Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Суспільство 33 канал: Знову про гепатит С і В

33 канал: Знову про гепатит С і В

5356_0_8094bc3cf74d6fe6af5c0339861aa1.jpg (227.14 Kb)Ситуація з зараженням гепатитом у вінницьких лікарнях вилилася у справжні гарячі дебати, котрі розгорнулися в обласній раді під час засідання робочої групи з розгляду питання про випадки захворювання дітей з онкогематологічною патологією на гепатит В та С у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні.

З'ясувалося, що на гепатит заражаються не лише онкохворі діти. Латвієць Юріс Вайсбекер, що приїхав з Німеччини воювати за Україну і лікується у Вінницькому військово-медичному центрі, теж захворів на гепатит С. Хворобу виявили майже місяць тому.

До того часу він встиг перенести кілька операцій. Три місяці тому переливали кров... Зрештою, цей випадок і широкий резонанс, котрий утворився після виявлення масового ураження онкохворих дітей в дитячій обласній лікарні, свідчить про те, що проблема ця загальна для всіх лікувальних закладів області. Скільки потрібно грошей для її вирішення? Хто винен? Через кого ми зараз боїмося ходити до лікарень? Ці питання спричинили дискусію.

Тим часом депутат обласної ради Лариса Білозір наполягала на негайному звільненні головного лікаря дитячої обласної лікарні Василя Паненка.

«Для дітей з онкологією ця хвороба смертельна. Лікарі в Німеччині, куди ми возимо дітей на лікування, шоковані такою ситуацією, — розповіла вона. — Лікування гепатиту в Україні коштує 250 тисяч гривень. Воно дуже важке, і не кожен дорослий зможе його перенести. Батьків змушували підписувати документи, в яких вказувалося, що дітей можуть заразити різними хворобами. За неофіційними даними, на Вінниччині 10 тисяч хворих на гепатити. Офіційна статистика стверджує, що тільки 10 чоловік».

Втім, на думку головного педіатра області, представника департаменту охорони здоров'я області Тетяни Бондаренко — це проблема всієї країни. «Вся справа в тому, що Вінниччина перша почала піднімати цю проблему і виявляти захворювання. А чітка статистика гепатитів в Україні почала вестися тільки з 2009 року, — сказала вона. — На цей час не можна сказати, що в інших областях, крім нашої, є чіткий реєстр таких хворих. Для більшої об'єктивності ми ініціювали незалежні перевірки. Зокрема, громадська Асоціація медичних сестер України перевірила 11 відділень дитячої обласної лікарні і жодних порушень не виявила».

Але порушення таки є. Професори медуніверситету Лариса Мороз та Ірина Незгода, котрі не один рік досліджують проблему, стверджують, що тест-системи, котрими перевіряється донорська кров, — надто слабкі і не показують захворювання. Засоби дезінфекції не закуповуються в достатній кількості. Що й справді донедавна статистика хворих на гепатит не велася, а оскільки немає цифр — значить, немає проблеми... Втім, саме через те, що вінницькі професори взяли на себе таку ініціативу і створили реєстр хворих — з'явилася й проблема. Завдяки програмі безкоштовного лікування хворих на гепатит вдалося полікувати 25 людей.

У свою чергу, головний лікар обласної станції переливання крові Оксана Банах запевнила: «Вся кров, котра надходила до обласної дитячої лікарні, була обстежена тест-системами, котрі допущені до використання МОЗ України. Зрештою, такий метод обстеження крові запроваджений у багатьох країнах світу. Але ніхто не може гарантувати повну безпеку. Ми зверталися до департаменту охорони здоров’я області з тим, щоб нам виділили гроші для більш дороговартісного обстеження. Але поки що такої можливості у департаменті немає».

З’ясування, хто винен у такій резонансній НП — лікарня, станція переливання крові, департамент охорони здоров’я, міністерство — тривають. Але хворі діти помирають, втрачаючи час на лікування.

Голови двох депутатських комісій Геннадій Мазур та Тетяна Редько звернулися до депутатів облради з закликом збільшити видатки загального фонду обласного бюджету департаменту здоров'я на загальну суму 5 мільйонів гривень і гроші ці спрямувати на порятунок онкохворих дітей. «Вже зараз очевидно одне — конституційні права цих людей порушені. Бо вони звернулись до державної медицини за допомогою, а їх не тільки не вилікували, а, навпаки, обтяжили їхнє становище», — йдеться у зверненні.

Тетяна КОНДРАТЬЄВА
23 березень 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 529 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль