Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3, Интервью, Топ-5 Ладижин примусово стане частиною госпітального округу з центром у Тульчині?

Ладижин примусово стане частиною госпітального округу з центром у Тульчині?

Як відомо, в Україні і у Вінницькій області стартувала медична реформа вже від нової влади на чолі з в.о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, яка має відбутись в 2017-2020 роках.

Підставою для цього стали зміни до Основ законодавства України про охорону здоров’я, які визначили три рівні надання медичної допомоги. За законодавством медична допомога за видами поділяється на екстрену, первинну, вторинну (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану), паліативну, медичну реабілітацію.

Ладижин в першу чергу має цікавити, яким же чином планується реформувати первинну і вторинну медичну допомогу в області, адже від цього залежить якість надання медичних послуг в нашому місті.

30 листопада 2016 року було затверджено постанову Кабінету Міністрів України № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів», яка вимагає від обласних адміністрацій внести пропозиції щодо створення госпітальних округів в місячний термін. 1622_image001.png (453.5 Kb)

Саме тому Департамент охорони здоров’я Вінницької ОДА вніс пропозиції щодо створення трьох госпітальних округів в Вінницькій області. На Вінниччині, попередньо, буде 3 госпітальні округи:Вінницький, Могилів-Подільський і Тульчинський.

Ладижин в проекті планується включити до Тульчинського госпітального округу попередньо з центром в місті Тульчин, де планується відкрити багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування 2-го рівня. До складу Тульчинського госпітального округу, як його можна назвати, увійдуть: місто Ладижин, Гайсинський, Іллінецький, Немирівський, Теплицький, Бершадський, Чечельницький, Тростянецький райони. Згідно проекту багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування 1-го рівня планується відкрити також в місті Гайсин та місті Бершадь. Ладижин відповідно до проекту може претендувати знову ж таки тільки на лікарню первинної допомоги, а не лікарню вторинної медичної допомоги 1-го, а тим більше 2-го рівня.

Цитата:
Нормативи МОЗ передбачають, що багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування 1-го рівня обслуговуватиме не менше 120 тис. осіб, а 2-го рівня-не менше 200 тис. осіб. Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись так, щоб мешканці мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу. Адміністративним центром госпітального округу буде місто з населенням понад 40 тисяч осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування. Зона госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 км.

Цитата:
По-новому й фінансуватиметься охорона здоров’я, при цьому жодних додаткових податків чи платежів для громадян не вводиться. Бюджетні кошти, що виділяються на охорону здоров’я розподілятимуться за іншим принципом. Відміняється фінансування лікарняних стін та ліжок. Гроші йтимуть за пацієнтом до конкретного лікаря, медичного закладу, в який людина звертається за допомогою.

За критеріями Ладижин має найбільш сприятливе розташування, адже має найбільш оптимальну відстань між населеними пунктами госпітального округу і знаходиться посередині госпітального округу, але чомусь обласні чиновники вирішили обрати іншу лікарню в сусідньому Тульчині, яка має надавати вторинну медичну допомогу. Можливо рівень надання медичних послуг в Ладижині бажає лишатись кращим у порівнянні з іншими сусідніми районними лікарнями?

Згадаємо, що Ладижин фактично заблокував реалізацію медичної реформи попередньої влади, чим місцева влада неабияк пишається до цього часу. Але чи вдасться обрати аналогічну тактику на сьогодні враховуючи нову Концепцію реформування медицини? Чи буде вона виграшною за умов, коли передбачається створення Державної агенції, яка буде фінансувати медичну галузь? Чи буде ладижинська медицина конкурентною з сусідніми районними лікарнями, які будуть отримувати краще фінансування? Чи зможе Ладижинська лікарня забезпечити кращу якість медичних послуг у порівнянні з Гайсином, Тульчином або навіть з Тростянцем, коли на сьогодні ця тенденція вже наявна? Чи зможе взагалі Ладижинська лікарня отримати ліцензію на вторинну медичну допомогу після завершення реформи? Чи не буде ситуації, коли Ладижин буде вимушений виділяти субвенції іншим бюджетам, наприклад в Гайсині чи Тульчині на утримання їх лікарень, якщо ладижинці будуть вимушені там отримувати медичну допомогу? На ці та інші питання слід давати відповідь сьогодні, адже ще є можливість замість того, щоб ховати голову в пісок, зайнятись лобіюванням Ладижина, як центру госпітального округу, доки Кабмін не прийняв пропозиції Вінницької ОДА, бо після того, як медична структура буде сформована, Ладижин навряд чи зможе щось змінити.

Андрій Скакодуб
5 січень 2017 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2130 Коментарів: 19
Написав: helen 6.01.2017 - 10:31
Згідна з автором, що потрібно вже зараз лобіювати Ладижинську лікарню, як госпітальний центр. Адже дійсно Ладижин підходить по багатьох критеріях: розташування, кількість населення, матеріальна база непогана, немає проблем з водо- і теплопостачанням. А якщо є нестача спеціалістів, то це все вирішується дуже просто, думаю що у разі створення округу найкращі з інших лікарень із задоволенням перейдуть. Проблема думаю в іншому, ГРЕС це підприємство підвищеного ризику і тому у разі ЧП є всі шанси, що цілий округ залишиться без госпіталя, в тому числі і потерпіли, це не стосується екстреної допомоги. В такому випадку надійніше постраждалих доставляти в той самий Гайсин. Як думаєте є в цьому сенс?
Написав: OstapBender 6.01.2017 - 11:07
helen, а Ряба не є об"єктом підвищеного ризику? Та там аміаку вистачить, щоб в радіусі 5 км пустелю зробити...
Написав: Arhip 6.01.2017 - 11:09
Ладижинська влада проспала все, що можна було проспати. Фактично Ладижин э адміністративним центром Бершаді (податкова, поліція, прокуратура), деякі структури в Тростянці (страхування. статистика, РЕС). Вже йдуть розмови про скорочення суда, можливо це і плітки. але люди про це говорять. Влада усунулась від децентралізації. не лобіює наше місто в якості адміністративного центру. Як наслідок в питанні медичної реформи у нас не буде навіть лікарні 1-го або 2-го рівня, нс просто не беруть в розрахунок. Ладижин заробляє гроші для області, ми хвалимось своїми економічними показниками, але фактично управляти нами будуть Бершаді, Тростянці, Тульчини і Гайсини... Про це іде мова...
Написав: Arhip 6.01.2017 - 11:21
helen, Я не дцумаю, що питання наявності небезпечних підприємств впливає якось на питання визначення адміністративного центру хоч якось. Скоріше за все тут грає роль вміння лобіювати себе, а у питання медицини якість надання медичних послуг та інфрастуруктура. Наша лікарня не дотягує до Гайсина та навіть до Тростянця, про Туьчин не знаю. І це факт. У Бершаді, наприклад потужне лоббі у Вінниці та Києві ( Матвієнко, Заболотний). Наш міський голова чомусь взагалі цим не займається. Він відмежувався від цих процесів і живе в якійсь автономній республіці. Але так тривати вічно не може. В результаті Ладижин буде з часом виділяти субвенцію сусіднім бюджетм з тих чи інших питань на реалізацію повноважень та інші негативні наслідки.
Написав: helen 6.01.2017 - 11:42
Остапе, погоджуюсь, що ряба теж несе небезпеку, як і любе інше підприємство, але ви самі кажете, у радіусі 5 км, всі їхні підприємства за межами міста. А от коли прорве дамбу, не дай Бог, чи буде місто і лікарня?
Архіп, мабуть їх влаштоує просто статус міста обласного значення. Для чого лишній клопіт, на цифри ж у бюджеті це не впливає (суттєво). Їх цікавлять тільки гроші.
А за лікарню потрібно боротися, хоч спробувати, і як мінімум дізнатись, причину чому госпітальний центр (1чи 2 рівня спеціалізованої допомоги) не в Ладижині.
Написав: Arhip 6.01.2017 - 11:52
лікарнею потрібно займатись в любому випадку, справа навіть не в госпітальному окрузі. рівень надання медичних послуг в лікарні істотно впав, попри шалені гроші, які виділяються з бюджету та залучаються за рахунок коштів підприємств міста на оці євроремонти. В місті немає жодної приватної клініки. Тільки тиждень тому жінці не надали медичну допомогу в нашій лікарні і сказали, що вона здорова, а в Гайсині їй зробили операцію і ледве врятували. Таких випадків ціла гребля. Незалежно від цієї медичної реформи ми повинні скзати прямо: Чи задовольняє нас рівень надання медичних послуг в Ладижині???
Написав: helen 6.01.2017 - 12:29
ну чому немає приватної клініки, а за авалем? Є кілька приватних лабораторій. Ну а на рахунок хворої, що ви описали, то в цьому випадку реформи і накраще. Адже за нових правил, кошти за цю хвору отримає той хто надав допомогу і дотримався протоколів і стандартів. Тому ті лікарні, які не зможуть заробити змушенні будуть самі закритись. Просто за стіни і ремонти зараз ніхто платити не буде.
Написав: OstapBender 6.01.2017 - 13:47
helen, переробний далеко за містом? по прямій до міста - 1 км, до Лукашівки так само. При сприятливому західному вітрі (а у нас переважають західні вітри), місто повністю накриє аміаком за 15-20 хв, що буває зі смородом. Але суть не в цьому. Головну суть дуже правильно розписав Архип
Написав: pash 8.01.2017 - 17:32
Підтримую Остапа в тому,що наша міська лікарня -перша стане не рятувальним центром, а стане сама об*єктом, який необхідно буде рятувати першочергово. Ось вони перші результати волюнтаризму правлячої злодійської влади у нашому місті.Про те, що медицинську реформу проспали для Ладижина це вже відомо давно...Потрібно було дуже уважно спостерігати за перебігом подій, коли велись розмови про попередню реформу.Спочатку рупор "влади" давала слово вищим начальникам, які агітували за реформу. Хитрий мер свою позицію не висловлював, точнісінько як і зараз... А чому, тоді він служив Регіоналам, зараз нібито він слуга П. і Г.Ну а зі своїми господарями наш мер не свариться.Минулий раз медики мали своє лобі у міській раді, яке висловили свою точку зору...І хитрий мер злякався і підтримав медиків...Зараз ситуація зовсім інша,,, Стан медицини у нашому місті значно гірший ніж у тих самих Бершаді,Гайсині і Тульчині.Там історично склалось, що у цих населенних пунктах були і діють медучилища.Медицинські фахівці кращі і досвідченіші.... Нашою показухою досвід не переб*єш... Так що маємо те що маємо!!!
Написав: nina 8.01.2017 - 18:11
А як же ж ми пишались нашою владою, що вона не "встряла" у так званий пілотний проєкт. І якій же ж нам здавалось крутий наш міській голова.Він один пішов проти "вовни" і зберіг нашу лікарню. Вітаю вас громадо з цими досгненнями. Мені давно вже відомо, що з державою грати в азартні ігри не небезпечно. В державі 5 тузів в колоді.Якщо пішла лавіна, не зупинишь.
Написав: pash 8.01.2017 - 18:45
По подібному питанні В.Висоцький написав:"В колоде есть четыре масти_ а нам достануться тузы и короли" Так і нас народ поступає-із олігархів обирає собі ярмо на шию-владу у вигляді тузів і королів. А всі тузи-краплені, тобто помічені!!! І нікого це не дивує"Чого бідні -бо дурні, чого дурні- бо бідні!!!!
Написав: balakuchy.duren 11.01.2017 - 13:38
pash,
А хіба ті, хто зараз при владі в Києві не так само
служили собі тихенько Януковичу, а тепер служать Порошенку?
А хіба Порошенко не служив Януковичу? Чи Яценюк не служив? Чи Гройсман не служив?
Ви не про Ладижин кажіть, а беріть вище!
Якщо чесно, то в Ладижині медицина ніяка!
Але ж всі кричали за децентралізацію.
Докричались!
Написав: pash 11.01.2017 - 14:32
Балакучий..., я і для цього привів фразу В.Висоцького, яка сказана ще на початку 60-х. Я вже писав у одному зі своїх коментарів, що більшовики обіцяли владу народу,землю-селянам, фабрики-робочим. Що отримали-більшовики-владу. держава більшовиків отримала і землю -колгоспам, і заводи.Майже 80 років ми чекали обіцяного комунізму і отримали розпад...Отримали Конституцію 96-го року-де чітко прописано-влада народу.. І цей нерозумний народ віддає владу олігархам...А у нашому місті- такому ж місцевому олігарху...Який вже 16 років знущається над громадою і законами... А Балакучий мені тлумачить -бери вище. Під свом носом потрібно навести порядок, а потім дивитись на гору...Порошенки,Януковичі і їм подібні приходять і зникають... прийде час і я проголосую проти Порошенка і його команди, але не від мене одного це залежить... Якщо народ не захоче продатись "крапленим" олігархам , то лише тоді можна на щось надіятись... І на завершення знову вислів В. Висоцького "Дали мне свободу,что я с ней делать буду" До речі Балакучий.. поясни, що ти маєш на увазі-докричались-за децентралізацію. Особисто я не бачу у нашому місті жодного уявлення ні про демократію,ні про децентралізацію . У нас явна і відкрита узурпація влади....
Написав: balakuchy.duren 12.01.2017 - 15:33
pash, Так, дійсно, у нас повна узурпація влади
і в Ладижині. Я багато читав коментарів про децентралізацію, в которих йшлося про те, що місто Ладижин має бути в центрі!!!!!!!
Я - ЗА!!! Але ж хотіти, це одне, а рішення - друге!
Раніше писав А.Скакодуб(писав то правильно), щоб центр всіх органів Тульчина,Маньківки, Василівки, Заозерного,
і навколишніх сіл знаходився в Ладижині.
Але ж і в інших районах хотять того же!!!
Я, наприклад, вважав і вважаю, що децентралізацію не можна робити, тому що тоді влада повністю буде в руках Президента і ми станемо, якщо не рабами системи,
то, принаймі невільниками і ніякої демократії, як не було, так і не буде. Є диктат, диктат і буде!
Тому ніколи на місцях ніхто не наведе порядок(навіть наша опозиція, яка галасує, але нічого не робить)і,
якщо її заплатять, буде розхвалювати те, що раніше гудила.
Тому, служив Коломейцев попереднім владарям, служить нинішнім і буде (якщо не вигонять)і тим, хто прийде.
Таких хамелеонів в Україні тисячі, які продадуть за сорочку і рідну матір.
Яка влада там наверху, така влада тут - в низах!
І ніякі крики, ніякі вимоги не допоможуть, тому що той же Голова міської Ради, ті ж депутати виконують розпорядження із Вінниці чи прямо із Київа.
Те, що я сказав, думаю кожний розуміє, але без Висоцького;- ніхто не має свободи і не знає що дальше робити..?
І, якщо знову, якийсь "коломойський" кине на Майдан
сотню мільйонів доларів, то знову ті ж самі, нові,і ще новіші будуть галасувати за зміну влади!
А приведуть тих же олігархів, але з новими фаміліями,
які будуть закінчуватися на: ...йсман, арбітман, цукерман,григорян, фішбейн і інші...
Написав: pash 12.01.2017 - 18:46
Проблема децентралізації, на мій погляд, зовсім у іншому.Про що нам просто замовчують на місцях- це розподіл коштів.Давайте розглянемо наше місто.Це практично об*єднана територіальнп громада, тим більше фінансово самодостатня. Що наш мер говорив і говорить-нам не вистачає коштів.Прослузайте його монолог на останній сесії...Це що говорить він-абсурд..."говорят у нас много денег...єто субвенции ... і т.п. А субвенції -це що не гроші? Тепер інша його дурниця- у старій частині в морози роблять дорожки-"видите ли у нас деньги заберут...." Те саме стосується і природоохоронніх коштів. Владарювати на місцях бажання дуже величезне, а ось розпорядитись цими коштами-по розумному, розуму не вистачає і не має бажання.Я вже давно спостерігаю за діями мера і його команди...Кругом одне лише бахвальство і показуха. Ніякої відповідальності, а тим більше щось зробити на перспективу. Я навмисне, неодноразово приводжу його фразу /коли він був визнаний Людиною року і виступав по одному із центр.телеканалів/ "Мы их заманили" Він здуру це ляпнув..Але це його звичка так робити- все чужими руками...Він пробував щось зробити по об*єднанню територіальної громади /останнє що я пам*ятаю-приєднання Заозерного/ Це бажання залишилось бажанням. А тепер ще одне, що на мій погляд, має відношення до децентралізації. Це небажання наших людей бути носієм влади, не бажання контролювати і вимагати від самовладців виконання своїх обіцянок. Шоб не розвивати деталі і розкривати звичку людей я і наводив фрази Висоцького. Один із російських класиків сказав "Вот приедет барин, барин нас рассудит" А ці "барины" і є хамелеонами..Балакучий.. зверни увагу-ти проти...айсманів,цукерманів....А у Києві з*явилась нова фігура Рабінович... І за нього вже готові віддавати голоси. Теж саме і за Ахметова. Ось так у нас народ хоче децентралізацію. А ті, що правдами і неправдами дорвались до владної годівниці- про децентралвцію взагалі мовчать. Мабудь громадськими грішми поперхнулись...
Написав: pash 13.01.2017 - 17:45
Ти не голос народу а дурість.... Кричиш слава країні а знущаєшся над цією країною..Всіх політиків на кіл??? Ну лавай почни і покажи що із цього вийде....Ти мабудь погано історію у школі вчив. І козаки і поляки на палі садили, але запроданці серед нашого народу завжди були і ніякі палі і розправи над ворогами і жидами не допомагали. САме до цього часу у Росії існують чорносотенці, які не перестають волати "бей жидов,спасай Расею" І ми туди ж свого поска сунемо...У Росії спокон віку на царя-батюшку молились... Після революції і нас українців на більшовицьких вождів примусили молитися. До цього часу Расея на П.-ло молиться. А ми своїх обираємо, скидаємо і хаємо за все,що потрібно і непотрібно..Чи не забагато ми хочемо.. А може ми поганий вибір робимо???.Позаочі розірвалиб,на палю посадилиб, а дійде до діла язик ховаємо і очі закриваємо Не розкидайся салом, голос народу.....
Написав: balakuchy.duren 13.01.2017 - 20:15
golos-narodu
Ти сказав правильно: УКРАЇНІ - СЛАВА!!!
А зрадників народу - на палі!
Можно палі змастити салом!
Написав: pash 13.01.2017 - 20:37
Балакучому дурню і голосу народу....Ну мужики стяг вам у руки, сало у торбу і вперед -за роботу. Хватить язиками ляпати...А шо слабо???? Ви ніки собі гарні придумали. а від Ваших ідей голова закрутиться а всі політики і зрадники самі розбіжаться - до ватників побіжать.А Ви не забудьте сокири вигострити, а то мозолі на руках заробите, коли палі заострювати будете.А може це ви пожартували перед Меланкою і Василем.....
Написав: balakuchy.duren 13.01.2017 - 21:20
pash, biggrinbiggrinbiggrin
А чму ти так дбаєш за зрадників народу???
Нехай біжать до ватників! Але ж, пока вони побіжать, то із нас вату зроюлять, якщо уже не зробили.
Хто ми? Ми і є - дурні і вата!
Мене можна не прчислювати до дурнів, бо я - балакучий дурень! А ось, що в нас країна дурнів, то хіба "голос народу" винен?
І ще; наші зрадники до "ватників" не побіжать,
вони - полетять на ТУ-154, а може і на кращих чартерних рейсах!

А щоб збудить
Хиренну волю, треба миром,
Громадою обух сталить,
Та добре вигострить сокиру,
Та й заходиться вже будить...
(Т.Г.Шевченко)
Так що ми не перші...

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль