Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Економіка Чому затримали стипендію студентам Ладижинського аграрного коледжу?

Чому затримали стипендію студентам Ладижинського аграрного коледжу?

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/0954_teh.jpg

Другий місяць Ладижинський коледж ВНАУ після зимових канікул працює в звичайному навчальному процесі. Затьмарило бадьорий настрій студентів та викладачів те, що за січень нового року вони не отримали стипендії та заробітної плати. Така ж ситуація наразі і у 120 аграрних вищих навчальних закладах України, повідомляє Lada.FM

Причини цієї фінансової заборгованості, як пояснив директор Ладижинського коледжу Олег Кифоренко, криються затвердженому кошторисі на цей рік, яким аграрні ВНЗ підпорядковані Міністерству аграрної політики і продовольства, але фінансуються через Міністерство освіти і науки України.

«Ладижинським коледжем ВНАУ за бюджетний 2014 рік було здійснено всі розрахунки без виключення, по стипендії студентам, по заробітній платі, і станом на 31 грудня 2014 року заборгованість відсутня. Тобто, ми розрахувалися повністю за попередній бюджетний рік. На даний час сформувалася заборгованість за січень 2015 року через відсутність фінансування. А саме – затвердженого кошторису на 2015 бюджетний рік. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розпорядником державних програм для фінансування вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству аграрної політики і продовольства України, а ми на даний час підпорядковані Міністерству аграрної політики і продовольства, - визначено Міністерство освіти і науки України. Тобто, підпорядковані ми Міністерству аграрної політики і продовольства, але фінансування визначено на Міністерство освіти і науки України. Для вищих навчальних закладів Мінагрополітики України закрита мережа розпорядників та одержувачів бюджетних коштів Державної казначейської служби України до врегулювання вищевказаної ситуації. Станом на сьогодні, вищі навчальні заклади, які належать до сфери Мінагрополітики, - повністю позбавлені фінансування. А це немало-небагато - 120 вишів, в тому числі і Ладижинський коледж. Тому, як тільки питання фінансування вирішиться, - заборгованість по стипендії, заробітних платах буде погашена в повному обсязі»,- сказав Олег Кифоренко.

У рік лише на виплати зарплат, премій викладачам та стипендій студентам коледжу в Ладижині, за інформацією директора закладу, зазвичай, витрачається біля 10 млн. грн., це близько 800 тисяч гривень щомісяця.

Наразі аграрні навчальні заклади у питанні фінансування для Міністерства освіти і науки – додатковий тягар. Питання розподілення та одержання бюджетних коштів поки що не вирішено, і скільки часу на це піде – невідомо.

В одному працівники аграрних вишів впевнені – недофінансовані їм кошти нікуди не подінуться, і як тільки гроші надійдуть – і студенти, і викладачі їх отримають.

7 лютий 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 721 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль