Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Відео, ЛадЫжин-история, Топ-5 Старожили міста розповідають про страшне місце розстрілу часів війни біля міста Ладижин (відео)

Старожили міста розповідають про страшне місце розстрілу часів війни біля міста Ладижин (відео)

9281_ghetto-varsovia.jpg (32.33 Kb)Наш ресурс вже повідомляв про події, які відбувались в Ладижині під час війни в 1941-му році, коли поблизу міста було розстріляно близько 2000 жителів міста та навколишніх районів переважно єврейської національності. І хоча в 1944-му році відбулось часткове перепоховання, як виявилось згодом, частина розстріляних так і залишилась лежати в землі.

Також ми повідомляли про те, що на місці старого кар*єру поблизу дач, яке стало улюбленим місцем відпочинку нашої молоді, були бараки та розміщено невелике гетто, де утримувались євреї. В цьому гетто також розстрілювались євреї.

Кореспондент «Новин Ладижина» поспілкувався з 89-річною жителькою міста Ладижин Олександрою Лучник , яка з 1953 року проживає в Ладижині. Вона чітко засвідчила, що за свого життя кілька раз зіштовхувалась з тим, що на місці розстрілу, де було розташовано піщаний кар’єр , знаходили рештки тіл.

«Пасли ми корови з подругою там, за ліском. Це було приблизьмо в 1962-63 році. Ми пасли корови в цьому ярку ( від ред. – за дачами біля піщаного кар’єру). Багато днів ми пасли і нічого не помічали, але одного разу вигнали пасти корови. Там стояв горбок, там була могила, горбок цей запав і була нога з взуттям. Ми палкою тонули той ботінок він і розпався. Ми погнали додому корови, наступного дня взяли лопати, накидали туди більше землі… Потім випадково, пройшло вже велике врем*я, короів вже не було, але були кози,пасли ми кози. Там вже оказувався кар’єр піска і кразіст брав пісок. А той холмок він зачепив, а там одні кості, - зазначила пані Олександра.

Як повідомила пані Олександра, на місці піщаного кар’єру під час війни розстрілювали євреїв, військовослужбовців та полонених. За найменшими підрахунками на цьому місці було розстріляно не менше двох тисяч чоловік, але за деякими джерелами розстріляних було не менше трьох тисяч.


Нагадаємо, що 6 років тому з нагоди 70-річчя з дня цієї трагедії голова міської організації Спілки Радянських офіцерів, полковник запасу М.Ф. Бурдейний звернувся до міського голови міста Ладижин Валерія Коломєйцева з проханням встановити пам'ятний знак у формі гранітної плити на місці знищення двох тисяч ладижинців.

Але виконавчий комітет міської ради прийняв рішення та визнав недоцільним позначення пам'ятним знаком місця масового знищення 12 вересня 1941 року єврейських жителів м. Ладижин. До цього часу на місці розстрілу двох тисяч чоловік відсутній будь-який пам*ятний знак, а ладижинці фактично не вшановують пам*ять про своїх загиблих земляків.

17 травня 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1654 Коментарів: 1
Написав: OstapBender 19.05.2017 - 16:33
Та не перший раз їх в Ладижині знищували, не переймайтесь так. Вони нас уже 100 років нагинають

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся творчий вечір молодої поетеси Марійки Брушницької В Ладижині відбувся творчий вечір молодої поетеси Марійки Брушницької  І знову про Четвертинівку. Конфлікт навколо передачі майна триває. І знову про Четвертинівку. Конфлікт навколо передачі майна триває. Громадськість запустила новий проект: «Поділля: ойкумена-інкогнита. В пошуках минулого». Громадськість запустила новий проект: «Поділля: ойкумена-інкогнита. В пошуках минулого». Ладижинська громадська рада запустила власний сайт Ладижинська громадська рада запустила власний сайт Екологи: В Ладижинських хуторах розпахали  під буряки скіфські кургани Екологи: В Ладижинських хуторах розпахали під буряки скіфські кургани 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками? 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками?

Логін
Пароль