Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Влада Як створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку?

Як створити об’єднання співвласників багатоквартирного будинку?

7003_infografika.jpg (181.4 Kb)

Про створення та функціонування об'єднань співвласників багатоквартирного будинку

ЖЕКи мають списати будинки зі свого балансу і передати технічну документацію власникам, тобто мешканцям будинку

Мешканці багатоповерхівок мають визначитись із відповідальним за обслуговування їх будинків до першого липня. Такою є вимога Закону України №417 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках", який набув чинності у липні 2015 року. В його основі - покладення відповідальності за стан багатоповерхівок на їхніх співвласників, тобто мешканців квартир і власників нежитлових приміщень. (До речі , послуги з утеплення фасадів, герметизації швів, висотного клінінгу та інші роботи із залученням альпіністів можна замовити на сайті http://alpinist.kiev.ua/)

Всі - на вибори

Фактично це було зроблено ще у 1992 році, коли в Україні розпочалася приватизація житлового фонду. Але, отримавши сертифікати на право власності на квартири, мешканці не усвідомили, що стали ще й співвласниками цілого будинку, а отже мають нести відповідальність за стан не лише своїх квартир, а й підвалів, дахів і під`їздів, зазначає заступник голови Комітету Верховної Ради України із питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Альона Бабак.

- Весь цей час переважна частина мешканців була переконана, що будинок є власністю територіальної громади, яка й має за нього піклуватися. І лише із липня цього року завдяки ухваленню закону №417 всім власникам квартир сказали: ви є господарями будинку, ви маєте право управляти ним так, як вважаєте за потрібне. І ви, а не мер чи ЖЕК, маєте відповідати за нього, - пояснює вона.

Аби перетворитися на повноцінних, тобто відповідальних господарів, мешканці багатоповерхівок повинні пройти процедуру обрання управителя будинку, який надалі діятиме від їхнього імені. Це може бути як фізична особа, наприклад, сусід, який має відповідні знання і досвід, так і юридична, тобто керуюча компанія або ЖЕК.

Обирати управителя співвласники будинку мають на загальних зборах. Для ухвалення відповідного рішення потрібно понад 50 відсотків голосів. При цьому "вага" кожного голосу визначається пропорційно до частки майна, якою володіє співвласник.

До речі, так само мають вирішуватися надалі й інші питання стосовно будинку. Наприклад, щодо необхідності ремонту або розміру плати за утримання споруди. Але для ухвалення цих рішень потрібно вже не менше 75% голосів.
Рішення зборів фіксуються у протоколі, форму якого, аби запобігти махінаціям і зловживанням, затвердив Мінрегіонбуд.

І головне: рішення зборів є обов`язковим для всіх співвласників будинку, навіть якщо вони не були присутні або голосували проти. А зобов`язання співвласника щодо утримання будинку у разі продажу житла передаються його наступнику і також є обов`язковими для виконання.

Призначено керувати

- Дата "перше липня 2016 року" визначена законом, аби спонукати мешканців до ухвалення спільних рішень. Зрозуміло, що усі багатоквартирні будинки не зможуть одразу визначитись із ефективним рішенням щодо того, що буде із їхнім будинком і хто буде ним управляти, - каже радник із правових питань проекту Групи Світового Банку "Енергоефективність у житловому секторі України" Зоя Гопцій.

Саме тому, підкреслює вона, у прикінцеві положення закону внесена норма про те, що якщо до першого липня у будинку не змогли визначитися із управителем, такого управителя на конкурсній основі призначить орган місцевого самоврядування, аби будинок не залишився напризволяще.

- Але це не означає, що із цим управителем люди залишаться назавжди. Право обирати управителя їх ніхто не позбавляє, - наголошує Зоя Гопцій.

Тож якщо мешканці таки виявляться спроможними обрати управителя самостійно, вони зможуть укласти із ним угоду після того, як закінчиться термін дії угоди із управителем, призначеним місцевою владою. Так само через рік зможуть замінити управителя, який працює неефективно, і ті, хто обрав його самостійно.

Балансоутримувачів ліквідували

Крім призначення управителя у разі його необрання мешканцями, закон №417 накладає на органи місцевого самоврядування й ряд інших обов`язків.

- Законом скасовується поняття "балансоутримувач". Воно втрачає сенс, адже будинок вже не є єдиним об`єктом чиєїсь власності. Тому ЖЕКи чи інші організації, які утримували будинки, повинні списати їх зі свого балансу і передати власникам технічну документацію. Це питання - це відповідальність і компетенція винятково органів місцевого самоврядування, - зазначає Альона Бабак. - Також потрібно виділити прибудинкову територію, яка, відповідно до закону, є співвласністю власників будинку.

А ось обов`язок попереднього власника капітально відремонтувати будинок перед його передачею мешканцям у законі не зафіксований. Як зазначила пані Бабак, це питання - у компетенції місцевої влади і залежить від можливостей їхніх бюджетів.

Джерело
28 січень 2016 | | Автор:victoria | Переглядів: 848 Коментарів: 32
Написав: Uliya 29.01.2016 - 07:38
Ага! Якраз наш мер зробить щось корисне для людей.
Написав: helen 29.01.2016 - 08:05
А до чого тут мер. Це співласники мають спромогтися обєднатися, обрати управителя і нести повну відповідальність за будинок в цілому. Міській раді і ЖЕКам пощастило, 20 років бездіяльності і занедбаності будинків пройде безкарно, тепер просто спишуть і кинуть на плечі мешканців. Ось тільки за що платили всі ці роки?
А з приводу чи обєднання добре для людей - це спірне питання, особливо для малих і старих будинків.
Написав: Uliya 29.01.2016 - 09:19
Бо мер відасть будинки не відремонтованими, або зробить косметичній й вкраде гроші. Та ще позбавиться клопоту
Написав: helen 29.01.2016 - 10:55
Хоч би косметичний зробили і то б було добре. Проблема в тому, що "обов`язок попереднього власника капітально відремонтувати будинок перед його передачею мешканцям у законі не зафіксований." Хоча з цим можна посперечатися, якщо не були внесені зміни у Закон про приватизацію. До речі, раніше у законі про обєднання співвласників, був пункт про капітальний ремонт попереднім власником.
Написав: Uliya 29.01.2016 - 12:39
Наш мер вміє лише відмивати гроші! Реального контролю над ним нема, бо нема в місті опозиції. Всі сьогоднішні вороги мера, такі самі , як він і якщо прийдуть у владу то будуть гребсти як він. Всі злодії! Нема ким міняти.
Написав: helen 29.01.2016 - 13:38
Uliya. Можливо, це залежить від мешканців міста, від їх активності. Мер добре знає, чим можна взяти людей - це видовища (салюти, фонтани, квіти, парк, ті самі бордюри)і халява ( соц.магазин, допомога у 50 грн, індивідуальна допомога у вигляді премій, мат.допомоги від голови.)Тому пенсіонери в своїй більшості, і бюджетники за нього проголосували. Логіка, як правило у них така, "ну крадуть, але й в місті щось робиться". Ніхто не задумується, що з таким бюджетом можна було мати більше. І до речі, можливо, питання собак тоді б і не стояло. Те, що місто має бути безпечним в першу чергу, це безумовно. Але ми живемо в часи цивілізації і належим до виду "людина розумна" і нас від тварин відрізняє здатність думати, і здатність людини до милосерддя, співчуття. Тому і питання із собаками має бути вирішене цивилізовано і гуманно, так як, наприклад у Козятині. А то так маємо всі шанси виростити дітей, які спостерігаючи за муками вмираючих собак, з травмованою психікою, жорстокими; людей вбивць, неадекватних, заразних тож не відстрілюємо і не травимо.
Написав: OstapBender 29.01.2016 - 15:24
Uliya, щоб провести капітальний ремонт - треба відселяти мешканців. З рештою, повністю згоден.
Написав: pash 29.01.2016 - 16:42
Helen,Uliya Ви маєте рацію. Так дійсно у нашому місті дійсно не має жодного контролю за діяльністю так званої влади особливо у сфері житлово-комунального господарства. Нас дійсно поставлять у цьому році перед фактом створення ОСББ. що зроблять найпростіше-поставлять "смотрящих" так званих управляющих будинками. Якщо не помиляюсь то перший закон про осбб був прийнятий у 2003 році,а закони про місцеве самоврядування і надання житлово-комунальних послуг ще раніше. І що у нашому місті щось робилось на виконання цих законів. Якщо щось робилось то підпільно-програми розвитку сфери жкг створбвались. як і комунальні підприємства-під певну групу осіб. Контролю за виконанням програм і діяльністю комунальних підприємств-нудь.Про доведення цих видів діяльності до громадян і мови бути не може. Закон про ОСББ у першій редакції був прийнятий приблизно у 2003 році. а закони при місцеве самоврядування і надання житлово комунальних послуг ще раніше.Але у нашому місті вони не виконувались. Я приведу лише два приклади -Ст.30 закону про місцеве самоврядування передбачено громадське обговорення містобудівної документації, подібні обговорення раніше передбачались законом про надання житлово комунальних послуг. Але як можна проводити обговорення, коли у місті не має статутуттериторіальної громади ні положення пропроведення слухань.І закон про ОСББ також вказує на необхідність наявності Статуту у Осбб.Так виникає парадокс-так звана влада міста буде примушувати створити осбб і Статут.Сама буде безконтрольна через відсутнсть Статуту територіальної громади!!!!Законами передбачено, що органи місцевого самоврядування надавали допомогу по створенню ОСББі навіть коштами ділились... А як це можна зробити закон не передбачає тому,що це місцеві повноваження і саме у Статуті це повинно бути передбачено
Написав: helen 29.01.2016 - 20:56
pash. Що ви мали на увазі під " що органи місцевого самоврядування надавали допомогу по створенню ОСББі навіть коштами ділились.."? На скільки я розумію, як і в попередній редакції закону, так і в теперішній, міські ради повинні були допомагати і сприяти створенню ОСББ, тобто вести розяснювальну роботу і допомагати у зборі і оформелнні пакету документів. А от якими коштами могла ділитись міськрада? В законі в попередній редакціїї - це державні дотації (а ви самі знаєте,як держава їх виплачує):" передачі об'єднанню встановлених державних дотацій на
фінансування витрат на експлуатацію, поточний і капітальний
ремонти житлового фонду, субсидій на житлово-комунальні послуги,
компенсаційних коштів за надані пільги по оплаті
житлово-комунальних послуг окремим категоріям громадян; "
На сьогоднішній день, згідно нового закону, всі витрати по ремонтам чи то капітальний, чи поточний несуть співласники будинку. Знову ж таки на державні дотації по субсидіях і пільгах можна розраховувати. Хоча ще місяць тому всі ОСББ скаржились на те, що компенсацій не отримують.
Стосовно "поставлять смотрящих", знову ж таки тільки у випадку, якщо мешканці будинку не знайдуть спільну мову і не зможуть самоорганізуватися. Тоді дійсно буде поставлений управитель міською радою, швидше за все це буде ЖЕК. У наші платіжки буде включені витрати вже не тільки на поточні, а й капітальні ремонти, і не факт, що кошти будуть використовуватися ефективно, і що мешканці зможуть їх контролювати.
Написав: pash 29.01.2016 - 22:12
Helen. Так саме це я мав на увазі, тому,що місцеві бюджети повинні передбачувати відповідні кошти і надавати допомогу по створенні ОСББ,а також вести роз*яснювальну роботу. Я не хочу посилатись на статі законів про надання житлового комунальних послуг і інших. Не хочу перебивати хліб у привладних чиновників-вони за це отримують гроші, а окремі приймали присягу місцевого самоврядця. А найголовніше що Закони про ОСББ не є обов*язком для громадян власників квартир. Є інші форми...Звісно до совкових ЖЕКів не варто повертатись. У нашому невеличкому компактному місті проблему можна вирішити дуже просто-замість трьох комунальних підприємств по наданню жкп потрібно створити одне...
Написав: helen 29.01.2016 - 23:16
pash. Ви пишите: " А найголовніше що Закони про ОСББ не є обов*язком для громадян власників квартир" Так це правда. Але згідно Закону про приватизацію, ви є власником не тільки квартири, але й частки будинку, тобто є співвласником будинку в цілому. І якщо ви відповідальний власник свого майна, то маєте бути зацікавлені у стані свого будинку і нести за нього відповідальність. Ну, якщо навіть логічно подумати, хто криє криші у приватному секторі, господар. Так, як він знає, якщо будинок зруйнується, він залишиться на вулиці і ніхто йому новий не дасть. Тому варіантів у управлінні не так багато. Шкода тільки, що людей більше 20 років водили за ніс з кварплатою, довели будинки до жахливого стану і вмили руки, залишили людям розгрібати.
А з приводу з трьох комунальних підприємств зробити одне, на жаль, на мою думку, це питання не вирішить. Оскільки у всіх у них, скажімо так, є маніпуляції з цифрами, і з обєднання вони нікуди не дінуться, тому що люди і схеми залишаться. І ще одне, ніхто не буде так ефективно розпоряджатися своїми грошима, як власник. Хоча і в цьому випадку може зіграти людський фактор.
І ще одна із проблем, що на ринку з надання ком.послуг немає пропозицій, немає конкуренції. Можливо, варто, щоб такі підприємства були не тільки комунальні, а й приватні?
Написав: nina 30.01.2016 - 10:02
Як бачимо лише дві людини на цьому сайті мають якесь уявлення по ЖКГ і що має відбутись при створенні ОСББ, всім зайвим це не цікаво. Вони лиш шукають крайнього. Того, хто має змінити наше життя влада(яка щось робить), чи опозиція(яка до чогось доривається і повинна щось робити невідомо аправда за який
Написав: pash 30.01.2016 - 10:55
Helen, Я майже в усьому погоджуюсь із Вами і те,що власник приватний це краще і про конкуренцію також.Але реальне життя у нашому місті (а також у країні)свідчить про друге.Ми вже проходили:прихватизацію, я особисто маю досвід передачі відомчого житлового фонду до комунальної власності. Але зараз виникає проблема декомуналізації житлового фонду і цей процес набагато складніший.Я критично ставлюсь до дій і бездіяльності місцевої "влади" і цього не скриваю.Тому наведу конкретні приклади-у 2012 році міський голова перший озвучив про необхідність створення ОСББ і про приватного господаря у старій частині міста він також говорив. Але це тільки розмови і перекладання своєї бездіяльності на простих громадян.Я вже писав про прибудинкову територію= визначення її є лише у законі про Осбб.Але чому так звана влада нічого не робить із закріпленням і конкретним визначенням прибудинкової території??? У мене на це відповіді не має.Друге Саме при нинішньому голові створені три комунальні підприємства витрачались державні і комунальні кошти на їх утриманння .Громадяни платили завищені суми за комунальні послуги і ніхто за це не відповів...Зверніть увагу на публікацію у комунальній газеті про підвищення тарифів за тепловодопостачання-дійсно тарифи підвищаться.Але особливу увагу потрібно звернути на фразу-нульовий рівень рентабельності від реалізації має ЛТЕС (наскільки це вірно ще потрібно подумати) У 2011 році виконком Ладижинської міської ради маючи на той час комунальне підприємство Добробут приймає рішення (вибачте за тавтологію) до рішення НКРЕ до вартості 1 Гкал=додати крім ПДВ. ще витрати на транспортування і втрати тепла. В результаті чого ми споживачі у кожній сім*ї переплачували щомісячно від 5о до 70грн. І ми мовчали 4 отоплювальні сезони...Це приблизно 3-4 млн грн ...Але це ще не все-У цьому році громадяни,які мають борги перед недобитим Добробутом вже залякали-сплатіть борги до 26 січня, а то вас потягнуть до суду і Ви -громадяни боржники сплатите у тричі більше.Я не заперечую-за послуги потрібно платити, але за послуги реальні,якісні...Наводячи данні свіжі приклади я акцентую увагу на тому,що на практиці міська "влада" не вирішує не не буде вирішувати питань важливих для громади.Тому я так скептично відношусь до створення ОСББ у місті.Але це моя особиста точка зору...
Написав: helen 30.01.2016 - 11:42
Взято із мережі, як на мене актуально:
"Осознание человеком себя, своей роли и места в жизни - самоопределение и самосознание влекут за собой самоорганизацию и самоуправление, а значит государство состоится тогда, когда это будет осознанно реализовано множеством граждан...
Следующим шагом после осознания - собрание граждан по месту жительства (начиная с дома, улицы и квартала...), как высший орган самоорганизации населения, на котором люди, граждане и члены территориальной громады решают кто они и как будут жить, используя, пусть и не совсем пока что, совершенное законодательство...
ЧЕЛОВЕК или ФИЗИЧЕСКОЕ ЛИЦО ... граждане, народ, жители, население, толпа, биомасса...?"
Написав: Vetal 30.01.2016 - 15:16
для pash и helen. Может сгодится.
приваатизация земли под многоэтажкой
vk-kp.info/novini/prava-na-zemlyu-pid-bahatokvartyrnym-budynkom.html
Написав: pash 30.01.2016 - 16:45
Vetal,Дякую за надану інформацію, Але робити це потрібно апарату міської ради,виконавчому комітету, а депутатам контролювати питання. Я про це мав на увазі,що це не що інше як протиправна бездіяльність "влади", Подібне буде і із технічною документацією на будинки , не говорячи про технічний стан (Скажу простіше-який дурний погодиться стати управителем, якщо будинок у запущеному стані)Ще одне корупційна складова закладена у самих законах і діях нинішньої місцевої "влади", Для того,щоб самим жителям багатоповерхівки створити ОСББ потрібно пройти складну процедуру і отримати на перший час хоча би невеличке фінансування, У нас,як відомо-задарма робиться лише своїм, а іншим по "закону", Принципи потрібно міняти, а то получається,як у В.Висоцкого- "места блатные расхватали"....
Написав: helen 30.01.2016 - 17:25
Vetal. Не зовсім по цій темі, але на пишу. Стосовно собак. Поцікавтесь фондом "Чотири лапи", це міжнародний фонд, який працює в Україні вже не один рік. На скільки я розумію в них пересувна ветлікарня, на замовлення вони у містах України відловлюють, стерелізують, вакцинують і чіпують собак. Все це безкоштовно, тільки на час їх роботи потрібно забезпечити персонал проживанням і харчуванням.
Написав: Uliya 30.01.2016 - 19:40
Знову Цуцик про цуциків. Бачила на якомусь сайті, що мер Вінниці виділив чотири лимони на притулок, він муніципальний.Собаку ловлять ,годують, якщо за 45 днів не знайдеться старий господар, чи бажаючий стати власником то собаку усипляют. Не розумію навіщо її стерилізувати , якщо їй все рівно кінець. А якшо господар знайдеться то нехай він і платить за цю процедуру. Чому всі хочуть щось хапнути обовязково з бюджету. Звичайно не буде ні ОСББ, ні ремонтів бо гроші підуть на кастрацію. Цуцик наб'є грішми свій гаманець на цих послугах. Я роблю в лікарні, і майже щодня бачу людей в яких нема грошей навіть на ліки. Вони часником лічаться від грипу. прикладают капусту до больних ніг й лишній раз бояться накласти окуляри щоб не поломати. А якесь хамло хоче за 600 рублів собакам яйця відрізати. Який стид шо ше хтось таких обирає в депутати. Його самого треба стерелізувати щоб не розмножувався. Хай тіки попаде в лікарню, я йому зроблю уколи. На все життя запамятає.
Ну як ми будемо в Європі, якщо всі такі. Всі злодії.
Написав: Vetal 31.01.2016 - 01:34
Uliya, откуда такое бешенство? Кастрировать собак - это исключительно Коломейцева идея, а кастрировать он поручил для того чтобы всякие безмозглые санитары с шприцами велись на эту лабуду и потом угрожали. Он и выборы свои построил 50% времени говоря именно о бродячих собаках с опущенными головами. Смотри предпоследнюю сессию. Анализируй и все поймешь. Или у тебя к оппонентам Коломейцева синдром ревусо-пятковского?
Написав: Uliya 31.01.2016 - 09:19
Я проти Коломійцева, бо він розтринькує і відмиває бюджетні гроші. Опозиції в місті немає. Всі хто себе ними вважають злодії та шахраї. По освіті я фельдшер але працюю медсестрою.Я не називаю тебе безмозглим бо думаю що все ти добре розумієш, але косиш під дурачка щоб привласнити з бюджету гроші. І влада й опозиція тільки крадуть а людям вішають лапшу на вуха, як твій колега Мельник . Ви ж там разом депутатствуєте. Шо Ревус шо Пятківський такі самі дурні як і ти. Вони тіки дають всім поради і сміються якщо щось не виходить. Вони нічим не відрізняться від тих пенсіонерів що голосували за мера, бо їм видали курку й дали літру олії, а ше 50 гривнів на горілку. І все вони вже стали заможними й щасливими. Якшо ти чесний нашо ти брав в мера 5000 на кастрацію? Я не вмію кидати пересилку тому зкопіюю все. А ти вчись і не розказуй сам лобуду.
Посилання на Lada.FM обов’язкове //lada.fm/2016/01/11/u-ladizhin-na-sterilzacyu-brodyachih-sobak-z-byudzhetu-vidlyat-5-tis-griven.html#ixzz3yneSl2QY

Депутати Ладижинської міської ради своїм рішенням виділили кошти на стерилізацію бродячих собак.

Відповідне рішення було прийнято на останньому засіданні сесії, 29 грудня 2015 року.

"Враховуючи пропозицію депутата Ладижинської міської ради 7 скликання Віталія Сутика вирішити питання стерилізації бродячих собак в м. Ладижин за рахунок виділення коштів з місцевого бюджету в розмірі 5 тисяч гривень",- йдеться в опублікованому 5 січня рішенні міських обранців №88 на сайті мерії.

Виніс на голосування проект рішення "Про фінансування робіт з стерилізації бродячих собак" особисто міський голова Валерій Коломєйцев, після словесної перепалки на підвищених тонах з депутатом від ВО "Батьківщина" Віталієм Сутиком під час обговорення питання про внесення змін до генплану міста Ладижин.

"Карту повішайте (Мова йде про генплан міста,- Ред.)",- сказав міському голові депутат Віталій Сутик

"Собак каструйте"- відповів йому Валерій Коломєйцев.

"Дайте 5 тисяч гривень",- у відповідь сказав депутат.

"Дам! Хто за те, що б на кастрацію собак дати 5 тисяч гривень. Хто за це? Підтримайте, будь ласка. Хто за",- виніс на голосування депутатів проект рішення Валерій Коломєйцев.

Більшістю голосів міські обранці доручили депутату Віталію Сутику провести заходи, спрямовані на стерилізацію бродячих собак, шляхом укладання договору з відповідною спеціалізованою організацією. На що у цьогорічному бюджеті передбачено 5 тисяч гривень.

Крім того, згідно рішення, депутат Віталій Сутика на наступному засіданні Ладижинської міської ради зобов'язаний проінформувати колег про використання цих коштів.

Контроль за виконанням даного рішення депутати поклали на постійно діючі депутатські комісії з питань економічного розвитку міста, планування фінансів та бюджету та з питань торгівлі, побуту та житлово-комунального господарства та підприємницької діяльності.+


А так роблять нормальні люди. я знайшла той сайт

У Вінницькій міській раді підготовлено проект Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин на території м. Вінниці, яка розрахована на період з 2013-го по 2020 рік.

Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради.

На сьогоднішній день на території міста за різними підрахунками мешкає від 10 до 12 тисяч безпритульних тварин. Їх кількість з кожним роком невпинно збільшується, як і зростає кількість скарг вінничан, які надходять до відділу «Цілодобова варта». Лише за два роки таких дзвінків до цієї служби побільшало майже втричі.

Діяльність притулку «Планета», волонтери якого декілька років займаються утриманням та стерилізацією собак-безхатченків з подальшим поверненням їх на вулиці міста, – не вирішує цю проблему. Чисельність безпритульних собак на вулицях Вінниці не зменшується, що говорить про те, що існуюча форма поводження із безпритульними тваринами не ефективна.

З аналогічною проблемою зустрічались міста і в інших країнах світу, особливо в Європі. В більшості з них на сьогоднішній день діє модель вирішення цієї проблеми, де поєднується гуманність, практичність і ефективність, причому, закріплена вона відповідними директивами Європейського Союзу і законодавчими актами на національному рівні. В Україні діюче законодавство не передбачає чіткого регулювання цього складного питання, тому Вінниця власними силами та на місцевому рівні визначає модель поводження з безпритульними тваринами, яка формується в рамках національного законодавства.

Головна ідея європейського підходу до регулювання чисельності безпритульних тварин полягає у тому, що не тільки влада, але й громада несе відповідальність за ситуацію. Досить жорстко в Європі регулюється відповідальність власників собак за поводження з своїми вихованцями, зокрема великі штрафи (наприклад, у Німеччині – це 25 тис. євро) отримують ті, хто викидає тварин на вулицю. Щоб це питання контролювати, передбачено облік тварин. Якщо ж на вулиці все-таки з’являються безпритульні чотирилапі, то вони потрапляють у муніципальний притулок. З цього моменту за долю собаки відповідає громада. Притулок дає оголошення про те, що бажаючі можуть забрати собаку. Якщо таких не знаходиться, по закінченню встановленого терміну до тварин застосовується евтаназія. Щоб цього не допускати, до пошуків хазяїв можуть підключатись будь-які благодійні організації, волонтери та захисники тварин, яким не байдужа доля «братів наших менших». Вони також можуть забирати тварин у приватні притулки. Але ні в якому разі «пухнасті безхатченки» не повинні опинятись знову на вулицях. Такі програми з регулювання чисельності собак діють у багатьох країнах світу і навіть найбільші зоозахисні організації вважають, що приспати тварину більш гуманно, ніж кинути її напризволяще на вулиці й приректи на ранню і жорстоку смерть.

Вінницька модель поводження із безпритульними тваринами передбачає комплексний підхід до вирішення проблеми. В першу чергу планується збудувати у віддаленій частині міста сучасний муніципальний притулок для бездомних тварин. Він буде складатись із двох блоків (на 48 та 42 вольєри), ветеринарної клініки та адміністративної будівлі. Щомісяця він зможе приймати близько 400 тварин. Виловлювати тварин будуть нетравматичними засобами і направлятимуть у притулок. Спочатку собака буде потрапляти в карантинну зону, де ветеринар оцінить стан здоров’я та у разі необхідності надасть першу медичну допомогу, а інші працівники проведуть санітарну обробку та очистку від паразитів і комах. В притулку тварини можуть залишатись місяць. Протягом цього часу інформація про них буде розміщуватись на різних інформаційних ресурсах, і все для того, аби знайти для них господарів. Як і в Європі, до процесу пошуку господарів для безпритульних собак зможуть долучатись благодійні організації, волонтери та зоозахисники.

Такий варіант поводження із бездомними собаками об’єднує зусилля і влади, і захисників тварин, і самих вінничан, які люблять собак, адже передбачає колективну відповідальність за їх долю. У такій схемі кожен виконує своє покликання: влада забезпечує відлов, первинне утримання та надання медичної допомоги, а також інформування вінничан про собак, які знаходяться в притулку, а захисники тварин та небайдужі мешканці докладають всіх зусиль, щоб влаштувати їх у надійні руки.

Одним із важливих елементів нового підходу до вирішення цієї наболілої проблеми для міста є створення єдиного електронного реєстру собак, до якого будуть вноситись і домашні «чотирилапі друзі», і ті, яких взяли з притулків. Це дозволить оперативно відшуковувати власника, який загубив собаку на вулиці або навмисне залишив її напризволяще, та підвищувати відповідальність людей за «братів наших менших». Реєстрацію тварин проводитимуть ветеринарні служби, притулки, приватні ветеринарні лікарі та кінологічні клуби.

Досить часто, щоб взяти у сім’ю собаку, однієї любові до тварин недостатньо. Існує ряд побутових причин, які стримують людей від такого кроку. Одна з них – відсутність місця, де можна вигулювати свого улюбленця. Щоб виправити цю ситуацію, протягом наступних років у Вінниці будуть будуватись спеціальні місця для таких цілей. За вісім років у місті з’явиться близько двадцяти спеціальних майданчиків, де господарі зможуть вигулювати своїх тварин. Такі площадки будуть огороджені та обладнані спеціальними засобами, які допомагатимуть тренувати собак.

Реалізація усіх заходів, які передбачені у проекті Програми охорони тваринного світу та регулювання чисельності безпритульних тварин на території м. Вінниці, розрахована на вісім років. Збудувати притулок планується за наступні два. На ці потреби буде виділено кошти з державного, обласного та міського бюджетів в розмірі до 3,5 мільйонів гривень. Найбільше навантаження на притулок очікується у 2014 році, але вже у наступні за ним роки прогнозується значне зменшення кількості безпритульних тварин на вулицях міста, відповідно – і поменшає роботи для притулку. До кінця дії програми планується повністю вирішити проблему із безпритульними тваринами на вулицях міста. Але це не говорить про те, що притулок припинить свою діяльність. Він працюватиме на постійній основі.

ВИННИЦА.info
Написав: balakuchy.duren 31.01.2016 - 10:17
Написав: helen 31.01.2016 - 12:02
pash. Проблеми з документацією будуть, вперше чергу ще через те, що у нас в міській раді і ЖЕКу з цим біда. І закон не досконалий, який спрацює у великих містах і великих будинках. В Росії доречі ця схема не спрацювала. Після виходу закону, перше, що збентежило це списання будинку з балансу без капремонту. Просто буде передача по акту, де буде тех. характеристика будинку і його стан. Все ніяких зобов"язень, ніхто нікому нічого не винен. І не важливо тече у будинку дах і т.д. Це шок. Але якщо подумати, чому в законі сказано тільки про капремонт? Тому що передбачається, що поточні мали весь цей час робиться, за потреби. Так заміна того самого листка шифера, ремонти в під"їздах, труби. Знову ж таки на приктиці цього не було. І в цьому є і вина мешканців, оскільки не звикли відстоювати свої права і рахувати свої ж гроші.
Деякий час після виходу закону, цікавилась досвідом практиючих ОСББ. Скажу вам, навіть у тому самому Києві не всі об"єднання є успішними, причин багато, в тому числі і людський фактор. Самі голови успішних ОСББ кажуть, що таке об"єднання приносить результат, якщо в будинку 200 квартир і більше. В таких ОСББ і в будинку все добре, і прибудинкова територія охайна і мають сучасні дитячі майданчики (поставлені за власний кошт), і тільки мешканці вирішують пускати туди когось чужого чи ні, оскільки це їх приватна власність. У більшості об"єднань, як правило, грошові внески більші, ніж були при ЖКГ. Але люди знають і бачать, що вони ідуть на будинок, а не на дядю.
Чула багато нарікать від людей, які кинулись створювати ОСББ у інших містах, оскільки вони стикнулись з путаниною із документами і реєстрами. Інші питали за гроші, які мав би передати попередній власник, що залишились на його рахунках(згідно закону), але на практиці виявилось інакше. І знову ж таки голови ОСББ з довсвідом радили, забути про кошти і не витрачати нерви, бо ніхто нічого не поверне, коштів немає. Продовжувати далі оформлення документів інакше з цього колгоспу не вирвишся. Ну скажіть, що може повернути Добробут, у разі створення будинком ОСББ, якщо він сам банкрут. Те ж саме із міською радою. Багато хто запитував, що мали бути фонди, де б акумулювалися гроші на ремонт. Так наче і мали б бути, та їх немає.
Цей закон лобіювали київські активісти і голови ОСББ. І коли на форумах у них запитувала, що ж ви на робили? У нас невеликий старий будинок, де протікає дах, фасад посипався, ЖКГ 20 років нічого не робив, що нам робити? Відповідь була: створюйте ОСББ. Спочатку ця відповідь роздратувала, але заспокоївшись, подумала, ну якщо 20 років ЖКГ працював не ефективно, то ймовірність того, що ситуація зміниться дуже мала і будинок врешті розсипиться.
Нещодавно бачила статтю, де у Житомирській обл. невеликий 5-ти поверховий будинок створив ОСББ. Люди тішаться, що вони вже у під"їздах замінили вікна на пластикові, двері, поштові ящики, зробили ремонти у під"їздах. Але чекайте це дрібниці, а що буде коли треба буде дах перекривати, чи утеплювати будинок? По скільки тоді потрібно буде скидатися і як довго? Знову ж таки, існує думка, що саме старі і маленьки будинки виграють, оскільки є міднародні програми по реконструкції таких будинків. Також програма про пільгове кредитування.
Тож питання ОСББ далеко не однозначне. Одним із плюсів можна рахувати, якщо навіть нічого не вийде, то хоч якись дядя в ЖКГ не буде на тобі наживатись.
Написав: Vetal 31.01.2016 - 12:56
Uliya, все таки в твоей логики наблюдается вышеуказанный синдром.
"Я роблю в лікарні, і майже щодня бачу людей в яких нема грошей навіть на ліки. А якесь хамло хоче за 600 рублів собакам яйця відрізати."
и тут же, как понимаю как пример для подражания тескт что в Виннице потратили на собак 4 миллиона гривен.

а тут, далее в своем высказывании вообще ставишь себя в оппозицию и называешся злодійка та шахрайка.


Я проти Коломійцева, бо він розтринькує і відмиває бюджетні гроші. Опозиції в місті немає. Всі хто себе ними вважають злодії та шахраї.

о ворах депутатах.
"але косиш під дурачка щоб привласнити з бюджету гроші. І влада й опозиція тільки крадуть а людям вішають лапшу на вуха, як твій колега Мельник . Ви ж там разом депутатствуєте."

Юля, какие именно деньги я с Мельником привласнив? Поведай народ.
Какая зарплата у меня с Мельником как у депутатов? Скажи хотя бы примерно.
от 1000 до 1500
от 2500 до 6000
от 6000 и более.

В дальнейшем если о собаках, то просьба для всех это обсуждать в соответствующей ветке форума.
Тут ветка о ОСББ.

Написав: pash 31.01.2016 - 12:57
Helen. Для мене не секрет і не дивина, що у нашому місті найактивніші жінки у підняті найболючих проблем. Прийміть мій комплімент. Я висловив свою точку зору під іншою публікацією. У данному випадку повністю погоджуючись із висловлюваннями п.Helen висловлю основну прблему яка існує не тільки у Ладижині це відсутність відповідальності. Конституція,закони,програми на державному рівні є. А хто їх читає? Громадяни у своїй більшості-ні. Чиновники (обрані,чи призначені) Зновуж таки -і не читають і не виконують.Наведу приклад із яким можна зустрітись кожна людина звертаючисьдо любого чиновника міста (виняткм одиничні) На просте питання роз*яснити людині де прописано як вірно поступити по тій чи іншій проблемі від чиновника чуємо відповідь: Згідно постанови КМУ, згідно положення, згідно Інструкції і т.п. Ну ще у нашого мера звичка-згідно законодавства (але без конкретної аргументації), Мені відомі приклади коли на сесіях і засіданнях виконкому приймаються рішення із посиланням на норми законів (хоча депутатам і членам виконкому абсолютно не було відомо,що прописано у тому,чи іншому законі)Це маніпуляція вимогами законів...А це все породжує у людей зневіру.....
Написав: helen 31.01.2016 - 14:34
Це тільки мені здається, що навіть у питанні собак, з особистих образ перейшли на нормальну дискусію з конкретними пропозиціями?
Написав: balakuchy.duren 31.01.2016 - 15:34
Vetal, Но ведь ДОКТОР права!
Она не в оппозиции; она работает при нынешней власти.
Це ви одержуєте зарплату від держави, чи від работодавців і продовжуєте їх хаяти.
Тому, на мій дураківський погляд вона сказала правильно;
Раз ти працюєш при нинішній владі і владу паскудиш, значить, ти подлий і не заслуговуєш на ті дивіденди,
що тобі платять. Отож тобі краще дременути в Росію,
або в Америку і там бути в опозиції.
У людей дійсно, намає грошей на ліки, але ваші собаки
на вищому рівні, ніж люди. Причина в цьому та, що ви прикарманюєте гроші з бюджету і вам для цього потрібна причина. Тож ви не кращі ніж рижий! Хвала вам, бо без вас люди жили б більш комфортно ніж сьогодні.
Як би на вас (опозицію) не підняли Ляшківські вила!
Написав: Vetal 31.01.2016 - 17:27
в-О-О-О-О! Вот и Вася нарисовался! Где же ты пропадал? А где же твой младший брат Владислав? Скучно совсем тут на сайте стало без вас двоих. Как же мы без ваших сектанских нравоучений и социалистических рекомендаций сможем теперь продержаться!
Написав: Uliya 31.01.2016 - 19:50
Vetal, Віталію! Ти хворий і не лічишся, це я тобі як медпрацівник кажу. В будь якому місті має бути влада. Хороша чи погана, але має бути. Навіть дуже гарна влада буде подобатися не всім, тому в тих хто буде виступати проти влади знайдуться прихильники. Чим гірша буде влада, тим більша й чисельніша буде опозиція. Але вона має бути завжди. Але для Ладижина парадокс. Влада є і її багато хто хає, а от опозиції нема. Тому владу нема ким змінити. Віталій приплюсував мене до опозиції і даремно. Я маю свою точку зору. Але я не громадська активістка. Ніколи нікуди не висувалась і не збираюся. А то шо я часто бачу людей в яких нема грошей навіть на ліки, то така моя професія Та заслуга таких депутатів, як Віталій. Бо собаки йому дорожчі за людей. До речі в Вінниці в притулку буде працювати 16 людей, тому й робота буде і користь. А твоя кастрація проблему не вирішить. Собаки як бігали так і будуть і кусатися будут і сказ розносити будут. І я не писала про твою зарплату. І мене не цікавить крав ти сам чи з Мельником. Мене турбує лише одне, шоб я та моя онучка могла ходити по вулиці і не боятися бути покусаною. Чого ні ти ні мер ні Мельник ні хтось другий не зробив. Бо всі шахраї та злодії і переживают за себе й своїх дітей.
Написав: Vetal 31.01.2016 - 21:17
Uliya, откуда такое бешенство? Кастрировать собак - это исключительно Коломейцева идея, а кастрировать он поручил для того чтобы всякие безмозглые санитары с шприцами велись на эту лабуду и потом угрожали. Он и выборы свои построил 50% времени говоря именно о бродячих собаках с опущенными головами. Смотри предпоследнюю сессию. Анализируй и все поймешь. Или у тебя к оппонентам Коломейцева синдром ревусо-пятковского?
Написав: pash 1.02.2016 - 09:41
Uliya.Це абсолютно помилкове тлумачення поняття влади на рівні місцевого самоврядування, Ми не можемо до цього часу , відійти від совкового розуміння влади у селі,місті. У конституції часів СРСР було вказано,що влада належить народу... Але в особі рад народних депутатів. І у той час міський(сільський) голова так і називався-голова міськради (голова сільради). Потім,здається у 1972 році конституцію доповнили-КПРС-керівна і направляюча сила. Таким чином партія абсолютно забрала владу у народу...Зараз нам терендять точно так само- влада належить народу. І це дійсно прописано у Конституції. Але наш народ такий,що не хоче бути владою, а тим більше не читає Конституції. До речі Конституцію не читають і ті,кого ми обираємо, а також ті які формують громадську думку-місцеві ЗМІ.Зверніть увагу: той же Президент,прем*єр і Окремі депутати висловлюються вірно-коли говорять про владу, додають ще термін: і органи місцевого самоврядування. У нас же за часів правління нинішнього мера поняття влада підстроєно під одну людину. Щоб не було не вірного розуміння,що я дуже часто нападаю на мера...Роз*ясню як людина він може помилятись і мати певні недоліки.А як посадова особа він повинен діти лише у межах повноважень, на підставіі згідно Конституції і законів України. І голвне, що він підім*яв у нашому місті все під себе- і громаду, і депутатів, і місцеві ЗМІ. А це вже політика і публічна діяльність.Тому тим, хто займається політикою і є публічною особою потрібно не давати підстав для критики.А якщо критики не сприймаєш-не лізь у політику і складай повноваження головної посадової особи міста. Саме так закон пише про посаду міського голови ,а не ВЛАДИ.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль