Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Скандалы За рейдерським захопленням профспілки птахофабрики стоїть колишній корупціонер

За рейдерським захопленням профспілки птахофабрики стоїть колишній корупціонер

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/profsoyuzi.jpg
Компанія «Миронівський хлібопродукт» може виявитись в центрі достатньо неоднозначного, на перший погляд, скандалу. Первинну профспілкову організацію її ладижинського підрозділу ТОВ «Вінницька птахофабрика» - очолив колишній чиновник, викритий в отриманні рекордного на той час хабаря. «Відхрещуючись» від цієї людини Всеукраїнська незалежна профспілка «Трудящі» прагне добитись зміщення з посади цього чоловіка, а також визнання ним та адміністрацією підприємства факту «рейдерського захоплення» профспілкової організації.

Конфлікт між керівництвом профспілки та ладижинським підприємством став публічним кілька місяців тому – під час повторного створення первинної профспілкової організації ТОВ «Вінницька птахофабрика» (ТМ «Наша Ряба»). На засновницьких зборах працівників 7 квітня 2014 року головою первинної профспілкової організації ТОВ «Вінницька птахофабрика» був обраний Ігор Попенко, котрий у зв’язку з цим склав із себе повноваження голови обласної організації профспілки «Трудящі». По словам Ігоря Петровича, на підприємстві систематично порушується трудове законодавство. Щоб захищати права працівників, відстоювати виконання вимог КЗпП і при цьому не попастись під санкції керівництва, краще сторонній людині, яка не є працівником підприємства. Саме тому він й очолив місцеву профспілку. В Єдиний державний реєстр юридичних осіб 10 квітня були внесені відомості про організацію та її керівника.

Як пояснює замісник голови обласної профспілки «Трудящі» Андрій Бондаренко, незабаром в Єдиному реєстрі з’явилась інформація, що з 18 квітня первинну профспілкову організацію на цьому підприємстві очолює Віталій Танасійчук.

Через 10 днів він «відмовився» від цієї посади. «Як тільки стало відомо про створення на Ладижинській птахофабриці профспілки, трьом засновникам цієї організації почали пропонувати переобрати голову. Один категорично відмовився і його звільнили. Із іншими, очевидно змогли домовитись», - розповідає Андрій Володимирович.

Результатом домовленостей можна вважати чергову «заміну»голови 28 квітня. «Як і попередня ротація, вона проходила за зачиненими дверима від простих працівників. Станом на середину місяця в місцевій профспілці нараховувалось 63 члена. Проте, згідно протоколу зборів, копією якого я володію, присутні лише двоє із них. Вони прийняли рішення обрати головою профспілки начальника служби матеріального забезпечення ТОВ «Вінницька птахофабрика» Вячеслава Бабенко», - пояснює А.Бондаренко.

Профспілка на центральному й обласному рівнях не залишилась стороннім спостерігачем. Прийняті кроки лідерами «Трудящих» в кінцевому результаті можуть серйозно вдарити по іміджу ПРАТ «Миронівський хлібопродукт». Нехай і побічно… «Ми володіємо інформацією, що людина, котра підписує від імені голови первинної профспілкової організації ТОВ «Вінницька птахофабрика», в недалекому минулому дискредитувала себе. Сьогодні він займається тендерними закупівлями від імені МХП, в 2010-му він фігурував, як звинувачений у справі в отриманні рекордної для Черкаської області хабара в розмірі 77 тисяч доларів (більш 610 тис. гривень по курсу на той момент), а всього рік тому був визнаний винним в скоєні кримінального правопорушення», - розповідає Андрій Володимирович.

Уточнимо, по указу президента від 11 вересня 2006-го Вячеслава Бабенко призначено головою Лисянської райдержадміністрації Черкаської області. Літом 2010-го в відношенні тодішнього чиновника правоохоронці порушили кримінальну справу. В матеріалах справи значилось, що, використовуючи службове становище, Вячеслав Иванович «в період із січня по травень 2010 року підписував розпорядження на розробку проекту землевідведення ділянок для ведення особистого сільськогосподарського господарства» на території районного центру й десятка сіл району загальною площею 207,6 гактарів.

Як встановило слідство, власники цих «наділів» платили чиновнику по 4 тисячі доларів за сотку, але не усі разом й не одразу, а поступово та фотографії купюр передали міліції.

Правда, ця сенсаційна корупційна справа не стала показовою. На початку в Корсунь – Шевченківський райсуд воно потрапило із затримкою, й там матеріали не поспішали розглядати. В ході слухання з’ясувалось, що серед речових доказів відсутня уся сума хабара. Частина купюр виявилась підробкою. До того ж деякі свідки через два роки вже не пам’ятали усі деталі здирництва. У результаті в жовтні 2012 року справа, порушена за частиною 3 статті 368 КК України «Хабар», відправлена на додаткове розслідування. В квітні 2013 року Лисянський райсуд визнав В.Бабенко винним, але в правопорушенні, передбаченим уже частиною 1 статті 367 КК України «Службова недбалість», а також звільнив його від відповідальності, опираючись на Закон «Про амністію». Справу закрили.

«Вивчивши усі доступні нам матеріали, ми профспілка «Трудящі» будемо ініціювати перед Генпрокуратурою повернення цієї справи на досудове розслідування та перекваліфікацію із «Службової недбалості» на «Хабар»… Кожен юрист знає, як в таких випадках шляхом усних домовленостей між сторонами обвинувачення й підозрюваними досягається компроміс. Одну статтю замінили на іншу, й замість реального покарання обвинуваченого амністували. Але я вважаю, що подібні випадки, як лакмусовий папір для системи правосуддя, прокуратури і міліції, тому сьогодні вони повинні бути зацікавлені у тому, щоб добитись справедливості» , - відмічає Андрій Бондаренко.

Окрім того, сам спосіб зміни голови первинної профспілкової організації на підприємстві він називає «абсолютно рейдерським» і незаконним. У зв’язку із цим в травні і ППО ТОВ «Вінницька птахофабрика» і обласна організація «Трудящі» подали до Вінницького адміністративного суду позов до Ладижинської реєстраційної служби в особі начальника цього органу про визнання протизаконним внесення в Єдиний реєстр юридичних осіб змін відносно голови первинної профспілкової організації.

«Перші два судові засідання не відбулись, по причині неявки відповідача». Третє засідання суду відбудеться у липні. У нас є всі підстави виграти цю справу, оскільки держреєстратор зобов’язаний перевірити усі матеріали реєстраційної справи, в тому числі і статут. Якби це було зроблено, то навряд держреєстратор вніс зміни до Єдиного реєстру», - уточнює заступник ВНП «Трудящі».

З одного боку, кидається в очі, що сили сторін не рівні. У «Вінницької птахофабрики» достатній ресурс аби добитись максимальної лояльності в середовищі місцевої профспілки. А з іншого боку – неможна не враховувати «зовнішній фактор». Поки працівники ладижинського підприємства будуть продовжувати масово звільнятись, розповідаючи про понаднормовий робочий день, а піти із роботи вимусили умови праці й малий розмір зарплати, профспілки завжди будуть поруч!

Тому, в даній ситуації ідеальним залишається «перемир’я» усіх зацікавлених сторін. Його суть в незалежному контролі за охороною праці й відповідних договірних відношеннях із трудовим колективом.

Джерело

Читайте також:

Колишнього голову Лисянського району звинувачено в отриманні $80 тисяч хабара

4 липня 2014 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1045 Коментарів: 3
Написав: ОЛЕКСАНДР ЧАЙКОВСЬКИЙ 4.07.2014 - 16:32
За що стояв МАЙДАН ?! За що наші хлопці ложать душу й тіло за нашу свободу в Донецьку і Луганську ?! Олігархи та корупціонери лізуть до влади. Чому горіли будинки профспілок в Киеві та Одесі ?!Не вже для того Щоб все поверталось назад ... Коли в тиші кабінетів все "решалось" ..."НАША РЯБА" позоцінке себе , як европейське підприемство. Але на самому ділі грубо і ценічно порушуе закони України. Тільки масові суди можуть поставити "РЯБУ" на місце. І вони будуть... В ключно і Европейський. Нехай і в Европі знають яка це "компанія".
Написав: 102 4.07.2014 - 18:00
А де це рябівські "ПРИБІЧНИКИ" ?! Напевно , поїхали до Артеку в роти набираюти курячого помету , щоб потім плюватися на Громадському сайті... Браво Скакодуб - так держати !
Написав: тушканчик 4.07.2014 - 18:20
В нас черкаських "земляків" паніка "ШИЛО з МІШКА" вилізло...Як його заховатися і щоб справу майдануті в Генпрокуратурі не відновили...Скільки бабла (не посильно заробленого) прийшлось віддати , щоб в тюрьму не попасти... Напевне Косюку звонити "протянули" ж його в адміністрацію "ГАРАНТА" силовиків контролювати...sad

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль