Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ-5 У Вінниці презентували збірку успішних ініціатив для територіальних громад

У Вінниці презентували збірку успішних ініціатив для територіальних громад

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/1467_16177465_1411140988909692_3928353036367351002_o.jpg

26 cічня, у Вінниці, відбулась презентація збірки «Співпраця заради локальних змін: успішні практики з Польщі і України», яка увібрала в себе найуспішніші громадські ініціативи, що були впроваджені в містах та селах обох країн. (До речі, як приклад організації бізнесу - інтернетмагазин недорогих якісних меблів "Мебельный меридиан" детально, в якому також продаються корпусні меблі)

Видання справді унікальне, адже зможе слугувати посібником для тих активних громадян, які прагнуть змін в своїх громадах, але не знають як правильно їх почати.

Попередньо збірка вже була презентована у Чернігові, Чернівцях та Києві. Публікація підготовлена в рамках проекту «Сильні локальні громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування», що співфінансується у рамках польсько-канадської програми підтримки демократії, яка є програмою Фонду міжнародної солідарності, фінансованою урядами Канади та Польщі (у рамках Програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ РП).

На заході були присутні представники громадських організацій, сільських та селищних рад, Вінницького місцевого самоврядування та ЗМІ.

Як розповів український координатор проекту голова ГО «Наше Поділля» Юрій Степанець, проект «Сильні локальні громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування» був розпочатий два роки тому, і нині він добіг кінця.

- В проекті взяли участь чотири громадські польсько-українські організації. Ми обрали 9 областей з яких визначили по чотири райони. Було зібрано 18 ініціатив, дві з яких з Вінниччини. Коли тільки розпочинали, було зовсім не зрозуміло, як піде реформа з децентралізації, наскільки вона буде жвавою, які будуть результати, як її сприймуть люди. Думали, що б такого зробити, аби бути корисними для цієї реформі, і вирішили протягом двох років зміцнювати громади, аби вони змогли скористатися цими шансами та можливостями. Нам все вдалося. Наші земляки запропонували багато корисних ідей розвитку. Щоб почути думку людей, навіть спільно з місцевою владою виходили до них. Як вони бачать розвиток громади? Які мають проблеми та шляхи їх вирішення?», - розповідає Юрій Степанець.

Співпраця громадськості, представників влади і органів місцевого самоврядування стала запорукою успіху впроваджуваних ініціатив.

- Ми будемо обов’язково показувати успішні практики, - говорить перший заступник голови Вінницької ОДА Андрій Гижко. Коли ми побачимо, що таких практик стало багато, вони почнуть конкурувати між собою, щоб показати, що вони найкращі.

Своїм досвідом, під час презентації, поділилися також учасники проекту – громада з с. Бережани Калинівського р-н щодо сортування сміття та територіальна громада села Якушинці: перше село в Україні, де відкрили центр надання адмінпослуг.

Варто відзначити, що в рамках проекту було підготовлено команду тренерів, які і надалі ділитимуться знаннями з громадами, які потребують допомоги.

Безкоштовна збірка «Співпраця заради локальних змін: успішні проекти Польщі і України» має тираж 700 екземплярів, які друкували у Віршаві. Отримати його можуть всі бажаючі, які оформлять заявку на сайті Громадських ініціатив України: ngonetwork.org.ua. Збірки пересилають поштою, і навіть оплачують тариф за пересилку.

Олена Червончук7830_img_6182.jpg (56 Kb)4524_img_6183.jpg (63.95 Kb)2139_img_6186.jpg (58.97 Kb)6296_img_6188.jpg (70.11 Kb)
27 січень 2017 | | Автор:victoria | Переглядів: 1150 Коментарів: 5
Написав: Wanch 28.01.2017 - 09:06
Звичайно, досвід сортування сміття, це - важливий проект!
Залишилось завчасно підготовити працівників адміністрації, тобто, тренерів по одержанню зарплати!
Ну, і звісна річ, вони будуть ділитися досвідом, як сортувати сміття.
А сміття в нас багато!!!biggrin
Написав: pash 28.01.2017 - 11:48
Wansh. Сміття багато, а розуму мало.Я не маюна увазі, у данному ні тебе,ні себе, ні громадян. Як завжди я маю претензію до тих, хто вважає себе владою міста. Наскільки мені відомо,що у місті давно вже говорили про встановлення сміттєво переробну лінію, нещодавно заговорили про сміттєво-переробний завод.Зараз комунальна преса мусолить про біогазові установки...Зупинюсь на останньому.У 2012 році мені випадково вдалось зустрітись із одним із керівників проекту створення подібних установок у Дніпропетровській області.На моє відповідне запитання цей чоловік дав мені таку відповідь-до Ладижина цкй проект дійде через 4-5 років. І так воно виходить. У реальних менеджерів-слова рідко розходяться із ділами. Тому що вони планують і працюють на перспективу.Я із засторогою відношусь до Ряби розумію їх підвищену екологічну небезпеку.Але вони заробляють кошти і хоч щось роблять щоб знизити ризики...Так ось їх проект втілиться раніше, а наші самовладці присвоять собі-скажуть це ми привели /заманили их-слова мера/ А по переробці сміття будуть ще довго проявляти ініціативи і піаритись Так що у нас є свої місцеві ініціативи..
Написав: Wanch 28.01.2017 - 12:18
pash,
Я з тобою повністю згоден!
Але ось що виходить, всі кричали, що курка-ряба нарушить екологію нашого містаі в кінці-кінців, його отравить.
Кричали!..... І вибрали в народні депутати того, ХТО ТРАВИТЬ ЦЕ МІСТО! ХТО ПОБУДУВАВ НА НАШІЙ ТЕРИТОРІЇ ЩЕ СТРАШНІШИЙ ЧОРНОБИЛЬ.
Про сміття; Ти пройдись вулицями старого міста, особливо на вісні, чи літом. Так от, їде крута машина, в якій сидять розфуфирені молоді пані з чоловіками і через вікно машини викидать пакети з мусором.
Це у них йде переробка, сортування мусору з своєї квартири, під людські забори (тини).
А що, вони ж городяни, вчорашні тупорилі селяни,
а теперешні круті хозяйки міста.
Я вчора був в ДРУГІЙ ШКОЛІ; біля роздягальні сидять три жінки- працівниці, ходять вчителі, а двоє "крутих"
недорослів в засос цілуються на виду у всіх.
Я спитав у жінок, що це за поведінка у школярів?
Мені відповіли:
- Це ще нічого! А от закриваються на перерві в туалеті
і там трахаються.
Ось вам переробка сміття і ті, кому воно на хрен не потрібне!
Написав: nina 28.01.2017 - 17:12
Wanch? частіше приходьте на посьолок, ще не такого дізнаєтесь.
Написав: OstapBender 29.01.2017 - 01:57
Wanch, Вася, давай домовимось, або ти тут перестаєш писати, або ти взагалі перестанеш писати.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль