Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Топ-5 Наші земляки: Леонтій Журба – шлях від трагедії до творчості

Наші земляки: Леонтій Журба – шлях від трагедії до творчості

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/8423_dscn3922.jpg

Долі, долі, людські долі… Плине життя, заплітається у чудернацькі візерунки, підкидає нам несподіванки та призводить до неочікуваних розв’язок. Та головне, що для кожного воно своє - єдине та неповторне.
А чи замислювались ви, хто ці випадкові перехожі, повз яких ми щодня проходимо? Хто живе рядом з нами у нашому місті?
Сьогодні ми спробуємо підняти завісу, та розповісти одну історію життя сповнену любові і трагедії, сумнівів і помилок.
Журба Леонтій Євдонович родом з села Кулеші, що на Житомирщині. До Ладижина приїхав у 1968 році, коли розпочалося будівництво ТЕС. Відтоді відпрацював на електростанції більше 40 років.
Завжди був Леонтій Євдонович хорошою, відповідальною людиною з веселою вдачею за що його цінували на роботі, поважали товариші.
- А ось на любовному фронті не склалося, - посміхається пан Леонтій. Одружений був три рази.
Результатом не зовсім вдалих шлюбів, стали двійко чудових дітей – син та донька, якими наразі пишається Леонтій Євдонович.
Вже перебуваючи у поважному віці, Леонтій Журба проживав у селі Маньківка Тульчинського району разом зі своєю третьою дружиною. Був він справним господарем, всяке діло горіло в його натруджених руках. Але бентежило душу чоловіка, не давало спокою лихе діло, яким займалися його сусіди.
Чималий шмат сусідського городу був засаджений коноплею, яка наче ліс стояла рівними рядами, приносячи прибуток горе-господарям, та роблячи нещасними сім’ї тих молодих людей, які наче на мед злітались до сусідського обійстя. Дочка сусіда була депутатом сільської ради, що ймовірно і давало можливість процвітати такому бізнесу.
Одного разу не змовчав Леонтій Євдонович і нарікнув сусіду, що той, мовляв, робить погану справу та губить молодь. Слово за слово виникла сварка, а потім і бійка. Один з ударів виявився фатальним і сусід більше не піднявся на ноги. Так наш герой у 70 років опинився за гратами звинувачений у вбивстві людини.
Щире каяття у сподіяному картало душу Леонтія. Щоб не збожеволіти у неволі, та відволіктися від горя, став він вивчати вірші та пісні, виконанням яких заслужив шану та повагу оточуючих. Там, за гратами і лягли на папері стрічки перших його творів.
Одно разу перебуваючи на вулиці мимоволі замилувався Леонтій Євдонович тамтешньою чудовою природою, а десь вдалині кувала зозуля.

На дереві зеленому віка,
І я почув зозулин кув.
Що накувала вона мені і нам усім?
Про це знає лиш вона одна…
Ми повинні землю берегти
Усю її природу.
Робити все, щоб веселіше і краще стало жити всім
На святій Українській землі!


Слова самі просились на папір, лягаючи сумними рядками, проголошуючи сповідь душі.
Так почався творчий шлях Леонтія Журби. І хоча спонукали його до цього трагічні обставини, поетичне слово назавжди поселилося у серці немолодого вже чоловіка.
Зараз пан Леонтій проживає в Ладижині один. Діти роз’їхалися, у них тепер своє життя. А Леонтій Євдонович, перечитуючи свої творіння, обмірковує і аналізує своє життя – що було правильно, а що помилково розсудить лише час.
17 листопада 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 656 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль