Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Культура, Топ-5 Наталія Солейко підтримала ініціативу громади Ладижина зі створення історико-культурного заповідника «Батіг»

Наталія Солейко підтримала ініціативу громади Ладижина зі створення історико-культурного заповідника «Батіг»

4 грудня у селі Четвертинівка Тростянецького району відбулось виїзне засідання оргкомітету з визначення питання створення історико-культурного заповідника «Батіг».
До робочої групи на чолі з заступником голови Вінницької облради Наталією Петрівною Солейко увішли:
- голова Тростянецької районної ради Лобань Леонід Іванович,
- голова постійної комісії обласної Ради з питань культури, духовності та історичної спадщини Вдовцов Михайло Леонтійович,
- заступник начальника аналітично-інформаційного відділу виконавчого апарату Вінницької обласної ради, секретар оргкомітету Барцьось Володимир Володимирович,
- завідувач сектору охорони культурної спадщини управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації Потупчик Михайло Валентинович,
- координатор громадського оргкомітету зі створення історико-культурного заповідника «Батіг», голова літературно-мистецького об’єднання “Стожари» Скакодуб Андрій Васильович,
- голова Вінницької обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля» Яворська Олена Григорівна.

Як зазначила Наталія Солейко, виїзне засідання стало можливим завдяки ініціативі патріотично налаштованих людей, яким не байдужа історія краю, які переймаються тим що залишиться в історії Вінниччини і що ми зможемо зберегти і передати нашим нащадкам.
Велике враження справив на гостей Четвертинівський народний музей, який завдяки зусиллям сільської ради, утримується у відмінному стані.
- Я вражена ініціативою села, тим музеєм що я побачила. Важливо, що ви долучаєте до опікування музеєм дітей. Вражають вірші про історію села і про Батігську битву, - зазначила Наталія Петрівна.
Як розповіла Наталія Солейко питання про створення історико-культурного заповідника «Батіг» піднімалося на обласному рівні ще у 2007 році:
- Хочу вам сказати, що ще у 2007 році на 14 сесії 5 скликання Вінницької обласної ради піднімалось питання про проведення обласного конкурсу «7 чудес Вінниччини». Обласна рада визначила тоді переможцями конкурсу Браїлівську скарбницю «Святотроїцький жіночий монастир ХVIIІ сторіччя», Палац Потоцьких в місті Тульчині, Свято-Усікновенський скельний чоловічій монастир в селі Лядово Могилів-Подільського району. Також був затверджений список об’єктів, які були відзначені в номінації «Перлини Поділля» до яких, серед інших, увійшло місце де відбулася Батозька битва 362 роки тому. Не зберегти цієї пам’ятки, не увіковічити її було б неприпустимою помилкою. Але, на жаль, через відсутність фінансування цей проект в минулих роках не отримав свого розвитку.

В нинішньому 2014 році проект створення історико-культурного заповідника «Батіг» вдалось розпочати завдяки ініціативним та небайдужим представникам громадськості.
- Другий раз підняти питання створення історико-культурного заповідника «Батіг» вдалося завдяки ініціативі всім вам відомого громадського діяча голови літературно-мистецького об’єднання «Стожари» Андрія Васильовича Скакодуба, якого було обрано координатором громадського оргкомітету, - зазначила заступник голови облради.

Відреагувавши на звернення Андрія Скакодуба, Михайло Леонтійович Вдовцов, як голова комісії з питань культури, духовності та історичної спадщини Вінницької обласної ради за дорученням голови обласної ради провів засідання комісії з багатьма зацікавленими особами. В результаті була створена робоча група, визначена ступінь важливості проблеми і ті кроки, які потрібно зробити для розвитку місцевості як історично-культурної пам’ятки.

Під час виїзного засідання члени оргкомітету обговорили організаційні питання та розподілили між собою першочергові завдання.

Процес створення історико-культурного заповідника «Батіг» розпочався. Благородна справа об’єднала навколо себе ініціативних, патріотично налаштованих представників громади, які зроблять все, аби історична пам'ять про Битву під Батогом не згасла ніколи.

7899_11.jpg (84.14 Kb)0706_33.jpg (8.68 Kb)7137_444.jpg (84.05 Kb)
7 грудня 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 647 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль