Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3-А Жителі села Улянівка Тульчинського району виступають проти будівництва біля їх села пташників Нашої Ряби

Жителі села Улянівка Тульчинського району виступають проти будівництва біля їх села пташників Нашої Ряби

7110_image001.jpg (67.8 Kb)Як повідомляв наш ресурс, Наша Ряба не відмовилась від планів побудувати другу чергу самого потужного птахо комплексу в Європі. Початок будівництва другої черги комплексу «Вінницької птахофабрики», що знаходиться біля Ладижина, планують на 2016 рік. На повну потужність вона має вийти у 2018-2019 році і буде включати в себе 24 бригади по 38 курників в кожній.

Протягом 2015 року перед початком будівництва буде тривати процедура громадського обговорення в територіальних громадах, де Вінницька птахофабрика» планує побудувати 12 бригад для вирощування курчат-бройлерів, виготовлення документації на будівництво і погодження з державними структурами.

До нашого ресурсу звернулась ініціативна група села Улянівка Богданівської сільської ради Тульчинського району Вінницької області після того, як стало відомо, що біля їх села Вінницька птахофабрика планує побудувати відразу три бригади для вирощування курчат-бройлерів з проханням освітити цю проблему та повідомити про позицію селян щодо будівництва біля їх села.

Голова ініціативної групи села Улянівка Надія Іванівна Чуба нам повідомила, що проти будівництва бригад курників біля їх села виступають майже всі жителі села. З 300 жителів села до якого входять і діти, зібрано 130 підписів проти будівництва ТОВ «Вінницька птахофабрика» біля їх села, а це майже всі повнолітні жителі села.
6171_list_ekologiya_rada5.jpg (123.74 Kb)1032_list_ekologiya_rada6.jpg (140.79 Kb)0106_list_ekologiya_rada7.jpg (145.85 Kb)
І незважаючи на те, що все село проти будівництва Надія Іванівна висловила свої побоювання:

«Наше село входить в Богданівську сільську раду, тому в громадському обговоренні будуть брати участь також жителі села Богданівка, які обрали пасивну позицію і на сьогодні не роблять жодних кроків проти будівництва курників на наших землях. Також нам відомо, що під час таких обговорень участь беруть працівники птахофабрики під видом жителів громад, тому ми переживаємо, що громадське обговорення буде підроблене, а думка селян знівельована».

Також Надія Іванівна зазначила, що в селі вже проводиться робота серед селян, які мають земельні паї і активно проводиться агітація за передачу паїв під будівництво курників.

«У нас по селу розповсюджується агітація від Вінницької птахофабрики за те, щоб люди укладали досить підступні договори користування нашими земельними ділянками для будівництва курників. Це відомі в Україні договори емфітевту, складені не на користь власників, про які ми вже багато чого дізнались. По суті ми віддаємо у власність Вінницької птахофабрики наші паї у володіння, тобто у власність за 5, 7 тисячі гривень орендної плати за рік без права розірвати договори і повернути свої паї. По цим договорам у нас взагалі майже ніяких прав немає, як власників. Нам пропонують сіру схему продажу своїх паїв, бо в агітаційних листівках вказано, що ми можемо отримати наперед отримати весь розмір орендної плати за 49 років в сумі 280 тисяч гривень», - зазначила Надія Чуба.

91_list_ekologiya_rada2.jpg (98.79 Kb)2604_list_ekologiya_rada3.jpg (93.47 Kb)
Але незважаючи на те, що жителі Улянівки виступають проти потужного агрохолдінгу, вони не планують здаватися і будуть активно відстоювати свою позицію. В лютому місяці ними вже було адресовано колективні звернення до директора філії «Птахокомплекс» Вінницької птахофабрики пану Гурову, голові Тульчинської РДА Миколі Підболячному та прокурору Тульчинського району в яких селяни повідомили, що виступають проти будівництва біля їх села пташників і просять убезпечити їх від сусідства з «Хіросімою» та «Чорнобиля».
9684_list_ekologiya_rada.jpg (102.6 Kb)
«Ваші інвестиції не варті того, щоб завтра зробити для жителів навколишніх сіл «Хіросіму», а післязавтра для власників паїв «Чорнобиль». Щоб не говорили ваші представники про вигоди такого будівництва, як би гарно не описували умови праці та дотримання санітарно-ветеринарних норм, наглядним прикладом є вже діючі бригади. Якраз вони все скажуть самі за себе і, ви, це дуже добре знаєте» - йдеться в листі до голови району та керівника філії "Птахокомплекс" пана Гурова..

На свої звернення вони отримали відповідь тільки від голови Тульчинського району пана Підболячого, який повідомив селян, що поки що офіційних звернень від представників філії «Птахокомплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» про наміри розміщення об’єктів по вирощуванню курчат-бройлерів на території Богданівської сільської ради до райдержадміністрації не надходило. 9390_list_ekologiya_rada4.jpg (.8 Kb)

Слід згадати, що в 2010 році, коли починалось будівництво першої черги птахокомплексу планувалось, що будівництво другої черги буде здійснюватись на території Гайсинського та Бершадського районів, але як показує практика, Вінницька птахофабрика вирішила чомусь ущільнювати будівництво на території Тростянецького та Тульчинського районів тим самим збільшуючи екологічні ризики до максимуму.

« Громада села Улянівка звертається до всіх органів влади, депутатів всіх рівнів з проханням захистити нас від рейдерства ТОВ «Вінницька птахофабрика», щоб ні обіцянками-цяцянками, ні вмовлянням, ні шантажем, ні погрозами ніхто не міг позбавити нас паїв, бо ніякі інвестиції не варті втраченого здоров’я та чистого повітря і питної води», - звертається від імені села Улянівка Надія Чуба до всіх, хто може допомогти селянам у їх проблемі".

Громадські організації «Народний центр екологічного контролю» та «Ладижинська громадська рада» будуть допомагати жителям села Улянівка у відстоюванні їх прав, щоб волевиявлення селян не було знівельовано і попрано, як це сталось, наприклад, в Оляниці Тростянецького району, громада якого довго намагалась оскаржити результати громадських слухань в їх склі. З цією метою ініціативній групі буде надана організаційна, інформаційна та правова допомога.

Нагадаємо, що ще одну бригаду для вирощування курчат-бройлерів планують побудувати біля села Лукашівка на землях Ладижинської міської ради і найближчим часом мають відбуватись громадські слухання з приводу можливості такого будівництва.

Наш ресурс, який послідовно висвітлює проблеми тему промислового тваринництва на прикладі Вінницької птахофабрики буде і в подальшому інформувати про обставини будівництва в т.ч. другої черги.
4 травня 2015 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1569 Коментарів: 6
Написав: OstapBender 4.05.2015 - 16:10
Люди не байдужі до свого дому. У нас скоро збудують найсмердючіше підприємство в світі, а ладижани мовчать. Рижий продав нас з вами, а ми мовчемо. Від цієї Ряби, наші діти будуть хворіти, якщо не гірше..
Написав: nina 4.05.2015 - 20:08
Вітаю жителів села Лукашівка. Ніхто так, як вони не любить рижого. Ось він їм і удружив.
aleksandr
Написав: aleksandr 4.05.2015 - 21:11
На Черкащині теж цілими селами відмовляються від здачі паїв МОНСТРУ.....КОСЮКУ ВСЕ МАЛО ..... НІЯК НЕ УСПОКОЇТЬСЯ....."ГЕРОЙ УКРАЇНИ" ДОЛБАНИЙ.
Написав: fredi 7.05.2015 - 15:17
Землі які так оберігає Пані Чуба знаходяться в оренді СТОВ «Богданівське», вона і є головним бухгалтером цього товариства. Їй далеко начхати на людей і на землі. Їй якби тільки карман СВІЙ набити. І шоб її пани машини міняли як перчатки. Всім відомо на яких машинах їздять їхні діти, і як швидко вони їх міняють.
Написав: nata 8.05.2015 - 15:09
То це та Надія Іванівна з Уляновки, яка нещодавно так святкувала свій ювілей, що музика гуділа аж до Клебані. Ото, бідна вона – аж синя! Кажуть що Надя просила гроші за вплив на людей щоб віддали землю під оренду. Да незійшлись у ціні. Ви бачили як Вона живе, як живе село з таким орендатором? То поїдьте до Уляновки. В село заїжджаєш все рівно що до околиць Прип’яті. Краще мовчала б ця Чуба.
aleksandr
Написав: aleksandr 23.05.2015 - 19:03
nata,
Тарас Шевченко

Якби ви пішли, паничі
Якби ви пішли, паничі,
Де люде плачуть живучи,
То ви б елегій не творили
Та марне бога б не хвалили,
На наші сльози сміючись.
За що, не знаю, називають
Хатину в гаї тихим раєм.
Я в хаті мучився колись,
Мої там сльози пролились,
Найперші сльози. Я не знаю,
Чи єсть у бога люте зло,
Що б у тій хаті не жило?
А хату раєм називають!

Не називаю її раєм,
Тії хатиночки у гаї
Над чистим ставом край села.
Мене там мати повила
І, повиваючи, співала,
Свою нудьгу переливала
В свою дитину… В тім гаю,
У тій хатині, у раю,
Я бачив пекло… Там неволя,
Робота тяжкая, ніколи
І помолитись не дають.
Там матір добрую мою
Ще молодую — у могилу
Нужда та праця положила.
Там батько, плачучи з дітьми
(А ми малі були і голі),
Не витерпів лихої долі,
Умер на панщині!.. А ми
Розлізлися межи людьми,
Мов мишенята. Я до школи —
Носити воду школярам.
Брати на панщину ходили,
Поки лоби їм поголили!
А сестри! Сестри! Горе вам,
Мої голубки молодії,
Для кого в світі живете?
Ви в наймах виросли чужії,
У наймах коси побіліють,
У наймах, сестри, й умрете!

Мені аж страшно, як згадаю
Оту хатину край села!
Такії, боже наш, діла
Ми творимо у нашім раї
На праведній твоїй землі!
Ми в раї пекло розвели,
А в тебе другого благаєм,
З братами тихо живемо,
Лани братами оремо
І їх сльозами поливаєм.
А може, й те ще… ні, не знаю,
А так здається… сам єси…
(Бо без твоєї, боже, волі
Ми б не нудились в раї голі).
А може, й сам на небеси
Смієшся, батечку, над нами
Та, може, радишся з панами,
Як править миром! Бо дивись:
Он гай зелений похиливсь,
А он з-за гаю виглядає
Ставок, неначе полотно,
А верби геть понад ставом
Тихесенько собі купають
Зелені віти… Правда, рай?
А подивися та спитай!
Що там твориться у тім раї!
Звичайне, радость та хвала!
Тобі єдиному святому
За дивнії твої діла!
Отим-бо й ба! Хвали нікому,
А кров, та сльози, та хула,
Хула всьому! Ні, ні, нічого
Нема святого на землі…
Мені здається, що й самого
Тебе вже люди прокляли!

1850 рік

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль