Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Скандалы, Відео У понеділок вранці Ладижин опинився під шаром сажі

У понеділок вранці Ладижин опинився під шаром сажі

2889_p1080551.jpg (159.02 Kb)У ніч з неділі на понеділок, частина міста Ладижина опинилася під шаром чорної сажі. Сажа сипалася на будинки, машини, розвішану білизну і навіть залітала у відчинені квартирки до помешкань ладижинців. Непереливки було й тим, хто у цей час поспішав вулицями міста у своїх справах. Зокрема, чорне марево накрило і територію міської лікарні. Найбільше постраждали вулиці Ентузіастів, Будівельників та Радянської. Постраждали також пацієнти лікарні, особливо інфекційного відділення, де сажі натрусило особливо багато. На фото зображено ноги дівчинки з цього відділення та доріжки лікарні.


Про це нам повідомили активісти Народного центру екологічного контролю Юрій Васільєв та Володимир Катеринич.

"Жителі будинків №64, 79 та 80, що знаходяться в 3-му мікрорайоні, що страждають на хвороби органів дихання, приблизно в 3-4 години проснулись від ознак задухи, тяжкість дихання була зумовлена потраплянням через вікна в помешкання жителів сажі невідомого походження", - сказав Юрій Васільєв, який з сьогоднішнього ранку спілкувався з багатьма жителями Ладижина з приводу цієї надзвичайної для Ладижина ситуації.

Як з’ясувалось, винуватцем надзвичайної події став Ладижинський спиртзавод ( ДП "ЕКСТРА"), а точніше його котельня.
17 серпня, з самого ранку обурені місцеві жителі відвідали спиртове підприємство, але відповідей на свої запитання так і не отримали. (До речі, системи пожежної сигналізації від «Спецавтоматика сервис» - http://www.specavtomat.com/pozharnaja_signalizatsija забезпечать своєчасну сигналізію на випадок пожежі )

Тим часом у міській раді скликали екстрене засідання комісії щодо даного інциденту.

Про це нас повідомив Володимир Катеринич, голова громадської організації "Народний центр екологічного контролю".

"Я почав отримувати і дзвінки з 7-ранку. Дехто телефонував за вказівкою мера міста, який повідомив мій номер . Схвильовані жителі третього мікрорайону повідомили про те, що сталось, після чого я звернувся в Ладижинську міську раду за роз*ясненням ситуації. Там мені пояснили, що на даний момент триває засідання комісії по таким ситуаціям, тому найближчий часом будуть вирішені всі питання щодо ситуації з котельнею ДП "Екстра". в т.ч. про відшкодування нанесених людям збитків. Наша організація буде намагатись контролювати хід розслідування по цій надзвичайній ситуації, адже міська влада намагається перекласти свої обов*язки на громадськість, яка не має жодних повноважень на здійснення перевірок підприємств міста. ", - прокоментував ситуацію Володимир Катеринич.

Голова ради управління громадської організації "Ладижинська громадська рада" Андрій Скакодуб більш категоричний в оцінках. Він вважає, що винуватцем є міський голова міста Ладижин та виконком міської ради.

"Всім відомий факт, що саме виконком надає дозвіл на роботу підприємств з небезпечними відходами. Екстра також отримує такий дозвіл щорічно, в т.ч. на скандально відомі бардополя та котельню. При цьому повинна проводитись перевірка, обстеження таких об*єктів. Виникає питання. Чому виконком дає дозвіл на роботу котельної в житловій забудові міста, яка працює на мазуті та інших відходах і не контролює її роботу? Наша місцева влада чомусь починає щось робити тільки, коли "півень клюне в одне місце". Якщо б при наданні дозволу працівники виконкому піД керівництвом міського голови спрацювали правильно, а не автоматично роздавали б дозволи всім підряд, то можливо б сьогоднішньої ситуації не було б. Зі своєї сторони ми перевіримо відповідність котельної технічним та іншим нормам та проведемо власне розслідування. Якщо будуть знайдені порушення, то будемо вимагати закриття котельної", -повідомив Андрій Скакодуб.

Місяцем раніше, ми вже повідомляли, що котельня ладижинського спиртзаводу труїть мешканців старої частини Ладижина

7395_p1080552.jpg (169.45 Kb)2710_p1080550.jpg (93.66 Kb)7283_p10805.jpg (161.83 Kb)2753_img_0192.jpg (119.37 Kb)5933_img_0191.jpg (136.02 Kb)
17 серпня 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 1148 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль