Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Відео, ЛадЫжин-история, Топ-5 Старожили міста розповідають про страшне місце розстрілу часів війни біля міста Ладижин (відео)

Старожили міста розповідають про страшне місце розстрілу часів війни біля міста Ладижин (відео)

9281_ghetto-varsovia.jpg (32.33 Kb)Наш ресурс вже повідомляв про події, які відбувались в Ладижині під час війни в 1941-му році, коли поблизу міста було розстріляно близько 2000 жителів міста та навколишніх районів переважно єврейської національності. І хоча в 1944-му році відбулось часткове перепоховання, як виявилось згодом, частина розстріляних так і залишилась лежати в землі.

Також ми повідомляли про те, що на місці старого кар*єру поблизу дач, яке стало улюбленим місцем відпочинку нашої молоді, були бараки та розміщено невелике гетто, де утримувались євреї. В цьому гетто також розстрілювались євреї.

Кореспондент «Новин Ладижина» поспілкувався з 89-річною жителькою міста Ладижин Олександрою Лучник , яка з 1953 року проживає в Ладижині. Вона чітко засвідчила, що за свого життя кілька раз зіштовхувалась з тим, що на місці розстрілу, де було розташовано піщаний кар’єр , знаходили рештки тіл.

«Пасли ми корови з подругою там, за ліском. Це було приблизьмо в 1962-63 році. Ми пасли корови в цьому ярку ( від ред. – за дачами біля піщаного кар’єру). Багато днів ми пасли і нічого не помічали, але одного разу вигнали пасти корови. Там стояв горбок, там була могила, горбок цей запав і була нога з взуттям. Ми палкою тонули той ботінок він і розпався. Ми погнали додому корови, наступного дня взяли лопати, накидали туди більше землі… Потім випадково, пройшло вже велике врем*я, короів вже не було, але були кози,пасли ми кози. Там вже оказувався кар’єр піска і кразіст брав пісок. А той холмок він зачепив, а там одні кості, - зазначила пані Олександра.

Як повідомила пані Олександра, на місці піщаного кар’єру під час війни розстрілювали євреїв, військовослужбовців та полонених. За найменшими підрахунками на цьому місці було розстріляно не менше двох тисяч чоловік, але за деякими джерелами розстріляних було не менше трьох тисяч.


Нагадаємо, що 6 років тому з нагоди 70-річчя з дня цієї трагедії голова міської організації Спілки Радянських офіцерів, полковник запасу М.Ф. Бурдейний звернувся до міського голови міста Ладижин Валерія Коломєйцева з проханням встановити пам'ятний знак у формі гранітної плити на місці знищення двох тисяч ладижинців.

Але виконавчий комітет міської ради прийняв рішення та визнав недоцільним позначення пам'ятним знаком місця масового знищення 12 вересня 1941 року єврейських жителів м. Ладижин. До цього часу на місці розстрілу двох тисяч чоловік відсутній будь-який пам*ятний знак, а ладижинці фактично не вшановують пам*ять про своїх загиблих земляків.

17 травня 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2093 Коментарів: 1
Написав: OstapBender 19.05.2017 - 16:33
Та не перший раз їх в Ладижині знищували, не переймайтесь так. Вони нас уже 100 років нагинають

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність

Логін
Пароль