосується переважно компетенції та повноважень державних органів влади.

За результатами обговорення, було вирішено провести виїзне засідання «круглого столу» в місті Ладижині, а також в найкоротший термін всім учасникам наради надати письмові пропозиції щодо підготовки проекту рішення для внесення порушених питань на розгляд чергової сесії обласної Ради та підготовки звернення до Кабінету Міністрів України і Верховної Ради України.

Цього ж дня з заступником голови обласної ради Наталією Солейко зустрівся голова громадської організації "Ладижинська громадська рада" Андрій Скакодуб, де окремо обговорювалось питання організації круглого столу в Ладижині.

0003_img_3183.jpg (155.52 Kb)4245_img_3197.jpg (105.42 Kb)0812_img_3186.jpg (124.27 Kb)8664_img_3227.jpg (167.2 Kb)
9 липня 2015 | | Автор:Arhip | Переглядів: 777 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль