Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство, Топ 3, Статьи В Ладижині громадськість зупинила вирізку 2017 каштанів.

В Ладижині громадськість зупинила вирізку 2017 каштанів.

Під хворобою в даному випадку розуміється каштанова міль, яка прийшла в Україну з Європи та якою заражена більшість каштанів в Україні. Невідомо, звідки місцева влада дізналась про те, що каштани не піддаються лікуванню, адже ніхто і близько не брався за їх лікування, але факт залишається фактом, - 07 жовтня 2011 року був складений акт про видалення 2017 каштанів на території міста, який був поданий на погодження до Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області.

Замість каштанів, які було посаджено 30-40 років тому, місцева влада планує посадити голубі ялини і таким чином «відми…» або витратити серйозну суму бюджетних коштів причому два рази, - спочатку на зрізці дерев, а потім на купівлі та посадці голубих ялин. Саме цікаве, що за підрахунками громадськості в місті всього налічується максимум 700 каштанів на всій території міста. Де взялась цифра в 2017 каштанів невідомо, але саме на таку кількість каштанів планувалось списати бюджетних коштів на їх зрізку.

Так виглядають каштани в місті Ладижин в травні:
http//mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/35392939.jpg
А так в серпні-вересні:
http//content.foto.mail.ru/mail/ybyut/67/i-70.jpg
Невже у когось підніметься рука, щоб зрізати це багатство місцевого значення? І піднялась би, якщо б про цю аферу не стало відомо громадській організації «Народний центр екологічного контролю», яка підняла це питання на належний рівень і під тиском громадськості обласне управління екології відмовило Ладижинській міській раді у погодженні акту на зрізку дерев та запропонувало спочатку узгодити це питання з громадськістю міста та фахівцями у цій галузі. Пропонується до уваги відповідний лист:
http//content.foto.mail.ru/mail/ybyut/67/i-69.jpg
Підставою для відмови стала Оргуська конвенція, ратифікована Верховною Радою України 06.07.1999 року «Про доступ до інформації, участі громадськості у прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища». Ви ще не знаєте про таку конвенцію? Тоді читайте, вивчайте та використовуйте, бо таки існує реальний механізм захисту від незаконної вирубки на території України. Якщо у вас планують зрізати парк чи сквер в місті, то вимагайте проведення громадських слухань і тисніть на екологів. Якщо екологи погодили зрізку дерев, то оскаржуйте рішення виконкому та дії посадовців до суду. Поховайте в суді такі ініціативи, загалом використайте всі можливі бюрократичні механізми, аніж лягати під пилу в ситуації, коли у варварів-бізнесменів всі документи на руках.

Ми не думаємо, що у міського голови Валерія Коломєйцева, який очолює місцевий осередок партії регіонів, стане аргументів, щоб вмовити місто відмовитись від живих легенів міста та отримати дозвіл від міста вирізати всі каштани по надуманим підставам, адже існує достатньо методів лікування каштанів від каштанової молі, зокрема метод Трихограми, екологічно безпечний та високоефективний метод боротьби з каштановою міллю.
Для прикладу, ось хворе дерево:
http//plodorodie.com/images/article/kashtan/kashtan_mol_1.jpg
А ось дерево після застосування методу трихограмми:
http//plodorodie.com/images/article/kashtan/kashtan_mol_2.jpg
Маємо бажання провести в Ладижині всеукраїнський екологічний форум з проблем міських зелених насаджень. Цікаво, чи підтримає місцева влада?..

Андрій Скакодуб, голова ради управління ГО "Ладижинська громадська рада"

2 квітень 2012 | | Автор:vasiliev | Переглядів: 1541 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль