Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Интервью, Відео, Топ-5 Громада села Буди висловила свою позицію щодо будівництва пташників на своїх землях

Громада села Буди висловила свою позицію щодо будівництва пташників на своїх землях

В селі Буди цієї п’ятниці відбулась сходка села на яку зібралось майже все село та навіть більше, адже на збори приїхали представники громадських організацій з Четвертинівки, Ободівки, міста Ладижин і журналісти.

Приводом для такого зібрання стало обговорення доцільності будівництва пташників другої черги Вінницької птахофабрики біля села Дубина, що входить до громади села. Був серед запрошених також і кореспондент сайту «Новини Ладижина».

Ініціатором зборів в селі виступила ініціативна група жителів, яка до цього зібрала більше 700 підписів жителів села, які виступають проти будівництва пташників, а це якщо рахувати кількість виборців, складає майже 90% всіх виборців, тобто це майже вся громада села за невеликим виключенням.

Така активність жителів села та їх бажання обговорити питання будівництва пташників зумовила і активні дії сільського голови села Буди, який вирішив сумістити сходку в селі зі своїм щорічним звітом перед громадою, звітом депутатів сільської ради та обговоренням питання децентралізації.

Перед початком зборів виник конфлікт між ініціативною групою, яка збирала підписи та вимагала проведення зборів по одному питанню та сільським головою, який не хотів на одних зборах звітувати перед громадою, адже за його словами кворуму для загальних зборів в селі не було. Але згодом суперечку було вирішено і збори в Будах таки відбулись.

Більшу частину зборів звісно обговорювали питання життя села, звіт сільського голови та інші питання місцевого значення. Зовсім трохи торкнулись теми децентралізації, до обговорення цієї теми ніхто по суті не був готовий, - ні сільський голова ні навіть заступник голови районної ради, якого делегували від району на збори в селі.

В цій частині зборів варто відмітити те, що в Будах ліквідовано всі стихійні сміттєзвалища ( 10), а депутати сільської ради також звітують перед громадою, як того вимагає законодавство, чого не скажеш про наше місто.

В другій частині зборів головним питанням було обговорення теми будівництва пташників.

На зборах ініціативною групою було зачитано колективне звернення, що було розіслано в район, в область, в компанію МХП і навіть голові Верховної Ради України та Президенту України.

Сільський голова села Буди в своєму виступі категорично виступив проти будівництва і запевнив сельчан, що не допустить будівництва пташників другої черги в селі. Таку ж позицію займали і інші виступаючі.

Односельчанин будянців, заступник голови Тростянецької районної ради Іван Повидало в своєму виступі також виступив проти будівництва пташників, але як житель села, але при цьому він зазначив, що як заступник і чиновник підтримує такі інвестиції. Відмітив він також, що питання будівництва пташників буде погоджуватись з громадою села Дубина, а не Буди, з чим не погодились ні жителі села ні Володимир Сухопара, голова громадської організації «Четвертинівська громадська рада», який також виступав на зборах на запрошення ініціативної групи села. За його словами згоду на будівництво дає громада обох сіл і Дубина і Буди, а не окремо взяте село.

Каталізатором активності будянців став приїзд соціального магазину в село Дубина, який за словами сільського голови було привезено компанією МХП на запрошення окремих жителів села Дубина. Саме тому громада села вирішила, що це є фактичним початком будівництва пташників. Але жодної офіційної інформації щодо будівництва пташників біля села Дубина від самої кампанії МХП поки що немає. Власне навіть на зборах в Будах не було жодного представника компанії, тому можливо і активність в Будах була передчасною. Але учасники ініціативної групи так не вважають. За їх словами вони вирішили упередити можливе будівництво і відкрито заявити, що їх громада виступає майже вся категорично проти будівництва, щоб не доводити ситуацію до «четвертинівської», тобто щоб зберегти в селі спокій і щоб компанія МХП даремно не витрачала кошти та ресурси на їх село.

Як результат, на сходці в Будах одноголосно було проголосовано рішення проти будівництва пташників, а ініціативна група на зборах створила громадську організацію «Будянська громадська рада» по прикладу села Четвертинівка. Як виявилось, до ініціативи будянців долучились активісти з сусідньої Ободівки, які також збирають підписи проти будівництва пташників на землях Будянської сільської ради, адже пташники можуть знаходитись ближче до Ободівки, аніж до самих Буд.

То ж підсумовуючи збори в Будах, слід відмітити, що жителі Тростянецького та Тульчинського районів досить неоднозначно сприймають будівництво другої черги пташників, позаяк частина громад підтримує будівництво другої черги, а частина ні.

8179_img_0364.jpg (58.6 Kb)6314_img_0365.jpg (66.14 Kb)8345_img_0369.jpg (61.3 Kb)9995_img_0370.jpg (43.26 Kb)8308_img_0371.jpg (47.95 Kb)7809_img_0377.jpg (31.63 Kb)4643_img_0378.jpg (47.65 Kb)
1 вересня 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1570 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль