Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство Вінниччина на 14-му місці в екологічному рейтингу України

Вінниччина на 14-му місці в екологічному рейтингу України

21_image005.png (28.11 Kb)Журнал «Фокус» склав екологічний рейтинг областей та провів дослідження, в якому регіоні сприятлива екологічна ситуація, і де екологія шкодить здоров’ю. Дослідження проводились в 2016 році.

«…Ми взяли 6 показників: викиди в атмосферу забруднюючих речовин; скидання стічних, шахтно-кар'єрних і колекторно-дренажних вод; частка питної води, яка за якістю не відповідає стандарту; створення особливо небезпечних відходів I-III класів (неонові лампи, батарейки, кислоти і т. д.); концентрацію нітратів у ґрунті; а також середньорічну дозу радонового опромінення, одержуваного людиною, який 80% часу проводить в приміщенні. Ми спробували провести паралель між цими даними і двома показниками, що відносяться до здоров'я людини: кількістю злоякісних новоутворень і середньою тривалістю життя сукупно для чоловіків і жінок. Ми провели не зовсім звичайний експеримент і отримали в результаті цікаву картину. Найнебезпечніші для здоров'я - Дніпропетровська, Запорізька і Донецька області, найбезпечніші - Чернівецька, Закарпатська та Волинська», - пишуть кореспонденти видання.

Вінницька область в рейтингу «Фокуса» зайняла 14 місце.

«Головне джерело забруднення повітря у Вінницькій області - Ладижинська ТЕС, що працює на вугіллі. У 2015-му викиди ТЕС в атмосферу склали 78,5 тис. т - більше половини від загальних викидів по області. ТЕС забруднює навколишнє середовище твердими частинками, метаном, оксидами азоту і вуглецю. Крім того, при станції зберігаються близько 27 млн т. токсичної золошлакової суміші. У 2015-му, в порівнянні з попереднім роком, в області спостерігалося більш інтенсивне забруднення гідросфери: разом зі стічними водами в річки і озера потрапило на 100 т більше нітратів, на 575 т більше хлоридів і на 43 т більше органічних сполук. За даними екологів, найбільшої шкоди водам області наносять комунальні підприємства. У семи районних центрах області очисні споруди працюють незадовільно, а в п'яти - взагалі відсутні», - пишуть кореспонденти видання.

Найбільш благополучними в Україні є Чернівецька область, яка очолює рейтинг, на другому- закарпатська, на третьому - Волинська.

Найбільш неблагополучними є Дніпропетровська, Запоріжська, Донецька та Київська.
15 лютий 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 975 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль