Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - RSS-Ladyjin, Интервью В Ладижині проживає два почесних донора

В Ладижині проживає два почесних донора

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/4511_donor.jpg
Донорство є потрібною і благородною справою, оскільки регулярно і добровільно здаючи свою кров донори стають рятівниками життя інших людей.
У Вінницькій області проживає близько 800 почесних донорів і два з них – у Ладижині. Про це повідомляє Lada.FM
Кожному, хто безоплатно здає кров, - видають разовий талон на харчування або грошову компенсацію та 2 додаткових вихідні дні. Крім того, донори мають як пільги право на відпустку у зручний для них час, санаторно – курортне лікування. Для почесних донорів – право на протезування у стоматологічних кабінетах у комунальних закладах недорогоцінними матеріалами.

Про актуальні питання та проблеми донорства у нашому місті розповіла Наталя Леонець, - лікар геніколог – акушер, завідуюча донорським пунктом Ладижинського ТМО.

Як повідомила пані Наталія, наразі довелося піти на такий вимушений крок, як збільшення разової дози кровоздачі. Адже, якщо до 1976 року вона складала 220 мл, то на сьогодні це – 450 мл.
- Але хвилюватися про своє здоров’я у разі такого дозування здачі крові не потрібно, адже фахівцями досліджено, що така крововтрата жодного негативного впливу не несе, - запевнила лікар.
- Навіть навпаки – за дослідженням американської медичної асоціації, виявилося, що донорство позитивно впливає на організм людини, а саме – підвищує стійкість до крововтрати при можливих аваріях, травмах, опіках, тяжких операціях та інших випадках; омолоджує організм через стимуляцію та самовідновлення організму людини; профілактує різні серцево – судинні захворювання, хвороби імунної системи, порушення системи травлення, печінки, підшлункової залози, атеросклероз; крім того, виводить з організму надлишки крові та речовин, що в ній містяться; нормалізує артеріальний тиск; покращує якість життя у жінок передкліматичного віку.

Але донором може стати далеко не кожен. Наталія Василівна звернула увагу на вимоги до донорства. Донор – це здорова людина віком від 18 до 55 років (для жінок) і до 60 років (для чоловіків).
Крім того, на сьогодні є перелік, який складається із 27 захворювань, при яких заборонено здавати кров. Насамперед, це стосується осіб, які перехворіли гепатитом А, В та С, сифілісом та ВІЛ/СНІД. Це чітко відслідковується за Законом «Про інфекційну безпеку донорської крові». Тому бажаючих здати кров оглядає лікар – терапевт, лікар – дерматовенеролог, проводиться тестове консультування.

- Хочу нагадати, що 29 квітня цього року у нашому місті було проведено день донора, і на території нашої лікарні за допомогою представників Вінницької обласної станції переливання крові було проведено процес взяття крові у донорів. Приємно відзначити, що у Ладижині здали кров 112 донорів, а загалом ладижинців, бажаючих здати кров, - було набагато більше. У результаті такої активності вдалося заготовити 55, 632 літри крові, - розказала Наталія Василівна.
Пам’ятайте – здаючи донорську кров – ви рятуєте чиєсь життя! Дуже добре, що у Ладижині є можливість проводити такі благородні акції. Сподіваюсь, що ладижинці і надалі будуть такими ж активними і свідомими донорами. Наступне проведення акції здачі донорської крові планується провести у жовтні. Наперед вдячна усім, хто приєднається до цієї акції.
16 червня 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 738 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль