Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство На Вінниччині мобілізують 2,5 тисяч чоловіків та жінок

На Вінниччині мобілізують 2,5 тисяч чоловіків та жінок

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/6890_ato.jpg

З Вінницької області під час четвертої черги часткової мобілізації до армії призвуть 2,5 тисячі військовозобов’язаних - чоловіків і жінок, які мають військово-облікові спеціальності. Про це 21 січня, розповів тимчасово виконуючий обов’язки обласного військового комісара Олег Кислюк, пишуть 20 хвилин

За його словами, четверта черга мобілізації, яка почалася цього тижня, відбудеться в три хвилі. Перша хвиля триватиме 90 діб. Друга та тертя – протягом квітня та червня, відповідно.

Під час цієї мобілізації планується з Вінницької області призвати 2,5 тисячі військовозобов’язаних, потрібних армії спеціальностей. А всього на обліку людей, яких можна призвати, набереться 100 тисяч.

Полковник Кислюк також сказав, що потреба є і в командирах, тому з резерву мобілізують приблизно 150 офіцерів запасу.

Носитимуть повістки також переселенцям зі Сходу, які зареєструвалися та стали на облік у військкомати. Так робили і під час перших хвиль, - запевнили в комісаріаті. А ще – нагадали про кримінальну відповідальність за ухилення від призову і назвали цифру 140 – це кількість військовозобов’язаних, що ухиляються від мобілізації.

Кількість добровольців, як каже Олег Кислюк, сьогодні поменшала відсотків на 30 від тієї, що була під час попередніх мобілізацій.

Графік мобілізації, яка почалася з понеділка, 19 січня, буде такий:

8 діб – збір та медичні огляди;
5 діб – призов і постановка мобілізованих на військову службу;
26 діб – підготовка в навчальному центрі та військовому полігоні;
2 доби – доставка до військової частини;
15 – бойове злагодження в складі військової частини.

Повістку можуть принести або за місцем проживання, або на роботу до мобілізованого. Розносять такі зараз не тільки працівники військкомату, а й цивільні. У них має бути посвідчення з гербовою печаткою. Воно без фото, як каже Олег Кислюк, але з інформацією про те, що ця людина – повірений військкомату.

Нагадаємо, що повістка вручається особисто в руки і під особистий підпис призовника. Повістки в двері, родичам, дзвінок по телефону – не можуть вважатись належним повідомленням про факт призову за мобілізацією.

Поважними причинами неявки на збірний пункт у вказаний в повістці термін мають бути підтверджені документально. І вони ось які:
• хвороба, яка позбавляє можливості з'явитись;
• смерть чи важка хвороба близького родича;
• перешкода стихійного характеру або інші обставини, які позбавляють можливості з'явитись на збірний пункт.

В іншому випадку за неявку по повістці загрожує кримінальне відповідальність. Як сказав заступник начальника відділу прокуратури області Сергій Гуляк, така відповідальність передбачена статтею 336 Кримінального кодексу України. Точної кількості вже відкритих за цією статтею проваджень стосовно вінничан він не назвав. Але знає, що два обвинувальні акти вже розглядаються судом. Суд, як правило, присуджує умовний строк.

На запитання про те, як будуть забезпечені призвані під час четвертої черги мобілізації, тимчасово виконуючий обов’язки військового комісара сказав, що одягнені будуть усі. Також уже заготувати на потрібну кількість людей продовольства, спальних речей та решти необхідного для побуту в польових умовах.

- Такого не буде, як було, - говорить Олег Кислюк. – Міністерство оборони врахувало прорахунки попередніх мобілізацій. Проводяться закупівлі палива, амуніції, і вона буде сучасного зразка. Форму шиють вітчизняні фабрики, також мені відомо про отримання з-за кордону 30 тисяч комплектів якісного одягу.

Про грошове забезпечення полковник сказав, що призваний за мобілізацією, який служить в зоні АТО, щонайменше отримує 5 тисяч гривень. Це подвійне грошове забезпечення рядового військового.
23 січень 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 550 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль