Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Культура, Топ-5 Наталія Солейко підтримала ініціативу громади Ладижина зі створення історико-культурного заповідника «Батіг»

Наталія Солейко підтримала ініціативу громади Ладижина зі створення історико-культурного заповідника «Батіг»

4 грудня у селі Четвертинівка Тростянецького району відбулось виїзне засідання оргкомітету з визначення питання створення історико-культурного заповідника «Батіг».
До робочої групи на чолі з заступником голови Вінницької облради Наталією Петрівною Солейко увішли:
- голова Тростянецької районної ради Лобань Леонід Іванович,
- голова постійної комісії обласної Ради з питань культури, духовності та історичної спадщини Вдовцов Михайло Леонтійович,
- заступник начальника аналітично-інформаційного відділу виконавчого апарату Вінницької обласної ради, секретар оргкомітету Барцьось Володимир Володимирович,
- завідувач сектору охорони культурної спадщини управління культури і туризму Вінницької облдержадміністрації Потупчик Михайло Валентинович,
- координатор громадського оргкомітету зі створення історико-культурного заповідника «Батіг», голова літературно-мистецького об’єднання “Стожари» Скакодуб Андрій Васильович,
- голова Вінницької обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля» Яворська Олена Григорівна.

Як зазначила Наталія Солейко, виїзне засідання стало можливим завдяки ініціативі патріотично налаштованих людей, яким не байдужа історія краю, які переймаються тим що залишиться в історії Вінниччини і що ми зможемо зберегти і передати нашим нащадкам.
Велике враження справив на гостей Четвертинівський народний музей, який завдяки зусиллям сільської ради, утримується у відмінному стані.
- Я вражена ініціативою села, тим музеєм що я побачила. Важливо, що ви долучаєте до опікування музеєм дітей. Вражають вірші про історію села і про Батігську битву, - зазначила Наталія Петрівна.
Як розповіла Наталія Солейко питання про створення історико-культурного заповідника «Батіг» піднімалося на обласному рівні ще у 2007 році:
- Хочу вам сказати, що ще у 2007 році на 14 сесії 5 скликання Вінницької обласної ради піднімалось питання про проведення обласного конкурсу «7 чудес Вінниччини». Обласна рада визначила тоді переможцями конкурсу Браїлівську скарбницю «Святотроїцький жіночий монастир ХVIIІ сторіччя», Палац Потоцьких в місті Тульчині, Свято-Усікновенський скельний чоловічій монастир в селі Лядово Могилів-Подільського району. Також був затверджений список об’єктів, які були відзначені в номінації «Перлини Поділля» до яких, серед інших, увійшло місце де відбулася Батозька битва 362 роки тому. Не зберегти цієї пам’ятки, не увіковічити її було б неприпустимою помилкою. Але, на жаль, через відсутність фінансування цей проект в минулих роках не отримав свого розвитку.

В нинішньому 2014 році проект створення історико-культурного заповідника «Батіг» вдалось розпочати завдяки ініціативним та небайдужим представникам громадськості.
- Другий раз підняти питання створення історико-культурного заповідника «Батіг» вдалося завдяки ініціативі всім вам відомого громадського діяча голови літературно-мистецького об’єднання «Стожари» Андрія Васильовича Скакодуба, якого було обрано координатором громадського оргкомітету, - зазначила заступник голови облради.

Відреагувавши на звернення Андрія Скакодуба, Михайло Леонтійович Вдовцов, як голова комісії з питань культури, духовності та історичної спадщини Вінницької обласної ради за дорученням голови обласної ради провів засідання комісії з багатьма зацікавленими особами. В результаті була створена робоча група, визначена ступінь важливості проблеми і ті кроки, які потрібно зробити для розвитку місцевості як історично-культурної пам’ятки.

Під час виїзного засідання члени оргкомітету обговорили організаційні питання та розподілили між собою першочергові завдання.

Процес створення історико-культурного заповідника «Батіг» розпочався. Благородна справа об’єднала навколо себе ініціативних, патріотично налаштованих представників громади, які зроблять все, аби історична пам'ять про Битву під Батогом не згасла ніколи.

7899_11.jpg (84.14 Kb)0706_33.jpg (8.68 Kb)7137_444.jpg (84.05 Kb)
7 грудня 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 630 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль