Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Економіка Чому затримали стипендію студентам Ладижинського аграрного коледжу?

Чому затримали стипендію студентам Ладижинського аграрного коледжу?

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/0954_teh.jpg

Другий місяць Ладижинський коледж ВНАУ після зимових канікул працює в звичайному навчальному процесі. Затьмарило бадьорий настрій студентів та викладачів те, що за січень нового року вони не отримали стипендії та заробітної плати. Така ж ситуація наразі і у 120 аграрних вищих навчальних закладах України, повідомляє Lada.FM

Причини цієї фінансової заборгованості, як пояснив директор Ладижинського коледжу Олег Кифоренко, криються затвердженому кошторисі на цей рік, яким аграрні ВНЗ підпорядковані Міністерству аграрної політики і продовольства, але фінансуються через Міністерство освіти і науки України.

«Ладижинським коледжем ВНАУ за бюджетний 2014 рік було здійснено всі розрахунки без виключення, по стипендії студентам, по заробітній платі, і станом на 31 грудня 2014 року заборгованість відсутня. Тобто, ми розрахувалися повністю за попередній бюджетний рік. На даний час сформувалася заборгованість за січень 2015 року через відсутність фінансування. А саме – затвердженого кошторису на 2015 бюджетний рік. Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» розпорядником державних програм для фінансування вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству аграрної політики і продовольства України, а ми на даний час підпорядковані Міністерству аграрної політики і продовольства, - визначено Міністерство освіти і науки України. Тобто, підпорядковані ми Міністерству аграрної політики і продовольства, але фінансування визначено на Міністерство освіти і науки України. Для вищих навчальних закладів Мінагрополітики України закрита мережа розпорядників та одержувачів бюджетних коштів Державної казначейської служби України до врегулювання вищевказаної ситуації. Станом на сьогодні, вищі навчальні заклади, які належать до сфери Мінагрополітики, - повністю позбавлені фінансування. А це немало-небагато - 120 вишів, в тому числі і Ладижинський коледж. Тому, як тільки питання фінансування вирішиться, - заборгованість по стипендії, заробітних платах буде погашена в повному обсязі»,- сказав Олег Кифоренко.

У рік лише на виплати зарплат, премій викладачам та стипендій студентам коледжу в Ладижині, за інформацією директора закладу, зазвичай, витрачається біля 10 млн. грн., це близько 800 тисяч гривень щомісяця.

Наразі аграрні навчальні заклади у питанні фінансування для Міністерства освіти і науки – додатковий тягар. Питання розподілення та одержання бюджетних коштів поки що не вирішено, і скільки часу на це піде – невідомо.

В одному працівники аграрних вишів впевнені – недофінансовані їм кошти нікуди не подінуться, і як тільки гроші надійдуть – і студенти, і викладачі їх отримають.

7 лютий 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 743 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль