Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство У Ладижині зростає кількість хворих на туберкульоз

У Ладижині зростає кількість хворих на туберкульоз

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/2788_tuberkulez_807.jpg

На початок 2016 року у Ладижині зареєстровано 22 особи, хворих на туберкульоз, повідомляє Lada.FM

Із загальної кількості пацієнтів, які знаходяться на диспансерному обліку і контролі у міській лікарні - 11 осіб, у яких діагностовано відкриті форми туберкульозу з мультирезистентними особливостями протікання хвороби, тобто – зі стійкістю до лікувальних протитуберкульозних препаратів.

Загалом протягом минулого року зареєстровано дев’ять нововиявлених хворих на туберкульоз, вісім з них – дорослі із захворюванням легень та одна дитина із позалегеневою формою - туберкульозом стегнової кістки.

«Позалегеневий туберкульоз, в основному, виявляється за зверненням. Так, дитинка була виявлена, коли почала ходити і батьки побачили, що дитина трішки кульгає на ніжку. Провели дообстеження і виявили туберкульоз стегнової кістки. Дитина пролікована вже, ефективно пролікована. Виявлено було ще на ранніх стадіях. А легеневий туберкульоз, в основному, виявляється за флюоро- і ренгенграфічним методом. Тобто, якщо у людини турбує кашель, який триває більше трьох тижнів, немотивована загальна слабкість, підвищення температури тіла, пітливість…», - говорить лікар-фтізіатр Катерина Щупак.

Туберкульоз – захворювання, яке не обирає статі, віку чи рівня життя хворого, від зараження паличкою Коха ніхто не застрахований. За словами лікаря, всі випадки захворілих на цей період, крім одного, - це дорослі люди в працездатному віці, із благополучним соціальним рівнем життя.(До речі, від ще одного захворювання, геморою, досить єфективно допомагає Gemo Platinus. Детальніше - на сайті)

«Найбільше ризикують захворіти люди, які проживають у квартирі, будинках разом з хворим на туберкульоз. Якщо людина не обстежується, не звертається в лікарню, не проходить профілактичні медичні огляди, то може там кашляти і члени сім’ї можуть і не знати, чим він там кашляє. Ну, найбільше ризикують захворіти – це контактні з хворим на туберкульоз», - пояснює Катерина Щупак.

Захворювання на туберкульоз виявляються завдяки щорічним плановим профілактичним медоглядам. Так, дорослі проходять флюорографічне обстеження, діти та підлітки виявляються за реакцією Манту. Крім того, відбираються групи підвищеного ризику, які в першу чергу мають пройти процедуру на реакцію Манту. Обов’язковий контенгент осіб, який підлягає обстеженню – це люди, які працюють у сфері обслуговування населення, з харчовими продуктами, у дитячих дошкільних закладах, школах, інших навчальних закладах.

Ті особи, у яких діагностовано відкриті форми туберкульозу - лікуються протягом двадцяти місяців, приймають спеціальні препарати, які надаються безкоштовно у лікарні.

У Ладижині, за інформацією лікаря, працює міська програма протидії туберкульозу. У минулому на цю програму було заплановано і витрачено 149 тисяч гривень. Містяни, особливо вразливий контингент, забезпечені безкоштовним обстеженням, рентген – плівку хворі на туберкульоз не купують, туберкулінодіагностика та лікування – за кошти місцевого бюджету.

«В стаціонарі лікування проходять ті люди, які мають відкриту форму туберкульозу. До того моменту, поки вони перестануть виділяти мікобактерії в навколишнє середовище. Коли вже пройде знебацилення, їх виписують додому на амбулаторне лікування. Такі люди до нас приходять щодня, випивають препарати. Проблем з препаратами немає, в минулому році ми були забезпечені стовідсотково безперервними поставками протитуберкульозних препаратів. Програма протидії захворювання на туберкульоз. Препарати безкоштовні. Єдине, що пацієнтові, щоб приймати ці препарати, - необхідно підтримувати і стан печінки, то вже за свої кошти вони купують гепатопротектори, полівітаміни. А лікування туберкульозу є безкоштовним», - говорить лікар-фтизіатр.

Однак, за словами лікаря, міська лікарня потребує новий флюорографічний апарат, адже той, що є у наявності – застарів. Тому питання про придбання нового флюорографа – виноситиметься на сесію міської ради і медики мають надію – з часом вирішиться.
3 лютий 2016 | | Автор:victoria | Переглядів: 403 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль