Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Матеріали від читачів Українські письменники виступають проти будівництва курників поблизу заповідника "Чигирин"

Українські письменники виступають проти будівництва курників поблизу заповідника "Чигирин"

Українські письменники Дмитро Павличко, Юрій Мушкетик, Борис Олійник, Василь Шкляр виступають проти будівництва курників неподалік Національного історико-культурного заповідника "Чигирин".

"Нинішні магнати, "курячі" олігархи, задумали побудувати на березі Дніпра, неподалік Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", резиденції гетьмана Богдана Хмельницького, фортеці гетьмана Петра Дорошенка, етнографічно-туристичного комплексу "Козацький хутір" та дитячого оздоровчого табору, 114 курників на 2 млн голів птиці", - процитовано в газеті "Голос України" слова письменників.

За їхніми словами, реалізація цього проекту завдасть непоправної шкоди природі, історичним пам'яткам, а концентрація в повітрі небезпечних хімічних сполук, запах курячого посліду і пилу отруїть навколишнє середовище і шкодитиме здоров'ю людей.

Крім того, письменники заявляють, що транспортування відходів птаховиробництва на залізничну станцію "Кам'янка" за туристичним маршрутом Чигирин-Медведівка-Мельники-Холодний Яр знищить проект створення національного природного парку "Холодний Яр".

Письменники закликають усіх небайдужих стати на захист історичних пам'яток.

Раніше, навесні 2015 року Черкаський інтернет-портал "Прочерк" повідомляв про намір компанії "Перемога Нова", дочірнього підприємства агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" (МХП), інвестувати 2 млрд грн на будівництво виробничих потужностей на території між селами Мошни, Яснозір'я та Тубільці Черкаського району. Частина жителів цих сіл виступили проти будівництва нових потужностей виробництва.

Інтернет-видання "Рідна Черкащина" в грудні 2015 року повідомила, що депутат Черкаської обласної ради Юрій Ботнар, посилаючись на думку місцевого населення, зажадав від влади області вжити заходів щодо припинення будівництва птахофабрик. За його словами забудовник планує розташування птахоферми неподалік від свердловин, що забезпечують водопостачання всього Чигирина.

Депутат, посилаючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, заявив, що гній і стічні води птахівничих підприємств можуть бути реальними факторами передання понад 100 збудників інфекційних та інвазійних хвороб.

Як повідомлялося, в листопаді 2015 року жителі села Четвертинівка Вінницької області перекрили дорогу і почали безстрокову акцію протесту проти будівництва агрохолдингом птахофабрики МХП. Люди переживають, що у разі будівництва фабрики в селі буде неприємний запах і погіршиться екологічна обстановка. Початок будівництва другої черги Вінницької птахофабрики заплановано на 2016 рік.

"Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки.

Продукція компанії реалізується під торговими марками "Наша Ряба" (охолоджена курятина), "Легко!" (заморожені напівфабрикати), "Дружба народів", "Бащинський", "Європродукт" (ковбасні вироби і копченості), "Сертифікований Ангус" (елітна охолоджена яловичина), "Фуа Гра" (охолоджена та заморожена гусятина і фуа-гра).

"Миронівський хлібопродукт" у 2014 році наростив продаж м'яса птиці на 18% порівняно з 2013 роком - до 525,46 тис. тонн. Чистий збиток МХП у 2014 році становив $412 млн проти чистого прибутку в $162 млн в 2013 році, а його виторг за підсумками минулого року знизилася на 8% - до $1,379 млрд.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/321683.html
5 лютий 2016 | | Автор:mhp | Переглядів: 488 Коментарів: 1
aleksandr
Написав: aleksandr 7.02.2016 - 18:23
www.town.org.ua/news/20949-pok-fermery-bstuut-lesenko-pokzl-super-ihty-grrnogo-oligrh

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль