Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Матеріали від читачів Українські письменники виступають проти будівництва курників поблизу заповідника "Чигирин"

Українські письменники виступають проти будівництва курників поблизу заповідника "Чигирин"

Українські письменники Дмитро Павличко, Юрій Мушкетик, Борис Олійник, Василь Шкляр виступають проти будівництва курників неподалік Національного історико-культурного заповідника "Чигирин".

"Нинішні магнати, "курячі" олігархи, задумали побудувати на березі Дніпра, неподалік Національного історико-культурного заповідника "Чигирин", резиденції гетьмана Богдана Хмельницького, фортеці гетьмана Петра Дорошенка, етнографічно-туристичного комплексу "Козацький хутір" та дитячого оздоровчого табору, 114 курників на 2 млн голів птиці", - процитовано в газеті "Голос України" слова письменників.

За їхніми словами, реалізація цього проекту завдасть непоправної шкоди природі, історичним пам'яткам, а концентрація в повітрі небезпечних хімічних сполук, запах курячого посліду і пилу отруїть навколишнє середовище і шкодитиме здоров'ю людей.

Крім того, письменники заявляють, що транспортування відходів птаховиробництва на залізничну станцію "Кам'янка" за туристичним маршрутом Чигирин-Медведівка-Мельники-Холодний Яр знищить проект створення національного природного парку "Холодний Яр".

Письменники закликають усіх небайдужих стати на захист історичних пам'яток.

Раніше, навесні 2015 року Черкаський інтернет-портал "Прочерк" повідомляв про намір компанії "Перемога Нова", дочірнього підприємства агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" (МХП), інвестувати 2 млрд грн на будівництво виробничих потужностей на території між селами Мошни, Яснозір'я та Тубільці Черкаського району. Частина жителів цих сіл виступили проти будівництва нових потужностей виробництва.

Інтернет-видання "Рідна Черкащина" в грудні 2015 року повідомила, що депутат Черкаської обласної ради Юрій Ботнар, посилаючись на думку місцевого населення, зажадав від влади області вжити заходів щодо припинення будівництва птахофабрик. За його словами забудовник планує розташування птахоферми неподалік від свердловин, що забезпечують водопостачання всього Чигирина.

Депутат, посилаючись на дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, заявив, що гній і стічні води птахівничих підприємств можуть бути реальними факторами передання понад 100 збудників інфекційних та інвазійних хвороб.

Як повідомлялося, в листопаді 2015 року жителі села Четвертинівка Вінницької області перекрили дорогу і почали безстрокову акцію протесту проти будівництва агрохолдингом птахофабрики МХП. Люди переживають, що у разі будівництва фабрики в селі буде неприємний запах і погіршиться екологічна обстановка. Початок будівництва другої черги Вінницької птахофабрики заплановано на 2016 рік.

"Миронівський хлібопродукт" є найбільшим виробником курятини в Україні. Займається також виробництвом зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки.

Продукція компанії реалізується під торговими марками "Наша Ряба" (охолоджена курятина), "Легко!" (заморожені напівфабрикати), "Дружба народів", "Бащинський", "Європродукт" (ковбасні вироби і копченості), "Сертифікований Ангус" (елітна охолоджена яловичина), "Фуа Гра" (охолоджена та заморожена гусятина і фуа-гра).

"Миронівський хлібопродукт" у 2014 році наростив продаж м'яса птиці на 18% порівняно з 2013 роком - до 525,46 тис. тонн. Чистий збиток МХП у 2014 році становив $412 млн проти чистого прибутку в $162 млн в 2013 році, а його виторг за підсумками минулого року знизилася на 8% - до $1,379 млрд.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/321683.html
5 лютий 2016 | | Автор:mhp | Переглядів: 476 Коментарів: 1
aleksandr
Написав: aleksandr 7.02.2016 - 18:23
www.town.org.ua/news/20949-pok-fermery-bstuut-lesenko-pokzl-super-ihty-grrnogo-oligrh

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль