Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство У Ладижині зростає кількість хворих на туберкульоз

У Ладижині зростає кількість хворих на туберкульоз

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/2788_tuberkulez_807.jpg

На початок 2016 року у Ладижині зареєстровано 22 особи, хворих на туберкульоз, повідомляє Lada.FM

Із загальної кількості пацієнтів, які знаходяться на диспансерному обліку і контролі у міській лікарні - 11 осіб, у яких діагностовано відкриті форми туберкульозу з мультирезистентними особливостями протікання хвороби, тобто – зі стійкістю до лікувальних протитуберкульозних препаратів.

Загалом протягом минулого року зареєстровано дев’ять нововиявлених хворих на туберкульоз, вісім з них – дорослі із захворюванням легень та одна дитина із позалегеневою формою - туберкульозом стегнової кістки.

«Позалегеневий туберкульоз, в основному, виявляється за зверненням. Так, дитинка була виявлена, коли почала ходити і батьки побачили, що дитина трішки кульгає на ніжку. Провели дообстеження і виявили туберкульоз стегнової кістки. Дитина пролікована вже, ефективно пролікована. Виявлено було ще на ранніх стадіях. А легеневий туберкульоз, в основному, виявляється за флюоро- і ренгенграфічним методом. Тобто, якщо у людини турбує кашель, який триває більше трьох тижнів, немотивована загальна слабкість, підвищення температури тіла, пітливість…», - говорить лікар-фтізіатр Катерина Щупак.

Туберкульоз – захворювання, яке не обирає статі, віку чи рівня життя хворого, від зараження паличкою Коха ніхто не застрахований. За словами лікаря, всі випадки захворілих на цей період, крім одного, - це дорослі люди в працездатному віці, із благополучним соціальним рівнем життя.(До речі, від ще одного захворювання, геморою, досить єфективно допомагає Gemo Platinus. Детальніше - на сайті)

«Найбільше ризикують захворіти люди, які проживають у квартирі, будинках разом з хворим на туберкульоз. Якщо людина не обстежується, не звертається в лікарню, не проходить профілактичні медичні огляди, то може там кашляти і члени сім’ї можуть і не знати, чим він там кашляє. Ну, найбільше ризикують захворіти – це контактні з хворим на туберкульоз», - пояснює Катерина Щупак.

Захворювання на туберкульоз виявляються завдяки щорічним плановим профілактичним медоглядам. Так, дорослі проходять флюорографічне обстеження, діти та підлітки виявляються за реакцією Манту. Крім того, відбираються групи підвищеного ризику, які в першу чергу мають пройти процедуру на реакцію Манту. Обов’язковий контенгент осіб, який підлягає обстеженню – це люди, які працюють у сфері обслуговування населення, з харчовими продуктами, у дитячих дошкільних закладах, школах, інших навчальних закладах.

Ті особи, у яких діагностовано відкриті форми туберкульозу - лікуються протягом двадцяти місяців, приймають спеціальні препарати, які надаються безкоштовно у лікарні.

У Ладижині, за інформацією лікаря, працює міська програма протидії туберкульозу. У минулому на цю програму було заплановано і витрачено 149 тисяч гривень. Містяни, особливо вразливий контингент, забезпечені безкоштовним обстеженням, рентген – плівку хворі на туберкульоз не купують, туберкулінодіагностика та лікування – за кошти місцевого бюджету.

«В стаціонарі лікування проходять ті люди, які мають відкриту форму туберкульозу. До того моменту, поки вони перестануть виділяти мікобактерії в навколишнє середовище. Коли вже пройде знебацилення, їх виписують додому на амбулаторне лікування. Такі люди до нас приходять щодня, випивають препарати. Проблем з препаратами немає, в минулому році ми були забезпечені стовідсотково безперервними поставками протитуберкульозних препаратів. Програма протидії захворювання на туберкульоз. Препарати безкоштовні. Єдине, що пацієнтові, щоб приймати ці препарати, - необхідно підтримувати і стан печінки, то вже за свої кошти вони купують гепатопротектори, полівітаміни. А лікування туберкульозу є безкоштовним», - говорить лікар-фтизіатр.

Однак, за словами лікаря, міська лікарня потребує новий флюорографічний апарат, адже той, що є у наявності – застарів. Тому питання про придбання нового флюорографа – виноситиметься на сесію міської ради і медики мають надію – з часом вирішиться.
3 лютий 2016 | | Автор:victoria | Переглядів: 390 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль