Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Скандалы, Топ 3 Нові подробиці земельної афери навколо ферментного заводу. Довготриваюча корупція.

Нові подробиці земельної афери навколо ферментного заводу. Довготриваюча корупція.

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/investitsii-391.jpgНещодавно ми повідомляли про те, що Управління СБУ у Вінницькій області відкрило кримінальне провадження проти міського голови міста Ладижин Валерія Коломєйцева за статтею 364 Кримінального кодексу України («зловживання службовими становищем посадовою особою»). Підставою для нової кримінальної справи проти мера Ладижина стало відчуження земельних ділянок ферментного заводу.

Про обставини продажу земельних ділянок приватному акціонерному товариству «ЕНЗИМ» ми писали в минулому році, коли проводили своє невелике журналістське розслідування.

Слід згадати, що влітку минулого року ладижинські депутати продали 18 земельних ділянок, що знаходяться під ферментним заводом ПрАТ «ЕНЗИМ», загальною площею 6, 2277 га ( 62277 кв.м.) за 832 тисячі гривень при тому, що вказане підприємство завдало збитків територіальній громаді міста Ладижин на суму в півтора мільйони гривень неотриманої орендної плати, про що ми також писали.

Ще в минулому році ми задавали питання про те, як можна продавати землю по такій низькій ціні підприємству, яке не відшкодувало громаді міста завдані збитки і чому депутатів не повідомили про ці обставини.

І от, з’ясувались нові подробиці з продажем земельних ділянок комунальної власності ПрАТ «ЕНИМ».

10 березня цього року Господарський суд Вінницької області виніс рішення у справі за позовом Ладижинської міської ради до ПрАТ «ЕНЗИМ» про стягнення 143520 грн пені за прострочення сплати по договору щодо продажу земельних ділянок. Далі витяг з рішення суду:

25.11.2010р. між Ладижинською міською радою (Продавець) та Приватним акціонерним товариством "Ензим" (Покупець) укладено договір купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення, відповідно до якого на підставі рішення 51 сесії 5 скликання Ладижинської міської ради № 1732 від 31.10.2010 року, Продавець продає у власність Покупцеві, а Покупець приймає у власність (купує) земельну ділянку загальною площею 17,0723 га за адресою: м. Ладижин, вул. Хлібозаводська 2 - відповідно до плану розміщену на землях Ладижинської міської ради, в межах міста Ладижин, кадастровий номер 0510600000:07:027:0002, на якій розташоване нежиле приміщення, власником якого є Покупець, та сплатити за неї ціну, відповідно до умов даного Договору.

Відповідно до п. 2 Договору, ціна продажу земельної ділянки за цим Договором становить 1 796 005,96 грн.
Сума, зазначена в пункті 2.1. цього Договору, сплачується Покупцем після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення в розмірі 50 %, що складає 898 002,98 грн., протягом 30-ти календарних днів, залишок 50% - протягом 5-ти років щоквартально рівними частинами згідно графіка, що є невід'ємною частиною (п. 2.1. Договору).


Відповідно до п. 4.1. Договору, в разі порушення терміну оплати за земельну ділянку Покупець сплачує на користь Продавця пеню у розмірі 0,2 % від несплаченої суми за кожен день такого прострочення, але не більше однієї облікової ставки Національного банку України у рік.


Як ви зрозуміли, Ладижинська міська рада продала 17 гектарів землі ПрАТ «ЕНЗИМ» за 1, 79 млн. грн. з яких 898 тис. грн. слід було сплатити після нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу, а решту підприємство повинно було сплачувати протягом 5 наступних років.

Але ЕНЗИМ порушив умови договору і не дотримався взятих на себе зобов’язань, позаяк станом на 01.02.2015р. заборгованість цього підприємства перед Ладижинською міською радою становила 1 396 405,38 грн., тобто 898 тис. грн. ЕНЗИМ не сплатив після укладення договору купівлі-продажу.

Виявляється, що міському голові та посадовим особам Ладижинської міської ради було відомо про це ще в грудні 2010 року, але фактично позов було подано через 4 роки. Що робив міський голова та його команда 4 роки, коли громаді міста Ладижин зазнавались збитки? Анічого. Натомість в минулому році міська рада продала ще землі ЕНЗИМу.

Цікава деталь. Ладижинська міська рада звернулась до Господарського суду про відшкодування збитків тільки після того, як Юхимом Мітковим було адресовано звернення до СБУ про махінації із землею навколо ферментного заводу.

Щодо пені. Її було нараховано міською радою з 1 грудня 2010 року по 1 лютого 2015 року в сумі 365 222 грн, тобто це підтверджує, що заходи із землею навколо ферментного заводу мер та його команда повинні були вчиняти ще в грудні 2010 року.

В суді міська рада зменшила позовні вимоги по стягненню пені до 143, 52 тис. грн., позаяк строк позовної давності по стягненню пені складає один рік. Невже міський голова та його працівники не знали про таку обставину?

В кінцевому результаті Господарський суд стягнув лише 23, 2 тис. грн. пені за порушення заборгованості ЕНЗИМу.
Такі дії міського голови та посадових осіб міської ради вважаємо умисними і спрямованими на надання переваг в даному випадку ЕНЗИМу, тому будемо адресувати в правоохоронні органи звернення з приводу відкриття кримінального провадження також і по продажу земельних ділянок в 2010 році.

Читайте також:
Ферментний завод може перейти у власність Сбербанку Росії?
7 квітень 2015 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1112 Коментарів: 10
Написав: Roshen 7.04.2015 - 21:48
Це як? Договір купівлі-продажу датований 25.11.2010р. на підставі рішення сесії міської ради № 1732 від 31.10.2010 року... до речі це рішення було відмінено на минулій сесії міської ради, і одночасно депутати прийняли рішення про продаж цих земель знову вже у 2015 році з новою грошовою оцінкою. Але це все фігня... до чого тут рішення міської ради минулого року????????????? lad.vn.ua/rss-ladyjin/v-ladizhini-nova-afera-iz-zemleyu.html якщо виявляється ці землі вжее були продані у 2010 році...... (може ніхто тоді нічого не продавав? і це підробне рішення, щоб створити тривалий термін щоб замилити справу?)
Написав: nina 7.04.2015 - 23:04
"....і це підробне рішення..."Як і багато-багато інших рішень на протязі останніх 14 років. Після цих господарників сам чорт голову зломить від всієї їхньої діяльності. Всі земельні рішення голосувалися під номерами і без обговорень в сесійній залі.
Написав: lomov 8.04.2015 - 08:31
Міська рада не може без суду скасувати своє рішення. Це корупційні дії депутатів, які голосували за таке рішення. Прокурор зобов'язаний відреагувати на це негайно.
Написав: Arhip 8.04.2015 - 09:39
Рошен, ви всю інтригу зняли. Ми про це хотіли написати в наступному матеріалі. Але нічого.
Ладижинська міська рада дійсно не може своїим рішенням скасувати рішення про продаж земельної ділянки, бо вже укладений договір купівлі-продажу земельної ділянки.
Написав: lomov 8.04.2015 - 11:10
Куда дивляться опозиційні депутати, чому не оскаржують це рішення?
Написав: Arhip 8.04.2015 - 11:51
Бо вони не є опозиційними по суті і голосують в більшості за такі рішення за невеликим виключенням.
Написав: OstapBender 8.04.2015 - 11:52
lomov, опозиційні? Це ви про прихвостнів Ахметова? Пічу і решту?
Написав: lomov 8.04.2015 - 13:40
Та ні, там жиш є ця (вибачти забув прізвище), кажись Головата.
Написав: piatkovskiy 13.04.2015 - 22:43
Оппозиционные депутаты типа Сутика и Магеры только и думают о следующих выборах, а в перерывах занимаются чревоугодием.
По поводу Виктора Пичи я бы не стал его причислять к именно ахметовским депутатам. В основном его работа как депутата направлена на защиту интересов города и его жителей. Он порой слишком резко критикует действующую городскую власть, но между тем, стоит признать, что по делу.
Ведь действительно мало сделано для реконструкции водофильтровальной станции, ужасно установлена плитка на аллеях города, городская власть плохо контролирует расходование природоохранных средств- деревья выкапывают, цветы воруют, лавочки ломают и никому нет до этого дела.
А ведь это те деньги которые платит нам ТЕС и мы дышим сажей с её труб, а вернуть деньги обратно на установку новых фильтров никто и не собирается- мер строит дендропарк, Сутик хочет притон для собак, даже Головашич и словом не обмолвиться об решении экологических проблем.
Может уже хватит косить водоросли и чистить берега рек, пора уже прекратить растаскивать средства.
Нельзя всех чесать под одну гребёнку! Нужно распознавать полезных от лодарей и бездельников и всё у нас получиться!
Partizan
Написав: Partizan 13.04.2015 - 22:57
piatkovskiy, Піча різко критикує діючу владу? ого, щось новеньке) Хотів би ознайомитися з його критикою за остані 5 років депутатства. Влад, дай будь ласка першоджерела, дуже хочу ознайомитися.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль