Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство Влада Ладижина порушувала Закон України "Про місцеве самоврядування" протягом 12 років?

Влада Ладижина порушувала Закон України "Про місцеве самоврядування" протягом 12 років?

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/7363_img_0996.jpg

Упродовж останніх 12 років у Ладижині діяв затверджений міською владою порядок організації та проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів у місті, що суперечив Конституції та Закону України "Про місцеве самоврядування".
Про це йдеться у рішенні прокуратури Вінницької області від 30 жовтня 2014 року №07/1-827-14.
Відповідний документ опублікував експерт Інформаційного центру "Майдан моніторинг" Олександр Северин, що займається моніторингом свободи мирних зібрань в Україні. Зазначену інформацію розмістив Олександр Гринченко на інформаційно-розважальному порталі Інформаційна Вінниччина у Facebook
Як стверджує Олександр Северин, згідно рішення Ладижинської міської ради від 28 жовтня 2002 року, порядком організації та проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів у місті встановлені строки сповіщення про мирні зібрання терміном - 10 днів.
Дане рішення суперечить висновку Конституційного Суду України №4-рп/2001, яке каже, що «визначення конкретних строків завчасного сповіщення з урахуванням особливостей форм мирних зібрань, їх масовості, місця, часу проведення, тощо є предметом законодавчого регулювання».
У цьому зв'язку Олександр Северин звернуся до обласної прокуратури щодо незаконності затвердженого Ладижинською міською радою рішення, «яке обмежує свободу мирних зібрань».
Прокуратурою Вінницької області після проведення перевірки встановлено, що зазначені рішення Ладижинської міської ради суперечать статті №39 Конституції України та ст. №38 Закону України "Про місцеве самоврядування".
Як повідомляється, для усунення відповідних порушень 24 жовтня прокуратурою міста до Ладижинської міської ради винесено подання, яке перебуває на розгляді.
Нагадаємо, відповідно до ст. 39 Конституції, ст.11 Конвенції з захисту прав людини і основоположних свобод, ст. 21 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права обмеження на реалізацію цього права можливі лише якщо: вони встановлені судом; відповідно до закону; з певною шляхетною метою, визначеною законом; ці обмеження мають бути необхідними у демократичному суспільстві.
Як стверджує експерт Інформаційного центру "Майдан моніторинг", єдиною умовою можливості безперешкодно провести мирне зібрання є обов'язок завчасного повідомлення про це органів місцевого самоврядування чи органів виконавчої влади. Однак, на сьогодні строк такого повідомлення законом не визначено через відсутність спеціального закону про мирні зібрання взагалі.
Варто зазначити, що моніторинг було здійснено за підтримки програмної ініціативи "Демократична практика" Міжнародного фонду "Відродження".

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/0679_103597_700820209995689_6534116183345580325_n.jpg
13 листопада 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 531 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль