Головна сторінка - Суспільство, Культура 30 кг використаних батарейок зібрали у Ладижинському аграрному коледжі
30 кг використаних батарейок зібрали у Ладижинському аграрному коледжі
В Ладижинському коледжі ВНАУ починаючи з 2014 року були встановлені контейнери для збору використаних батарейок і акумуляторів. Студенти та працівники активно відгукнулися на дану акцію, і за період 2014-15 років зібрали 30 кг різних елементів живлення, пише викладач коледжу Н.А. Прокопенко.На сьогодні переробка батарейок - збиткова справа. Утилізує елементи живлення єдиний завод в Україні у місті Львові.
Протягом одного дня в нашій державі продають біля 10 тонн різноманітних батарейок. Кожний викинутий у смітник елемент живлення забруднює 400 літрів води або 200 квадратних метрів грунту. Батарейки потрапляючи на смітник, під дією атмосфери розкладаються на хімічні елементи і потрапляють у грунт та воду. Ну а потім, ми їх споживаємо у продуктах. Це можуть бути важкі метали, цинк, кислоти.
Найбільша проблема навіть не в тому, що люди не усвідомлюють рівень екологічної небезпеки, а у тому, що не налагоджений збір і утилізація використаних елементів живлення.
Але, якщо переробляти всі батарейки, можна суттєво зекономити на сировині для нових елементів живлення або навіть для інших галузей.
В процесі переробки з електронного сміття витягується свинець, золото, мідь та інші метали, використовувані для виготовлення материнських плат, комп'ютерних чіпів, кабелів.
Самим передовим в цій сфері став Китай, де до 2050 р. планують отримувати третину енергії з відновлювальних джерел, для цього збирають використані батарейки.
В Ладижинському аграрному коледжі екологічні проекти вже стали звичними. Дирекція завжди підтримує такі починання і сприяє їх проведенню.
Так, 18 квітня була проведена зустріч з представником організації АМЕР(Агентство місцевого економічного розвитку м. Ладижин) Романом Барановим. Адже за ініціативою цієї організації і була започаткована дана акція. Роман подякував всім за проведену роботу та запросив студентів приймати участь у розробці різноманітних проектів.
Втім і природа нам «подякує» за збереження своїх ресурсів. Ми повинні пам’ятати про майбутнє нашої планети та людства.



Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж -
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж -

























Додати коментар