Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3, Скандалы, Топ-5 Медична реформа 2017: в Ладижині збирають громаду на збори та збираються протестувати

Медична реформа 2017: в Ладижині збирають громаду на збори та збираються протестувати

0098_a3de3a6ad275e2a2c9eb9b80abafcb6f.jpg (52.79 Kb)Нещодавно ми повідомляли про те, що В Україні стартувала медична реформа внаслідок чого Вінницьку область було поділено на госпітальні округи. Ладижин за розподілом потрапив в госпітальний округ з центром в Тульчині, де буде лікарня вторинної допомоги 2 ступеня, натомість в Ладижині має бути за проектом реформи центр надання первинної медичної допомоги, - сімейна медицина та екстрена медична допомога.

Ця нерадісна новина для Ладижина вже викликала неабиякий резонанс та широке обговорення в соціальних мережах, адже мова фактично іде про ліквідацію лікарні в нинішній структурі, внаслідок чого в Ладижині може не бути ні пологового, ні хірургічного, ні терапевтичного, ні дитячого, ні інших відділень, а залишиться лише до 20 сімейних лікарів та наприклад, денний стаціонар, як це пропонувалось під час останньої реформи.

«Люди, прокиньтеся!!!! Максимальний репост!!!! В Ладижині не буде лікарні!!! "розумні" дяді і тьоті вирішили, що нам вона не потрібна!!! Вони визначили, що з 1 липня 2017 року , з моменту введення в дію нового реформи медицини, жителям Ладижина буде потрібно їздити в Тульчин у разі хвороби, пологів і всяких негараздів зі здоров'ям. І ніхто не подумав, як же все це буде насправді. Як я зрозуміла з прочитаного про цю реформу, швидкої допомоги в місті теж не буде», - написала ладижанка Наталія Топалова на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

Заклик Наталії Топалової рятувати лікарню почуло багато ладижинців та він створив інформаційну хвилю в Ладижині.

Долучитись до кампанії на захист лікарні пристали відомі в місті люди. Це і депутат Вінницької обласної ради Людмила Головашич і депутат Ладижинської міської ради Оксана Денисюк і директор ТРК «Лада» Галина Данилівська.
На сьогодні вже розпочалось формування ініціативної групи, яка на наступному тижні має організувати збори громади на яких мають обговорити цю проблему.

«Пропоную збори громади на наступну п'ятницю та готова привести консультантів спеціалістів треба про це принаймні розповісти але зала має бути повна»
, - зазначила Людмила Головашич.

Галина Данилівська запропонувала надати ефір будь-кому, хто має що сказати по цій проблемі. Генадій Пристайчук запропонував зібрати позачергову сесію на якій слід обговорити медичну реформу і її наслідки для Ладижина.

Але Ладижин не єдине місто, де медична реформа збурила громадську активність. Для прикладу, 17 січня в Козятині відбулась велелюдна акція протесту проти медичної реформи, і як наслідок козятинці домоглись того, що в їх місті залишать лікарню вторинної медичної допомоги 1 ступеня.

Стались і невеликі зміни в складі госпітальних округів. Про це повідомив заступник голови Вінницької ОДА Ігор Івасюк.

«Іллінецький район буде віднесено до Вінницького госпітального округу, а не до Тульчинського. Крім того, у Вінницькому госпітальному окрузі ще відбудуться зміни: Козятинська лікарня, яка обслуговує жителів міста Козятина та Козятинського району набуде статусу багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування І рівня. Піщанський і Крижопільський райони будуть віднесені до Тульчинського госпітального округу, відповідно, вони будуть вилучені із Могилів-Подільського госпітального округу. Крім того, на базі Крижопільської районної лікарні буде створена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування І рівня, оскільки матеріально-технічна база і рівень фахівців дозволяють це зробити, – розповів Івасюк.

Відмітимо, що Ладижин географічно найкраще відповідає критеріям госпітального округу, оскільки всі населені пункти округу знаходяться в межах 60 кілометрів, тому пропозиція обласних чиновників зробити центром місто Тульчин, виглядає дивно та незрозуміло. Поки що жодних коментарів з приводу проекту медичної реформи по місту Ладижин від обласних чиновників отримати не вдалось, не знають багато інформації про реформу і в Ладижинському МТМО, тому є сподівання, що найближчим часом ситуація проясниться.

Андрій Скакодуб
19 січень 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2662 Коментарів: 1
Написав: ВЛАДИЖИН 21.01.2017 - 13:49
нехай центр буде не в Ладижині, а то приїдуть люди із інших регіонів і побачать який тут робиться безлад, дібілізм, бардак іт.д. і т.п...

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність

Логін
Пароль