Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Економіка На які пільги мають право учасники АТО

На які пільги мають право учасники АТО

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/9674_ato.png

Військовослужбовці, які отримали статус учасника Антитерористичної операції, мають право на низку пільг. Про це на сторінці у Facebook повідомили у Науково-дослідному центрі гуманітарних проблем Збройних Сил України, де привели розгорнутий список медичних, фінансових, житлово-комунальних, трудових та соціальних пільг, пише ТСН

Серед медичних пільг - безкоштовне одержання ліків, першочергове безкоштовне зубопротезування, безкоштовне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування, користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

Серед житлово-комунальних пільг, зокрема, такі: 75-відсоткова знижка від сплати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством, 75-відсоткова знижка від сплати за користування комунальними послугами, 75-відсоткова знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, першочергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир, одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житлових будинків і подвірних будівель. Грошові пільги. Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються у розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога (визначає Кабмін), додатково учасникам бойових дій виплачується щомісячна цільова грошова допомога на прожиття (40 грн), інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат не досягає необхідного відсотку від прожиткового мінімуму, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії у сумі, що не вистачає.

Серед трудових пільг: виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, використання чергової щорічної відпустки у зручний для військових час, а також одержання додаткової відпустки, переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників, військовослужбовці, особи начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок, час проходження військової служби зараховується до їх вислуги років, гарантоване збереження місця роботи, посади, середнього заробітку. Дивіться фото: Українські бійці волають про допомогу через скажену навалу мишей, які з'їдають навіть каски – волонтер Вказані трудові гарантії також зберігаються при потраплянні до полону, лікування після отриманих травм на війні, та появи учасників АТО після визнання безвісно відсутніми або до дня визнання судом їх померлими.

Серед численних соціальних пільг, якими мають забезпечити учасника АТО, зокрема, безкоштовний проїзд міським транспортом, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та інші особливості на користування транспортом, звільнення від сплати податків, зборів, мита, позачергове користування всіма послугами зв'язку, позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, право на позаконкурсний вступ до іноземних ВНЗ, поновлення студентів у навчальному закладі.
1 листопада 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 459 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль