Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ-5 Ветеран УПА Адам Богдан відзначив свій 95-й ювілей

Ветеран УПА Адам Богдан відзначив свій 95-й ювілей

У червні 2015 року відзначив свій 95-й ювілей відомий у місті Ладижині ветеран Української повстанської армії Адам Семенович Богдан. Привітати ветерана із уродинами та побажати йому здоров’я і довгих років життя прийшли активісти місцевої «Народної самооборони». Неспішно точилася розмова за філіжанкою ароматної кави. Спогади про події 30-х років враз-по-раз перепліталися із розмовами про сьогоднішню війну на Сході країни, адже зараз, як і тоді, іде війна за вільну Україну.

- Ми неодмінно переможемо! Україна буде вільною!, - говорить Адам Семенович. Його очі світяться впевненістю і дивлячись на нього, розумієш – все буде добре, бо таких людей не зламати.

Адам Семенович Богдан народився у 1920 році на Рівненщині у багатодітній глибоко віруючий родині. У мальовничому селі Кідри Володимирецького району пройшло його босоноге дитинство та буремна юність.

А юність у Адама Богдана і справді була буремною, бо коли у 1939 році на західноукраїнські землі прийшли більшовики, юний Адам приєднався до повстанського національно-визвольного руху.

- Повстанський рух надзвичайно швидко охопив усю Західну Україну, - говорить Адам Семенович. - У ті роки туди йшла вся прогресивна молодь. Люди вірили у незалежну Україну. Спочатку з поляками воювали, потім із німцями, - згадує відважний УПАвець.

У 1946-му Адам Богдан за свої націоналістичні погляди був заарештований і на 10 довгих років висланий у Сибір.

- Судили у Москві, заочно, десь там підписали папери без суду і слідства і вислали у Сибір, - розповідає ветеран.

Але, і в далекому холодному Сибіру пан Адам зберіг у своєму серці любов до України та віру у її незалежне майбутнє. Там же, у таборах, познайомився зі своєю майбутньою дружиною Лідією Захарівною, яка також була репресована.

У 1956 році, після смерті Сталіна, засланих УПАвців потроху почали повертати додому. Життя у Сибіру було важким. Але, як зізнається Адам Семенович, справжніх гонінь та переслідувань він зазнав вже на Україні після повернення додому. Жити із незаслуженим клеймом «бандита» і «зрадника» було складно.

- У нас, за часів Радянської влади, були справжні гоніння і цькування, тому розмов на цю тему, в нашому домі, практично ніколи не виникало – це було табу, - втручається у розмову донька Адама Семеновича –Лілія.

Але, життя не стоїть на місці – часи міняються і у 1999 році Адама Богдана, як і тисячі інших українських учасників націоналістично-визвольного руху, було реабілітовано та згідно указу президента нагороджено медаллю «Захиснику Вітчизни».

Справжньою перемогою історичної справедливості вважає пан Адам прийнятий навесні цього року закон про визнання діяльності ОУН-УПА боротьбою за незалежність України.

- Визнання УПА - це надважлива перемога нашого народу. Нарешті українська нація на державному рівні захистила своє право на історичну справедливість, - говорить він.

Адам Семенович пройшов непростий життєвий шлях. За свою ідею, за свою любов до України він заплатив високу ціну. Але героєм пан Адам себе не вважає.

- Таких героїв були тисячі – українці об’єднувалися у національно-визвольний рух, метою якого було створення на етнічних землях суверенної Української держави, - наголошує Адам Богдан.

Прощаючись з УПАвцем Адамом Богданом самооборонівнці побажали ветерану міцного здоров’я на довгі роки життя, бадьорості та незламності духу, адже сьогодні, саме такі Герої мають стати прикладом наслідування для молодого покоління. Ми пишаємося тим, що наша країна має своїх героїв, а ми маємо тих, на кого треба рівнятися!

4438_20150614_1745.jpg (104.85 Kb) 7192_img_09.jpg (165.27 Kb)5198_img_0580.jpg (114.34 Kb)54_img_0581.jpg (95.96 Kb)5016_img_0588.jpg (106.78 Kb)
26 червня 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 893 Коментарів: 3
aleksandr
Написав: aleksandr 27.06.2015 - 19:13
СЛАВА ГЕРОЯМ !!!
Написав: gulevatiy90 28.06.2015 - 12:46
Коментар видалено
aleksandr
Написав: aleksandr 28.06.2015 - 16:32
gulevatiy90, Що ти мелеш тут ? В тебе , напевне портрет Леніна і Сталіна під подушкою схований...Сучня ти радянська. Історію вивчай - ХАТИНЬ СПАЛИЛО НКВД !!!

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль