Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Топ-5 Наші земляки: Леонтій Журба – шлях від трагедії до творчості

Наші земляки: Леонтій Журба – шлях від трагедії до творчості

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/8423_dscn3922.jpg

Долі, долі, людські долі… Плине життя, заплітається у чудернацькі візерунки, підкидає нам несподіванки та призводить до неочікуваних розв’язок. Та головне, що для кожного воно своє - єдине та неповторне.
А чи замислювались ви, хто ці випадкові перехожі, повз яких ми щодня проходимо? Хто живе рядом з нами у нашому місті?
Сьогодні ми спробуємо підняти завісу, та розповісти одну історію життя сповнену любові і трагедії, сумнівів і помилок.
Журба Леонтій Євдонович родом з села Кулеші, що на Житомирщині. До Ладижина приїхав у 1968 році, коли розпочалося будівництво ТЕС. Відтоді відпрацював на електростанції більше 40 років.
Завжди був Леонтій Євдонович хорошою, відповідальною людиною з веселою вдачею за що його цінували на роботі, поважали товариші.
- А ось на любовному фронті не склалося, - посміхається пан Леонтій. Одружений був три рази.
Результатом не зовсім вдалих шлюбів, стали двійко чудових дітей – син та донька, якими наразі пишається Леонтій Євдонович.
Вже перебуваючи у поважному віці, Леонтій Журба проживав у селі Маньківка Тульчинського району разом зі своєю третьою дружиною. Був він справним господарем, всяке діло горіло в його натруджених руках. Але бентежило душу чоловіка, не давало спокою лихе діло, яким займалися його сусіди.
Чималий шмат сусідського городу був засаджений коноплею, яка наче ліс стояла рівними рядами, приносячи прибуток горе-господарям, та роблячи нещасними сім’ї тих молодих людей, які наче на мед злітались до сусідського обійстя. Дочка сусіда була депутатом сільської ради, що ймовірно і давало можливість процвітати такому бізнесу.
Одного разу не змовчав Леонтій Євдонович і нарікнув сусіду, що той, мовляв, робить погану справу та губить молодь. Слово за слово виникла сварка, а потім і бійка. Один з ударів виявився фатальним і сусід більше не піднявся на ноги. Так наш герой у 70 років опинився за гратами звинувачений у вбивстві людини.
Щире каяття у сподіяному картало душу Леонтія. Щоб не збожеволіти у неволі, та відволіктися від горя, став він вивчати вірші та пісні, виконанням яких заслужив шану та повагу оточуючих. Там, за гратами і лягли на папері стрічки перших його творів.
Одно разу перебуваючи на вулиці мимоволі замилувався Леонтій Євдонович тамтешньою чудовою природою, а десь вдалині кувала зозуля.

На дереві зеленому віка,
І я почув зозулин кув.
Що накувала вона мені і нам усім?
Про це знає лиш вона одна…
Ми повинні землю берегти
Усю її природу.
Робити все, щоб веселіше і краще стало жити всім
На святій Українській землі!


Слова самі просились на папір, лягаючи сумними рядками, проголошуючи сповідь душі.
Так почався творчий шлях Леонтія Журби. І хоча спонукали його до цього трагічні обставини, поетичне слово назавжди поселилося у серці немолодого вже чоловіка.
Зараз пан Леонтій проживає в Ладижині один. Діти роз’їхалися, у них тепер своє життя. А Леонтій Євдонович, перечитуючи свої творіння, обмірковує і аналізує своє життя – що було правильно, а що помилково розсудить лише час.
17 листопада 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 664 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль